Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az élet most kint...

Milyen az élet most kint Amerikába?

Figyelt kérdés

Gondolok én itt most pl. New York-ra vagy Los Angelesbe vagy akárhol?

Régi válaszokat találok csak, de kíváncsi vagyok hogy most milyen.

Mert kb. 4-5 év múlva lehetséges, hogy ki költözöm apámhoz.Igaz, hogy Kanadába de én az USA-ra vagyok kíváncsi!



2014. júl. 20. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem egy leányálom, a következőket olvastam egy New York-i érettségizett irodista nőről, aki csakúgy, mint nálunk, valamivel azért többet keres, mint a minimálbér:


Egyszobás lakást bérel, egyedül neveli a fiát, aki még baba, tehát felvigyázót is kell hívnia. Bölcsöde nincs a közelben és túl drága.


12 órát dolgozik, gyakran hétvégén is.


Minden hónapban el kell döntenie, hogy kajára vagy tisztítószerekre költi a pénzt. Az nem lehet, hogy legyen büdös a lakás, ő pedig relatíve igénytelen kinézetű, de legalább normálisan lehessen enni, mert Amerikában sokat adnak a külsőségekre, és ha lerongyolt állapotban menne dolgozni, vagy a munkahelyén egy vezető látogatáskor meglátná, hogy a kégli otthon nem épp tip-top akár rögtön kirúghatják.


A gyerekén kétszer használja fel az eldobható pelenkákat, kiszárítja, kibelezi, kitömi vattával és újra feladja. Mosható pelenka olcsóbb lenne, de a dadus nem vállal moshatózást, neki meg nincs ideje a munka miatt ezzel foglalkozni.


Ahogy olvasom, ez olyan korai 90-es évek Romániáját idézi.

2014. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Olyan mint Szlovákiában: Nagyon jó!
2014. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy CNN azt mondja, hogy Amerikában minden jó stb. nem igaz... Sokkal többet érsz vele, ha Kanadába mész, de Svájc lenne a legjobb. Nem akarok politizálni, de Amerika a jólét földje stb. stb.... hülyeség már nagyon lejárt lemez...

Ha megy kíváncsi vagy rá akkor menj ki turistaként.

2014. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Singham ***** válasza:
100%
Nem éppen olyan, mint a filmekben, sorozatokban, így ne az alapján ítélj. USA-ba meg pusztán turistaként könnyű kijutni. Nem turistaként elég nehéz lesz legálisan kijutnod. Meg, mint írták Kanadával szerintem is jobban járnál.
2014. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igazából mondom Kanadába megyek majd apukámhoz elvileg csak ha meg kapom az állampolgárságot gondolkoztam hogy át megyek az USÁba
2014. júl. 20. 18:21
 6/13 A kérdező kommentje:
De ez még messze van.:D
2014. júl. 20. 19:29
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
az USA-ba barmikor atjohetsz Kanadabol.nem kell semmi csak az utleveled. az elottem levo hozzaszolok meg kb annyit tudnak amerikarol mint ha a romanokat kerdezted volna,hogy milyen most sarospatakon a helyzet?!
2014. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És te tudnál róla mesélni?:)
2014. júl. 21. 12:02
 9/13 Singham ***** válasza:
53%

7-es: Hagyjuk már. :D Előbb talán értelmezd azt, amit a kérdező írt, utána próbáld bemesélni mindenkinek, hogy te az USA-ban élsz.

Ne, el se kezd, hogy te értelmezted a kérdést. Akkor nem válaszoltál volna ilyen baromságot. Igen, az, mert a kérdező letelepedni akar az USA-ban, még utánam is leírta, hogy az állampolgárság megszerzése utána menne USA-ba. Letelepedni meg nem elég egy nyamvadt útlevél. Főleg, ha megtudják magyar vagy, akkor még alaposabban átvizsgálnak. :)

2014. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
figyelj ide te nagytudasu elottem szolo!!! en nem tudom ertelmezi? hol latsz te olyat,hogy letelepedni? a kerdes az volt milyen az elet az usaban? a masik pedig,hogy kanadaba KOLTOZIK az apjahoz.meg azt sem gondolom,hogy nekem bizonygatni kene hol elek. tudod aki kint el az csak rohog az ilyen tudatlan embereken mint te is vagy.aki hozza szol ugy dolgokhoz,hogy halvany lila fingja sincs rola de okoskodik.
2014. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!