Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha tegyük fel sikerülni...

Ha tegyük fel sikerülni összeházasodonom egy amerikai állampolgárral azután, hogyan kaphatok én is állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Tehát kb. mennyit kell várni, miben lenne így más, mintha egyedül mennék. Olvasnivalót is szívesen fogadok.
2009. dec. 31. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Házasodással először zöld kártyát, azaz letelepedési és munkavállalási engedélyt kapsz, öt év után kérvényezheted az állampolgárságot.
2009. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek az apja állampolgár Amerikában, kérvényezte a fia letelepedését és mégsem kapta meg. Nem olyan egyszerű az, hogy hozzá megyek X-hez és akkor élek a lehetőságek országában.
2009. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha hazassag utjan kapod meg a zoldkartyat,akkor mar 3 ev utan kerheted az allampolgarsagot. Itt elek en is hazassag utjan kerultem ki, igy ez 100%. Persza ha nevhazassagra gondolsz,abba belebukhatsz es egy eletre kitiltanak.
2010. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én házasság által jöttem ki. Először is, a zöldkártyát sokkal gyorsabban kapja meg egy házastárs, mint egy másik rokon, szóval a kettőt nem lehet összehasonlítani. Tehát először be kell adni a kérvényt a zöldkártyára, ami először csak 2 évig lesz érvényes és ún. feltételes lesz. Ez azokra vonatkozik, akiknek a házassága még nincs 2 éves a zöldkártya kérvényezése idején. A zöldkártyát attól függ, hogy mikor kapod meg, hogy hol van beadva a kérvény. Ezt nem lehet pontosan meghatározni, de 8-12 hónap, ha az USA-ban adjátok be a kérvényt. Külföldi ország konzulátusán is lehet kérvényezni akkor, ha az amerikai állampolgár élt egy ideig az országban (bejelentett címmel). Ebben az esetben 1-5 hónap országtól függően. Magyarországon nem elfoglaltak, nincs sok kérelem, ezért 1 hónap alatt is meg lehet kapni. Én Németországban kaptam, itt 3-5 hónap az ügyintézés. Szóval először megkapod ezt a feltételes zöldkártyát, amiről aztán 2 év után le kell venni a feltételt egy újabb kérvénnyel. Ha ez sikerül (még házasok vagytok és tudjátok bizonyítani, hogy valós házasságban éltek), akkor kapsz 10 éves zöldkártyát, amit mindig tudsz hosszabítani 10 év után. Összesen 3 évig (-90 nap) kell zöldkártyásnak lenned ahhoz, hogy az állampolgárságot kérvényezhesd. Az a procedúra is változó hosszúságú, kb. 10-12 hónap. Ha összeszámolod, ez házasságkötéstől számítva legalább 5-6 év. De nagyon vigyázz, mert a házasságnak valódinak kell lennie, nagyon ellenőrzik ezt. Ha egyedül jössz (tehát bármilyen más úton, mint házasság), akkor legalább 5 évig kell zöldkártyásnak lenned, hogy az állampolgárságot kérvényezhesd. Ekkor is ugyanannyi az elbírálási idő az állampolgárságra (kb. 1 év). Szóval így minimum 6-7 év, de valószínűleg még több, mert a zöldkártyát meg kell kérvényezni és a legtöbb kategória sokkal lassabb elbírálási idejű, mint a házastársaké illetve a munkáltatók ált. munkavállalóit adnak először és később zöldkártyát. Ha kérdésed van, írj.
2010. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát migazából csak két kisseb kérdésem lenne:

Ha egyedül próbálok meg kimenni akkor is kérvényezhetem Magyarországon a zöldkártyát?

Akkor is kérvényezhetem Magyarországon a zöldkártyát, hogyha a házastárs nem csak élt hanem még mindég kint él az államokban?

2010. jan. 3. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet kérvényezni, ha a házastársad nem élt a másik országban. Ezt mondja a konzulátus erről:


"In order to file the Form I-130 (ez a zöldkártyát kérvényező dokumentum) at the Consular Section, the American Citizen petitioners must be able to show they have permission to reside in the consular district and that they have been doing so continuously for at least six moths before filing the petition."


Tehát 6 hónapos tartózkodást kell igazolni.


Szerintem nem lehet kérvényezni Mo-n akkor sem, ha pl. munka útján próbálod, de ez utóbbit 100%-ra nem tudom, de szerintem nem lehet.


Egyébként sosem te vagy a kérvényező, hanem a munkaadó vagy a házastárs. Azt is érdemes tudnod, hogy attól, hogy hozzámész egy állampolgárhoz, nem biztos, hogy fogsz kapni zöldkártyát, akkor sem, ha a házasság valódi, mert van egy dokumentum (affidavit of supportnak hívják), amit alá kell írnia a házastársnak. Ezzel anyagi felelősséget vállal érted. Ha nem keres eleget, nem tud elég vagyont felmutatni (meg van szabva a pontos összeg, hogy mennyit kell), akkor nem adják ki a zöldkártyát max. ha talál valaki mást, aki anyagilag vállalja érted ugyanezt a felelősséget (co-szponzorálás). Szóval ez nem úgy megy, hogy bárkihez hozzámész, és akkor zöldkártyát kapsz. Ha nem keres eleget, akkor nem adják ki. Ha elolvasod a budapesti konzulátus/követség oldalán a leírtakat, akkor tudni fogod, hogy hogy megy ez. [link]


Illetve még érdemes a hivatalos oldalról tájékozódni: www.uscis.gov.


Egyik út sem könnyebb szerintem...

2010. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam újra az utolsó mondatodat...szerintem valamit félreértettél. Akkor lehet külföldön kérvényezni a zöldkártyát (konzulátuson keresztül - rövidebb elbírálási idővel), ha az amerikai állampolgár adott országban (pl. Magyarországon) legalább 6 hónapig tartózkodik. Ha az Államokban él, a kérvényt az USA-ban köteles beadni. Még annyit, hogy a feltételes zöldkártya 2 éve beleszámít az állampolgárság igényléséhez szükséges 3 évbe.
2010. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, így mindent értek. Köszönöm szépen a segítsége!
2010. jan. 4. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Igy van, a felteteles zold kartya 2 eve is beleszamit abba a 3 evbe, amikor kervenyezheted az allampolgarsagot. A masik dolog, hogy akkor kapsz csak ideiglenes zold kartyat, ha 2 eve voltatok hazasok akkor, amikor elfogadtak a kerelmet, nem pedig akkor, amikor beadtatok.
2010. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, ha 2 evnel rovidebb ideje.
2010. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!