Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kultúrsokk? Honvágy? Mi az...

Kultúrsokk? Honvágy? Mi az ellenszer rá? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok (nyáron 17 leszek) és március végén költöztünk az Egyesült Államokba. Az első héten el voltam ragadtatva, nagyon tetszett minden. De mostanra úgy érzem, hogy itt élni egyszerűen rémes! Egyszerűen nem tudok hozzászokni ehhez a kultúrához. Itt mindenki a hiper szuper telefonját és egyéb kütyüjét bújja (a legtöbbről még nem is hallottam...) még akkor is ha beszél hozzájuk az ember. A gyümölcsnek és a zöldségeknek mű íze van és már elegem van, hogy a menzán csak valami gyors kaja van, aminek se íze, se bűze.

Az a legrosszabb az egészben, hogy az emberek meg vannak arról győződve, hogy belém egy csepp intelligencia sem szorult, pusztán azért, mert nem mindig tudom tökéletesen kifejezni magam és néha olyan alap dolgokhoz kérek segítséget, amihez itthon nem kéne. Csak azt nem értik meg, hogy ezt nem azért teszem, mert ostoba vagyok vagy hülye, hanem mert egy teljesen más kultúrából jövök.

Azt hiszik, hogy én valami barbár vagyok, aki azt sem tudja, hogy mi az az autó és nálunk mindenki szekérrel jár meg kapál. Hiába magyarázom el nekik százszor az igazságot, nem fogják fel. Folyton olyan baromságokat kérdezgetnek, hogy nálunk diktatúra van-e, meg hogy "Jaaaj,Magyarország az nem is orosz gyarmat? Mióta független a SZU-tól?" meg hogy "nálatok még mindig kommunizmus van?" és a többi...

Emellett végtelenül ellenszenvesek. Néha hiába kérem, hogy beszéljenek lassabban, mert nem értem, ugyanis csak 3 évet tanultam angolt, nem hajlandóak. Németből van nyelvvizsgám + perfekt beszélek oroszul (egy évet kint laktunk Szmolenszkben), de mindezzel itt nem sokra megyek. Van valami tippetek, hogy hogyan értsem meg jobban a beszédet? És hogy jobb legyen a kiejtésem? (Mert egyenlőre az akcentusom miatt folyamatosan orosznak néznek)

A fiúk nagyon kedvesek, folyton bókolnak, szóval mindig van aki hazavisz suli után kocsival. :D De valami miatt a lányok nem igazán kedvelnek. Nem tudom miért. Az egyikhez egyszer odamentem, köszönte neki, bemutatkoztam, hogy "Szia, Orsi vagyok. Téged hogy hívnak?". Erre nem válaszolt és elfordult. Ennél azért egy kicsit vendégszeretőbb országnak gondoltam Amerikát. Sőt, megtudtam, hogy egy-két lány arról pletykál, hogy én mekkora k***a vagyok, mert nem úgy öltözködöm, mint ők. Az én sulijaimban (Magyarországon és Oroszországban is) a lányok legtöbbször egybe ruhát vagy szoknyát hordtak általában magassarkúval (természetesen nem 15 centis magassarkúra kell gondolni!!), főleg így tavasszal. Ezek itt meg szakadt farmerban meg kinyúlt pólókban járnak, semmi nőies nincs bennük, tiszta slamposak! Megmondtam nekik, hogy Európában mi így öltözködünk, mert minálunk adnak a nők valamit magukra. Amerikában meg van, aki képes pizsamában bemenni az iskolába!

Én teljes mértékben elfogadom az ő kultúrájukat, nem akarom én megváltani a világot. Csak annyit szeretnék, hogy ők is fogadjanak el engem, ugyanis én nem ezért jöttem ide, hogy amerikai legyek, hanem, mert muszáj volt. Legszívesebben hazamennék. Otthon és Oroszországban jól éreztem magam, de itt ezek az emberek nem fogadják el, ha valaki egy kicsit más. Legalábbis a lányok. A fiúkkal nincs bajom, eddig nyolcan hívtak el az évzáró bulira. :D De mégiscsak lány vagyok és nagyon hiányzik, hogy legyen egy lánybarátnőm, akivel fecseghetnénk meg nevetgélhetnénk.

Nagyon magányos vagyok és honvágyam is van. Mit lehet ez ellen tenni? Egy borsodi kisvárosból Omahába költözni nekem egy sokk volt. Kezdek tiszta depressziós lenni, hogy itt nekem a családomon kívül nincsen senkim. Hogy tereljem el a gondolataimat? Hogy illeszkedjek be egyáltalán? Az iskolába nem engednek semmilyen szakkörhöz csatlakozni, mert év közben nem lehet. :( Nagyon, de nagyon vágyom haza. :( SOS!!


Ui: azért van ékezetem, mert hoztam a laptopomat, mielőtt valaki belekötne! :)



2014. máj. 14. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Majd megszokod.
2014. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Ez a normális, új helyre költözéskor az ember először fel van dobva, minden tetszik, utána jön az ellenpont, a honvágy, az én ezt nem bírom, végül a lassú hozzászokás.


"eddig nyolcan hívtak el az évzáró bulira"

Na ezért nem bírnak a lányok :)

2014. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is majd megszokod. Az beszédbe is majd belejössz, egyre jobban fodo érteni őket és javul a kiejtésed is majd. Sajna nem megy egyik napról a másikra, nézz sokat tv-t.

Öltözködésben meg alkalmazkodhatnál a helyiekhez, ha nem akarod, hogy kinézzenek. Jó azért pizsibe ne menj suliba. Ha meg csak fiúk barátkoznak veled, akkor sebaj, zerezz inkább egy pasit magadnak, barátnő helyett. Lehet irigyek rád a csajok :) Próbáld túlélni valahogy, lassan vége az évnek.

2014. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Átérzem a helyzeted, én is itt élek kint.

Most nagyon hosszú lenne reagálnom az írásodra, és épp sietek, de mindenképp szeretnék segíteni, ha tudok.

Ha gondolod írj üzenetet, vagy itt is kifejthetem később. :)


23/N

2014. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En is itt elek (igaz nem a te korosztalyod vagyok) de teljesen vagom min mesz keresztul es szerintem sajnos nagyon nehez ezen valtoztatni.

Amit tehetsz: Nezz sok tevet, hogy halld a helyi kiejtest. Beszelgess sokat a fiukkal, kerd meg vmelyik jobb fejet, hogy segitsen kicsit angolozni, suli utan esetleg fel orat, egy orat, beszelgessetek, javitsa ki ha vmit nem jol mondasz, stb.

Kerdezd meg a tanart (vagy vkit a titkarsagon), hogy van e mas nemzetisegu a suliban (tutti hogy van) hatha talalsz magyart, vagy akar szomszedos orszagbelit (nemet, osztrak, cseh, szlovak) diakot, vagy akar oroszt.

Ugy vettem eszre, hogy mi kulfoldiek sokkal jobban osszetartunk itt mint pl. otthon. A Balatonon nem kezdtem el haverkodni a nemetekkel, de itt mikor talalkozom vkivel es kiderul, hogy mind2 Europabol vagyunk, rogton jon a haverkodas.


Haha, a tini lanyok nagyon rohadekok tudnak lenni, sajnos! Ha elkezdesz slamposabban oltozkodni, akkor meg azert fognak szapulni, hogy utanzod oket, mert be akarsz vagodni naluk. Plusz valszeg azert is szemetek, mert latjak, hogy a fiuknak bejossz.

Az akcentus miatt ne izgulj. Engem is neztek orosznak sokszor, de a legtobb ferfi mindig azzal bokol, hogy mennyire sexy az akcentusom, pedig 10 eve itt vagyok, nem lehet leszokni rola, csak ha tanarhoz jarsz (kiejtes-tanarhoz), de minek? Attol nem leszek jobb ember, csak maskepp fog hangzani amit mondok. Igy is megertenek!

2014. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Úristen, találtam egy barátnőt!!!!!!! :) :) :)

Megfogadtam az utolsó tanácsát és besomfordáltam a titkárságra, ahol a legjobb indulattal sem mondhatom, hogy tárt karokkal vártak (lehet, hogy azért, mert az első nap is bementem azzal a hírrel, hogy sikerült letörnöm a szekrényem zárját... :D) és megkérdeztem, hogy van-e más külföldi itt. Két néni volt ott, az egyik kezdte mondani, hogy "hát persze, van egy, ő is kelet-európai, mint te! A neve..." aztán a másik közbeszólt, hogy nem fogják más diákok adatait kiszolgáltatni, és hogy ne legyen nagyképű (én?!) és barátkozzak az itteniekkel. Akkor eléggé elkeseredtem. Mondjuk nem olyan nagy iskola a többihez képest, ide csak 600 diák jár. De akkor elég csekélynek bizonyultak az esélyeim ahhoz, hogy azt a lányt felfedezzem. Bementem az ebédlőbe (ahol rendszerint idegen vagy már nem idegen fiúkhoz ülök), mikor megláttam az első olyan csajt ebben a hülye iskolában, akire azt tudtam, mondani, hogy rohadt jól néz ki, kezében egy orosz újsággal!! És pont egyedül ült, én meg persze hogy rohantam hozzá, ahogy csak tudtam. Megtudtam, hogy ő is pár hete jött csak, Ukrajnából (de nem ukrán, hanem orosz) és Irinának hívják és Odesszában lakott. Máris összebarátkoztunk és suli után felhívott magához! A szülei mondták, hogy őt se nagyon kedvelik a lányok, szóval neki se nagyon van még barátnője itt és el hívtak magukkal színházba a jövő hétre!! Egy balettet fogunk megnézni. Jaj, már annyira várom! Köszi utolsó, nélküled lehet, hogy ez a nagy találkozás nem is történt volna meg!! <3

2014. máj. 16. 21:44
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

"Welcome to the real World!"

Az akkor 12 eves lanyunknal is nehany honapig tartott, majd megszokod Te is. Aztan nehany ev mulva mar csak mosolyogsz azon hogy vagyakoztal vissza ahonnan jottel.

Ezt hivjak KULTURSOKKKKKKKK-nak es honvagynak.

2014. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
49%

Szia! Mi már 9 éve vagyunk itt a családommal. Én ugyan jóval idősebb vagyok mint te, de teljesen megértem amit leírtál.

Az amerikaiak ilyenek valójában. Neveletlenek, kultúrálatanok, slamposak és buták. Emellett azt hiszik, hogy az ő országuk a legjobb a világon, hogy ők a világ közepe, de valójában semmit nem tudnak a világról, mert egy búrában élnek és a kormányuk meg a manipulált média által agymosottak.

Mi sokkal intelligensebbek és kultúráltabbak vagyunk náluk, de ezt a saját korlátoltságuk miatt nem ismerik fel.

Ők nem beszélnek egy nyelvet sem de lenézik azt akinek akcentusa van.

Persze ez általánosítás amit írtam, de nagyjából sajnos igaz.

Itt Amerikában nincs hagyományos értelemben vett kultúra, ezek az emberek nem kapták meg azt amit mi Európában megkaptunk.

Ők ezt nem képesek megérteni pont azért, mert nekik ez a fajta intelligencia hiányzik. Egyszerűen űr van a helyén, a semmi...

Ha több időt töltesz itt, előbb utóbb felfedezed, hogy az itteni élet miről szól. Csak munka, vásárlás, horrorfilmek, halálkultusz (a halálfejes divat meg a Halloween is erről szól), bűnözés, krimi és erőszak a TV-ben, töméntelen idegesítő reklám meg borzalmas show műsorok.

Ha normális életet akarsz élni, akkor majd ne itt telepedjél le, mert itt nincs szabadság és nincs normális élet. A "Szabadság" szót azért használják annyiszor, mert valahogy fönn kell tartani ennek a látszatát. De szabadság az Európában van, nem itt.

A munkaadók kizsigerelik az alkalmazottakat, utána meg kidobják mint egy elhasznált ruhát.

Itt agyon van szabályozva minden. Még a másik tanuló nevét sem mondják meg neked, mert hülye szabályok tiltanak mindent. A fiam is erről számolt be rendszeresen, hogy az általános iskolában olyan szigor van mint egy koncentrációs táborban. Amerika - a szabadság országa - Ezt a hazugságot ne vedd be.

Még fizetett szabadságot is lig adnak. Itt modern rabszolgaság van.


Mi arra gyűjtünk, hogy elmenjünk innen végleg, mert nem akarjuk, hogy a gyerekeink meg az unokáink is ilyenné váljanak mint az amerikaiak. Üressé és lelketlenné.


Sok sikert kívánok neked, de ne csodálkozzál azokon amiket tapasztalsz.

Amerikáról az embernek más elképzelése van mielőtt odamegy élni, és amikor már ott él, akkor szembesül a kiábrándító valósággal.


Vannak Amerikánál sokkal jobb országok Európában.

Németország a legjobb és legélhetőbb hely szerintem.

Akik oda költöztek, csupa jót írnak róla. Van német származású barátom is. Sokkal jobb dogokat mondtak el Németországról, mint amit itt Amerikában tapasztalok. A németek sokkal befogadóbbak és lazábbak mint az Amerikaiak, és a kultúrájuk is közelebb áll a minénkhez.

Nem is beszélve arról, hogy ott az építészet akárcsak hazánkban, sokkal igényesebb és szebb mint az USA-ban.

Ott igazi házat kapsz a pénzedért és nem egy pozdorja házat.


Ne fogadd el az igénytelenséget és ne akarjál hasonulni az igénytelen Amerikaiakhoz. Te különb vagy náluk és szerintem okosabb meg műveltebb is.

Ne add fel a kultúrádat sem, mert nem kapsz Amerikában helyette semmit, csak szemetet.


A honvágyadat is megértem,

Nekem is nagyon honvágyam van.

Ez azért van, mert ahonnan jöttünk, ott sokkal több értékeset és szépet kaptunk, mint ami Amerikában van.

Ezen úgy lehet segíteni, hogy visszamegy az ember.

Rövid az élet, nem érdemes egy életen át szenvedni a honvágytól sem a pénz sem semmi más miatt.


Még annyit, hogy nem érdemes amerikai házastársat választani, mert akkora a kultúrális különbség, hogy soha nem lesz teljes összhang és mindig egy más nyelven vagy kénytelen beszélni, nem az anyanyelveden.

Legjobb az embernek, ha a saját kultúrájából választ társat. Hosszútávon kifizetődik.

Röviden ennyi ;)

2014. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Sajnos egyre inkább érzem, hogy teljesen igazad van.

Folyton azzal jönnek, hogy nekik milyen hosszú és ragyogó a történelmük. Persze, ártatlan emberek bombáztak és országokat tettek tönkre, amit még ma is folytatnak. A hosszúról meg no comment... Nevetnem kell. :D Ők mondják nekem, egy magyarnak, hogy nekik hosszú a történelmük?? Magyarország már akkor létezett, amikor Amerika még fel sem volt fedezve. :D Amikor ezt elmondom nekik, akkor jönnek azzal, hogy látszik, hogy én milyen Amerika-gyűlölő vagyok és nem is akarok beilleszkedni.

Pedig pont ők azok, akik nem hajlandóak más kultúrája felé nyitni. Matekórán hívatta az igazgató a tanárt, és közben két fiúval beszélgettünk az olvasásról. Mondtam nekik, hogy nekem az Anna Karenina a kedvenc könyvem Tolsztojtól. Hát azt se tudták, hogy ő ki! Hogy lehet valaki ekkora kultúr-barbár? Tolsztoj az orosz irodalom egyik legnagyobb alakja. Még az is ismeri, aki nem olvasott tőle. Még Dosztojevszkijről se hallottak, se Puskinról! Mondtam nekik, hogy az Anna Kareninát olvassák majd el, mert nagyon csodálatos könyv. És erre beleszól egy száz kilós csaj, hogy ő sosem olvasna el semmiféle orosz könyvet, mert az csak szar lehet. Azért egy ilyen hatalmas klasszikust, mint az Anna Karenina, leszarozni... Hát nem tudom mit hisz magáról az a kiscsaj. Egy másik srác mondta, hogy vele elolvastatta a volt barátnője a Bűn és bűnhődést, (ugyanis az volt a barátnője kedvenc könyve, aki természetesen orosz volt és nem amerikai :D), de mondta, hogy nem értett belőle semmit és szerinte egy nagy hülyeség. Látszik, hogy annyi értelem nincs egy-két amerikaiban, hogy felfogja, hogy miről szól egy könyv. Én olvastam magyarul is és oroszul is, és nem értem mi olyan érthetetlen benne, én nagyon szerettem.


Emellett azt nem szeretem bennük, hogy nagyon felszínesek. Szegény Irinától folyton azt kérdezgetik, hogy ki Putyin következő áldozata, miután végzett Ukrajnával. Ez azért szomorú, mert neki semmi köze Putyinhoz, de ők azt mondják, hogy mivel ő orosz, ezért ő Putyint képviseli. Mondtam nekik, hogy ez így egyáltalán nem igaz, mi sem veszünk minden amerikait egy kalap alá Obamával. Erre mondták, hogy én is csak hallgassak, ugyanis én is Putyint képviselem, mert "every fucking post communist eastern european represents him". Ezt mondták szó szerint. Kikérem magamnak, én se Putyint, se semmilyen egyéb politikus nem képviselek.


Én egyetemre már semmiképp nem itt szeretnék járni, hanem vagy Budapesten vagy Moszkvában vagy Szentpéterváron. Igazából akárhol, csak itt nem. Ezt már anyukámnak is megmondtam és egyetértett, szerencsére. Lehet, hogy az egyetemi oktatás jó Amerikában, de a gimnázium egy borzalom és nem hiszem, hogy mire a gimit befejezem lesz még kedvem itt lenni egyáltalán.


A kulturális különbségekről is hasonló véleménnyel vagyok, mint te. Egy srác elhívott valami kajálós helyre, ahol Mexikói kaját csinálnak és miközben az étlapot nézegettem megkérdezte, hogy akkor ugye mindketten a sajátunkat fizetjük-e. Mielőtt faképnél hagytam, adtam azért neki egy tanácsot, hogy európai lánnyal ilyet legközelebb ne játsszon. Jó, tudom, hogy itt Amerikában elég feministák a nők és tapasztaltam, hogy nem hagyják, hogy fizessenek helyettük vagy hogy kinyissák előttük az ajtót, amit én egyáltalán nem értek. Sajnáltam azért a gyereket, de annyi esze lehetett volna, hogy Európában ez nem így megy. Apukám mindig azt mondta, hogy az ilyennel le se üljek egy asztalhoz. Ha az ember meghív valakit, az azt jelenti, hogy ő fizet.

Most már el is ment a kedvem a fiúktól, de már késő, mert hat másik is elhívott. Remélem azok nem lesznek ekkora tuskók. :(

2014. máj. 25. 17:50
 10/14 anonim válasza:
49%

Megint én, aki az utóbbit írta.


Hát igen, abszolúte nem csodálkozom azon amiket írtál.

Ez mind azt bizonyítja, hogy ennyire sötétek mind.


Ez nem ottani sajátosság. Mi Kolorádóban élünk. Dolgoztam a Denveri nemzetközi reptéren is évekig. Ott sokféle ember megfordul minden tájáról Amerikának. Gyakorlatilag egyformán hülyék akárhonnan is jönnek, egy pár kivételével.


Az iskolában nem igazán tanulnak átfogó történelmet.

Az alap oktatás elég alacsony szintű.

Ez véleményem szerint azért van így, mert a kormánynak könnyebb kontroll alatt tartania és manipulálnia a kedve szerint a sok buta embert. Azok nem tesznek fel kérdéseket, hanem mindent elhisznek amit mondanak nekik.

Ezért az átlag amerikai nagyon szűk látókörű, buta és rendkívül nacionalista.


Mondhatni hogy agymosásban részesültek. Szeretnek abban hinni, hogy az ő országuk a legjobb és hogy, az igazságot és a szabadságot képviselik.

Ezt a mesét az emberi büszkeségre alapozza a kormány, mert ki ne szeretne abban hinni hogy az övé a legjobb ország?

Ha elég buta valaki akkor ezt el is hiszi ennek a felülvizsgálata nélkül.

Így könnyen elmennek katonának védeni a "Szabadságot", van mindig utánpótlás.

A háború nagy üzlet a tőkéseknek, a fegyveriparnak stb...

Így van emberanyag ágyútölteléknek bőven. Érted ugye...?


A legtöbb amerikai nem utazik külföldre, ezért nem is tudja mi van külföldön, hogyan élnek ott az emberek.

Azt hiszik, hogy ők a legfejlettebbek és mindenhova el kell vinni az "American way of life"-ot.

Csak a szomorú ebben az, hogy ez az élet nem élet, mert ez inkább a rabszolgasághoz hasonlít.

Fizetett szabadság nem nagyon van, felülköltekeznek, agyon vannak terhelve adóssággal, sokan két munkahelyen is dolgoznak, a gyerekeikkel nem foglalkoznak, sokan nem is nevelik őket, nem adnak át nekik normális értékrendet, kultúrát szinte semmit nem kapnak, nem tanulnak meg viselkedni sem a másik embert tisztelni és szeretni stb...


Ez élet???

Ezek nem tudnak élni. Azért élnek, hogy dolgozzanak.

Én azért dolgozom, hogy éljek és nem fordítva.

Ebből szerintem egy normális és kultúrából jött ember nem kér.

Amit a Putyin dologról írtál az is jellemző rájuk.

alapból utálják Oroszországot meg a kommunizmust.

Erre tanították és nevelték őket évtizedekig.

Az oroszok meg a kommunisták a Gonosz, és ők, az emerkiaiak a Jók.

Ez nevetségesen nagy butaság, de nekik ezt be lehetett adni, mert nem szokásuk gondolkozni. Nem lettek rászoktatva. Náluk "teamwork" van. Ez azt jelenti, hogy a sok buta próbál együtt kisütni valami okosat. Ez reménytelen :)

A szépirodalmat meg még hírből sem ismerik.

Ők nem ezen nőnek fel, hanem akciófilmeken, krimi sorozatokon, horror filmeken meg zombikon.

A lelkük nincs kifinomulva, nem ismeri a szeretetet, nincs beleérző képességük. Önzőek, elkényeztetettek és műveletlenek.

Ez látszik minden reakciójukból, amiket írtál.

Ez egy új faj. A legsilányabb fajta.

Itt a nők is borzalmasak. Úgy akarnak viselkedni mint a érfiak. Meg is van az eredménye. Szörnyűek, akaratosak, erőszakosak és a családok szétesnek.

Tapasztalataim szerint a legtöbb erőszakos autóvezető is nő.

Egyszóval nem egy hosszútávon élhető ország egy intelligens embernek.

Ne add fel a kultúrádat és mindig tudjad, hogy te különb vagy náluk.

Ha cikiznek azért amiket mondasz ne vedd fel.

Tudjad mindig, hogy ezek éretlenek és nem vagytok egy szinten.

A lányok egészen biztosan irigyek rád és gonoszok.

Inkább fogd fel az egészet egy tanulmánynak, mint amikor a fehér egereket vizsgálod aztán ha visszamész Európába, majd beszámolhatsz az itteni tapasztalataidról, hogy milyenek voltak az állatkák...

Nekem is van egy 13 éves fiam és egy 10 éves lányom.

A fiamat is bullizták az iskolában. Most homeschooling-olva vannak mindketten.


Te is lehetnél homeschooling-olva. Ingyenes és nem kell bejárnod iskolába sem. Kiküldik a tankönyveket és minden iskolai anyagot ingyen és otthon tanulsz a számítógép előtt.

Mondd meg a szüleidnek, hogy szeretnél otthonról tanulni. Ezt meg lehet oldani. Teljesen legális és ingyenes. Tudom ajánlani.


[link]


[link]


A gyerekeim az utóbbiba járnak, de jövőre a connectionsacademy-ba fognak, az még jobb.

Szerintem ez megkímélne sok rossz élménytől téged is.


Nem csak ez a kettő létezik. a Ez az állam vagy a kormány által támogatott online oktatási rendszer. Jobb mint a bejárós iskola.


Küldtem egy személyes üzenetet is a skype címemmel, ha esetleg tudok valamiben segíteni.

Itt Amerikában jó hogy ha az embernek segítenek barátok, mert sok mindent nem tudtunk mi sem amikor kijöttünk.

A szüleidnek is szívesen segítek (ha tudok) ha akarnak beszélni velem.


Sok sikert kívánok nektek!


Ne csüggedj, túl leszel ezen is és legalább első kézből tudod, hogy a világnak ezen az oldalán hogy mennek a dolgok.

2014. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!