Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérte külföldön munkát...

Megérte külföldön munkát vállalni? Kiköltözni?

Figyelt kérdés

Elhagyni Magyarországot?

Ti,akik elmentetek, hogy látjátok,megérte?

Tervezitek,hogy visszajöttök vagy szeretnétek végleg Magyarországon kívül letelepedni?

A gyerekkori,közeli barátaimnak a döntő többség nem tervezi a hazaköltözést!!!!!!!!

És sok fontolgatja,hogy irány más ország.....



2014. febr. 17. 23:10
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
2014. febr. 17. 23:18
 2/50 anonim ***** válasza:
83%

Münchenben élek, asztalosként dolgozok, és határozottan igen mondok arra, hogy megérte-e, otthon a 80-90k huf volt az alapbér, itt 1700 euro ha túlórázok akkor 2000 fölé sem nehéz kerülni ami jön kézhez.

Eleinte úgy voltam vele, hogy pár évet kijövök, de jelenleg már úgy tervezem, hogy inkább maradok, főleg amik változások voltak MO-n, nem lett csábítóbb a visszaköltözés.

2014. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
66%
Igazából nem is a fizetés miatt érdemes kimenni.Az is nagy tény nem tagadom.Viszont kint jobb a helyzet.Itthon hát.Ezért leszavaznak de csak seggnyalással és politikai hozzászólással lehet érvényesülni..
2014. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
42%

ma 23:38

És kint miben sikerült "érvényesülnöd"?

2014. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
78%

Igen hát amit én se fejtettem ki, azért van sok egyéb különbség is.

Ami legelsőnek feltűnt az az utak minősége, kátyút nem igazán találtam semerre, a helyükről is maximum az árulkodik, hogy ott más színű az aszfalt, de tökéletesen egybe van simítva az útfelszínnel, nem csak beledobnak egy lapáttal és kész módszerrel csinálják. Ami még feltűnt már legelején, ahogy haladtam falvakban, kisvárosokban, hogy sok családi háznál nincs semmi kerítés, otthon ha ilyet látni, az inkább arra szokott jellemezni, hogy nem volt rá pénz felhúzni, itt inkább arra, hogy nincs rá szükség, mert nem kell attól tartani, hogy valamit elvisznek az udvarról... Ramersdorf-Perlach ahol én is vettem lakást szintén már ilyen kisvárosi hangulatú, nem ér ki a belváros zsibaja, nem mintha olyan rossz lenne, hangulatos sok régies utca nagyon.

Ami eleinte nehézség volt, az leginkább, hogy míg nem ismertem ki magam, addig mindenhova GPS-el kellett mennem, de mára relative kiismerem magam, meg ami még nem várt nehézség volt, az a magyar kiosztású billentyűzet beszerzése, azt végül úgy kellett rendelni MO-rol.

2014. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
50%
Jobb is, hogy nem akarsz hazajönni, ugyanis itthon megkapnád a drága lázárjancsiainktól, hogy semmit nem érsz, mert 80-90 ezer a kereseted, és ezért egy utolsó, senkiházi proli vagy, aki nagy szívességet tenne nekik, ha megdöglene vagy eltakarodna innen jó messzire.
2014. febr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
81%
Innen csak mosolyogni tudok szerencsére a politikusok hülyeségein, ne csodálkozzanak rajta, ha minden fiatal kifelé kacsingat.
2014. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
90%
Megérte. Anyagilag mindenképpen, de egyébként is. Az a békesség, ami itt (Svájc, kisváros) körülvesz, az elmondhatatlan. Otthon az utolsó ott töltött évben kétszer(!) törtek be hozzánk, mindig összeszorult gyomorral mentem haza, itt meg még riasztónk sincs, felesleges lenne. Az automaták körül senki nem ólálkodik, nincsenek koldusok (ha néha 1-1 külföldi felbukkan, azt hamar eltüntetik a rendőrök) nincsenek csövesek, nincs térdig érő szemét, cigicsikk- és kutyaszarhalmok, nem karcolják össze az autókat "poénból" hétvégente nem döng a zene a lakásokban, a zebráknál azonnal megállnak az autósok, a kukánk soha nincs átturkálva, nem kell attól tartanom, hogy egy kiskirály egy tollvonással megfoszt a nyugdíjamtól... Nem tudok olyat mondani, ami rosszabb lenne mint Magyarországon volt. Nem tervezünk visszaköltözni, bár nagyon hiányoznak az otthoniak, de akkor sem. :/
2014. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
Látom, nem vagyok egyedül a meglátásommal. :)
2014. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
66%

Igen megerte.

Nem tervezek visszamenni, itt maradok. Itt mentem ferjhez, ö meg nem magyar. Tehat a jobol vissza a rosszba nem igazan.

2014. febr. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!