Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kivándorlás: USA, Canada, UK?

K. Edömér kérdése:

Kivándorlás: USA, Canada, UK?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék ebben az országban élni, már biztos hogy ki fogok vándorolni, a kérdés csak az hogy mikor és hová. A döntésemben nem a pénz motivál (beágyazott rendszereket programozok, jól keresek), morális okok annál inkább.


Sosem volt büdös semmilyen munka, ha egy ideig nem tudok a szakmámban dolgozni nem baj, szinte bármit elvállalok (mint ahogyan el is vállaltam azért hogy fizessem a progmat. tanulmányaim és a nyelvtanárt). Nincsenek nagy igényeim, jelenleg egy szobát bérlek, BKV-val járok, semmi luxus.


A szakmám miatt gyakorlatilag csak nagyobb városokba (> 1.5m) vagy azok környékére mennék. Három országot néztem ki magamnak, pros / cons:


USA (NY, LA, Chicago, Houston, Philadelphia):

+ magas életszínvonal

+ korrekt lakásbérlési feltételek

+ az átlag jövedelemhez viszonyítva megfizethetőbb ingatlanok mint Mo.-n

- nehéz megszerezni a zöldkártyát

- nehéz állampolgárságot szerezni

- viszonylag nehéz Mo.-ra jutni

- rengeteg bevándorló


Canada (Toronto, Montreal):

+ magas életszínvonal

+ korrekt lakásbérlési feltételek

+ az átlag jövedelemhez viszonyítva megfizethetőbb ingatlanok mint Mo.-n

+ talán nincs olyan szintű szabatosság mint az USA-ban

+ könnyű munkavállalási engedélyt szerezni

+ itt a legkönnyebb állampolgárságot szerezni

- viszonylag nehéz Mo.-ra jutni

- olykor hűvös van

- rengeteg bevándorló (??? Annyi talán nincs mint USA-ban vagy UK-ben, de javíts ki)


United Kingdom (London):

+ magas életszínvonal

+ korrekt lakásbérlési feltételek

+ könnyű munkát vállalni

+ viszonylag könnyű Mo.-ra jutni

- az átlag jövedelemhez viszonyítva túlárazott ingatlanok, pont úgy mint Mo.-n

- nem túl jó egészségügyi ellátás (??? de javíts ki)

- nehéz állampolgárságot szerezni (bár könnyebb mint USA-ban)

- rengeteg bevándorló


A szívem azt mondja legyen UK. A pénztárcám azt hogy legyen USA. Az eszem meg azt hogy legyen Canada.


Szívesen várom a javaslatokat, véleményeket a kis "pros / cons" listámhoz, köszönöm szépen.



2014. márc. 23. 09:47
1 2
 1/12 Singham ***** válasza:
100%

Egyik országban se jártam még, de utána olvastam a dolgoknak.

USA: Hát tényleg baromi nehéz letelepedni, munkát még nehezebb vállalni. Zöldkártyát a lottón, házasság útján szerezhetsz, de lehet téged úgymond szponzorálna egy cég, és eltudnák intézni neked a papírokat. De ehhez feltétel, hogy nagyon jó szakember legyél, és ezekről az adott céget is megtud győzni.

Kanada: Nos, hát ez felejtős. Nagyon. Miért? Mert magyar vagy. Lehetsz te a becsületesség mintapéldánya, de akkor is koszos, büdös, tolvajnak fognak titulálni, mint azokat akik politikai menekült státuszt igényeltek és úgy mentek ki. Emiatt szigorítanak is a bevándorláson, és kb. hasonlóan nehéz lesz ide is kijutni, mint USA-ba.

Anglia: Legkönnyebben még ide tudnál kiköltözni. Közel is van, nem vízum, stb. De előtte csináltasd meg az Europassosra. Leglogikusabbnak ez lenne. Igen ám, csak itt se nagyon csípik már a bevándorlókat. Hangoztatják nagyon ők is, hogy szigorítani fognak a bevándorlási lehetőségeken, így, ha ide akarsz kijutni minél hamarabb tedd meg!

Az USA-val én mindenképp megpróbálkoznék a helyedben, veszíteni nem veszítesz semmit se. Ha meg nem jön össze, akkor én azt mondom menj Angliába, és legfeljebb később onnan megint próbálkozhatsz az USA-val. De most kérlek, hogy ne mosogatni menj majd ki! Már én szégyellem, hogy Angliába lassan a magyar mosogató nemzet lesz. Szaktudásod meg van, nyelvismereted nem tudom milyen erős (ha nyelv vizsgai felkészítőre mentél azzal kitörölheted kint, másra nem jó), így inkább mindenhol elsődlegesen a szakmádba próbálj meg elhelyezkedni. Ha meg nem is tudsz éppen, akkor is ne ilyen alja munkára próbálj bekerülni; igaz esélyed se lenne most, mert a románok az összes ilyenre lefognak csapni.

2014. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi Singham,


Szerintem a szakmámmal nem lesz gond, mondjuk úgy hogy nem keresek állást (nem küldözgetem a CV-m sehová), de a Linkedin-en jönnek ajánlatok rendesen. Nem mosogatni mennék :D, viszont vész esetén bármi jó, azaz nem félek ha úgy hozza a sors hogy esetleg nem tetsző munkát kell végeznem :-)


Papírjaim vannak (diploma, nyelvvizsga) de nem hiszek bennük. Autodidakta módon tanulok angolul. A szint perpill az hogy a külföldi kollégákat és a filmeket, rádióadásokat, írott híreket értem. A beszédet kell még gyakarolni, a szakmai angolom jó/elmegy(?) (külföldi kollégákkal beszélünk), az everyday English még nem annyira, de rajta vagyok intenzíven.

2014. márc. 23. 10:57
 3/12 Singham ***** válasza:
76%

Mint írtam a nyelvvizsgába ne higgy. Azzal csak azokkal tudsz elkommunikálni, aki szintén olyan vizsgát tettek. Ott van elsőnek nagynéném esete. Ő már több, mint 10 éve él New Yorkba. Egyszer hazajött és mondta leteszi már a nyelvvizsgát, hisz folyékonyan beszél angolul. Írásbelivel nem volt probléma, de azt mondta, hogy ott is talált hibákat bőven. Aztán jött a szóbeli. Azon nem ment át, mert az összes vizsgáztató olyan tájszólásba beszélt, hogy egyszerűen nem értette meg őket. Pedig ápolóként dolgozik szellemileg sérült gyerekekkel, és mondta azokat is nehéz sokszor megérteni, de ahogy nagynéném fogalmazott Dawn kórosok jobban beszéltek angolul, mint a vizsgáztató.

Aztán ott van az angol tanárom esete. Kint él egy ideig Angliába, úgyhogy előtte meg volt a 100%-os nyelvvizsgája. Konkrétan alig értett meg valamit. A 10 éves gyerek tanította sokszor rendesen angolul, akire vigyáznia kellett. Ezért mondom, hogy semmit nem ér a nyelvvizsga.

Az meg már jó, hogy úgymond a szakmai angolt megérted. Úgyis elsődlegesen azt nézik mindenhol. Arra gyúrj még rá, hogy közepesen megértsd azért mit akar a főnök. Az everyday English, ha jól sejtem az alap angol lenne, amiket mindennapi életben használsz. Ezt is először elég középszinten megtanulni, mert rendesen itthon úgyis csak akkor tudnád, ha mindig tudnád használni.

Meg az is jó előjel már, ha küldözgetnek állásajánlatokat. Csak erre figyelj oda, hogy lehet pénzlenyúlós kamu, ahol a bérednek a nagy részét az adott közvetítő kapja meg. Nagyon vigyázni kell az ilyenekkel. Meg csak akkor indulj le, ha meg van összes szükséges papír, ami ellenőriztetve is van, illetve, ha van annyi pénzed, amiből egy ideig kihúzod. Hisz alapból valamiből el kell tartanod magadat, míg meg nem kapod az első fizudat. Meg akkor is jól jön a plusz pénz, ha bármi van: mégse olyan az állás, átvertek, stb. Illetve mindig legyen egy ,,B" terved.

De sok sikert kívánok! Főleg, ha USA-ba mész majd ki. Ki tudja, lehet, ha összejön nekem minden, akkor még a végén találkoznánk is kint.

2014. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jol latjatok a dolgokat, csak nehany dolgot irnek kiegeszitonek.

A jovod szempontjabol fontos lesz egy ingatlan vasarlasa. A magyaroknak UK lenne a legegyszerubb, de messze a legdragabb.

Az USA ajanlja a legvaltozatosabb lehetosegeket, arra viszont ugyelj hogy keruld el a draga metropolisokat. (New York, San Francisco, Washington, Chicago etc.)

A nepszeru allamok kozul Floridaban a legolcsobbak az ingatlanok, 30-40 perces autoutakra Tampa Bay, Orlando varosoktol tizedeert kapsz hazakat, osszehasonlitva SF, LA vagy NY-kal osszehasonlitva.

Maskulonben a jol megerdemelt fizetesed nagy reszet hazkolcsonre, kozossegi dijra es ingatlan adokra fogod kolteni.

Szinten fontos:

Sokan nem tudjak, hogy az USA-ban csak 7 allam van ahol nem kell allami adot fizetni, csak szovetsegit.

Alaska

Florida

Nevada

South Dakota

Texas

Washington (nem osszekeverni D.C.-vel a fovarossal)

Wyoming

2014. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A jovod szempontjabol fontos lesz egy ingatlan vasarlasa. - Mar miert lenne fontos? Egyaltalan nem az. Foleg az USAban nem.

Csak az igen tehetosok engedhetik meg maguknak, hogy hazat vesznek.

A nagy csaladosok (2 vagy tobb gyerek) hitelre veszik es oregkorukig nyogik a reszleteket es evente az iszonyat magas adot is ki kell ra fizetni.

Floridaban olcso a keco, de a kerdezo a szakmajaval inkabb ne oda menjen, szerintem.

Alberletben hosszu-hosszu (ertsd tizen evek) el lehet elni az USAban es az UKban is. (mindket helyen laktam/lakom berlemenyben es teljesen megfelelo..... persze a magyar gyerek ugy nol fel, hogy anno apu/anyu sajat kezuleg felepitettek a hazat, es ertelemszeruen mi is erre vagyunk de ez kulfoldon nem igy megy!)

2014. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint,ha fontos a magyarországi kapcsolat akkor Europát válaszd.Helyedben,kimennék pár hétre mindegyik országba aztán eldönteném hol szeretnék élni.Jártam mindegyik felsorolt országban meg városban(leszámitva SF,LA,Chicago)de igy most 40 évesen biztosan nem vágyok huzamosabb tengerentuli letelepedésre.
2014. márc. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 fGhw39-84th ***** válasza:
100%

"Kint él egy ideig Angliába, úgyhogy előtte meg volt a 100%-os nyelvvizsgája. Konkrétan alig értett meg valamit. "

Mi ez a baromság? :D Nekem gimi végén lett középfokúm, majd kb. 11 évvel később jöttem ki amerikába, és semmi bajom nem volt nyelvvel. Nem állítom, hogy mindent megértettem, és engem is mindenki megértett elsőre, de alapvető probléma nem volt a kommunkikációval. És az eltelt 11 év alatt nem volt lehetőségem élesben használni a nyelvet, csak olvastam angolul. Normális nyelvizsgán aki jól szerepel, az tud egy elfogadható szinten kommunikálni. Az lehet, hogy valaki k.nagy arccal megy ki, hogy ő tud x nyelven, és kiderül, hogy mégsem olyan perfekt, de az csak azért van, mert rosszul méri fel a képességeit.

2014. márc. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 fGhw39-84th ***** válasza:
88%

"Alberletben hosszu-hosszu (ertsd tizen evek) el lehet elni az USAban es az UKban is. (mindket helyen laktam/lakom berlemenyben es teljesen megfelelo..... persze a magyar gyerek ugy nol fel, hogy anno apu/anyu sajat kezuleg felepitettek a hazat, es ertelemszeruen mi is erre vagyunk de ez kulfoldon nem igy megy!"

Legyünk pontosak. A csóróknak, és azoknak nincsen lakása, akik csak átmenetileg laknak egy helyen. Igen, külföldön lehet, hogy arányaiban több család van tartós bérletben, de ők időnként jól ráfaragnak. Keress csak rá a "gentrification"-re. Aki nem csóró az törekszik arra, hogy legyen saját ingatlan tulajdona, mondjuk a Magyarországról kitelepülők leginkább csórók, de ez egy másik kérdés.

2014. márc. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyünk pontosak. A csóróknak, és azoknak nincsen lakása, akik csak átmenetileg laknak egy helyen. - ez nem igy van...


En egy tengerparti varosban lakom, egy alberletben az oceantol 8 percre, lassan 8 eve, hogy bekoltoztunk. Nem zavar a gondolata annak, hogy esetleg meg 8 evig itt eljunk, mert keresve se talalnank hasonlot ar/minosegben. Tobb szomszedom is van, akik 15-20 eve itt elnek es imadjak.


"gentrification"? Persze, ha holnap kikoltoznenk, a kecot az uj lakoknak mar $400 vagy akar $800-al tobbert adnak ki, tudom, mert beszeltem a managerrel. A rent control miatt a mi lakberunket viszont evente csak 3%-al emelhetik, de amint kikoltozunk, kiadjak 2 vagy 2 es felezer dollarert!

Engem ez nem zavar, mert ezaltal az uj szomszedok tehetos, kultur emberek es nem szittyos, lepukkant munkanelkuliek.


Eszunk agaban sincs kikoltozni amig nem leszunk penzugyileg fuggetlenek, de ez nem jelenti azt, hogy csorok lennenk, hanem hogy tul nagyok az igenyeink az uj "hazat" illetoen.


Aki nem csóró az törekszik arra, hogy legyen saját ingatlan tulajdona - ez nem ilyen egyszeru. Californiaban legalabbis nem! Az ado az ingatlan ertekenek az 1%-a, egy normalisabb takolmany kb. 2 milla (ahol en lakom), vagyis minden evben kifizetsz ra 20e dolcsit adora, vagyis havonta felre kell rakjal 1600 dodot (ami kb. most a lakberunk...) De ha hazad van, akkor emelle az osszeg melle meg a mortgage-ot is fizeted, ami havonta lehet kb. egy ugyanekkor osszeg.... Kellemes vezeto beosztasu fizetes kell ahhoz, hogy ezt kitermeld es mellette meg elj/szorakozz/egyel/latogasd a rokonokat...


Nem tudom te hol laksz, de ha Californiaban nincs sajat hazad, az egvilagon senki nem fog lenezni erte es meg az itteni magyarok sem fogjak gondolni hogy csoro vagy!

2014. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 fGhw39-84th ***** válasza:
57%
Sf. Bay area. Azokat akiket én ismerek és valóban hosszú távra terveznek a környéken, mindenkinek van háza. Akinek nincs, annak vagy azért nincs, mert csóró, vagy azért nincs, mert tudja, hogy max. 5 év és lelép. A rent egy 2-3 szobás lakásra vetekszik a törlesztővel. Ha kellően sokáig tervezel egy helyen lenni, akkor megéri. Persze, ha kellően régen vagy ott, és nagyon alacsony a bérlet, akkor gondolhatod azt, hogy a rent control majd megvéd és így marad örökké. :D
2014. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!