Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha ki akarok menni 1 hónapra...

Ha ki akarok menni 1 hónapra (utazgatni) Amerikába, elég csak felszállnom 1 arra tartó gépre, vagy mindenképp előbb a Nagykövetségre kell elmennem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vízum nem kell már, csak ESTA. Kitöltöd legkésőbb 72 órával indulás előtt, befizeted a 14 dollárt és kész. Az ESTA engedély 2 évre érvényes, egyhuzamban maximum 90 napos tartózkodásra jogosít, kizárólag turista célból!


Itt tudod kitölteni:


[link]

2014. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2014. máj. 13. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért készülj fel, hogy belépéskor számon kérhetik rajtad az ott tartózkodásod anyagi fedezetét. Tehát fel kell tudnod mutatni egy meghatározott összeget. Nem feltétlenül készpénzben, bankszámlakivonat is jó. De az mindig gyanús, ami pénz nélkül, és lefoglalt szállás(ok) nélkül érkezik. A reptéren akár vissza is fordíthatnak, ha nem felelsz meg bizonyos követelményeknek. Ezért nem úgy menj, mintha Bécsbe mennél kiruccanni.
2014. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a második. Bizony megkérdezik, hogy kihez jöttél, miért jöttél, an-e nálad megfelelő összeg. Pár éve a párommal mi is így mentünk ki. Nem volt semmi konkrét célunk, csak annyi, hogy lássunk pár érdekes várost. A reptéren kérdezgettek minket, hogy mi célból jöttünk. Amikor mondtuk, hogy csak turistaként ismerkedni akarunk pár várossal, akkor kértek igazolást, hogy mennyi pénz van nálunk. Úgy tájékoztattak minket, hogy akkor 1 ember napi ellátása X dollárba került (napi szállás, és kaja) Ha 30 napig maradunk akkor ennyi összegnek kell lenni nálunk ami fedezi a kettőnk napi kiadásait. Már nem emlékszem mennyi volt, csak arra, hogy nagy szerencsénk volt, mert otthon maradt a bankkártyánk társkártyája, és a tesóm tett rá még bőven pénzt, hogy elegendő legyen a vámosoknak.
2014. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5300 dolcsim van a célra, csak elég.
2014. máj. 13. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs:) az elég lesz.
2014. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ESTA-val jöttem ki anno.

Amszterdamban volt az átszállás, engem ott legalább 15 percig szivattak, hogy miért akarok kimenni, meddig leszek ott, kihez megyek, otthon mivel foglalkozom, van-e állásom, hol ismertem meg azokat, akikhez megyek, ők mit dolgoznak, stb-stb. Ezzel szemben amikor már Amerikába voltam, a reptéri rendőrbá akinek oda kellett adni a papírokat, meg ujjlenyomat/fénykép, kb. 3 perc alatt elzavart. Annyit kérdezett, hogy otthon tudják-e, hol vagyok, ide kihez jöttem, mióta ismerem, és ha kiderül róla, hogy pszichopata, nyomkodjam a 911-et :D Jófej volt. A repülőn kellett kitölteni egy papírt, hogy honnan jössz, hány átszállás, mely országokon keresztül, és mennyi pénzt hoztál. Én ráírtam egy összeget, de senki nem ellenőrizte le, sehol. Egy része dollárban volt, másik része még mindig magyar forintban. Mondjuk nekem volt egy ilyen "szponzor levelem" az itteni barátaimtól, aláírással, ha bármi van vagy történik velem, ők finanszírozzák, ha a saját pénzem nem elég.

De az a pénz, amit erre szánsz biztosan elégnek kell lennie.

Jó szórakozást! :)


23/N

2014. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úccso akkor kint ragadtál feketén?
2014. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!