Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában mennyire jobb az...

Szlovákiában mennyire jobb az élet? Lehet hogy odaköltözök, ha már Amerikába nem lehet.

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is mindegy, csak húzd már el a beled a Magyarországról te házáruló mocsok. Még javasolnám izraelt.
2013. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokkal jobb orszag mind a ketto. Ki mondta hogy hazaarulo vagyok? Csak sokan mennek el innen , mert ez 1 szar orszag.
2013. dec. 22. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
hat magyarkent szlovakia nem a legjobb valasztas. gondolom az elmult par evtizedet egy szatyorban toltotted egy ko alatt, hogy ennyire nem vagy tajekozott. segitek: szlovakiaban alapbol utaljak a magyarokat. ha itthon nem mentel semmire mert pl. nem ertesz semmihez, csak hozongeni meg 'szarorszagozni', mashol se fogsz.
2013. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat 2-ik valaszolo igazad van, de amerikaba viszont nehez kijutni is
2013. dec. 22. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Milyen nyelven beszélsz, mi a szakmád? Oda menj ahol megérted amit mondanak és kell a szaktudásod, mert Szlovákiában (és amúgy sehol sem) sem tapsolnak neked nyelvtudás és szakma nélkül. Szlovákiában meg majd tényleg nagyon örülnek egy magyar bevándorlónak. :-)
2013. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Szlovákia rosszabb, mint Magyarország, Pozsony csak azért tűnik olyan jónak, mert oda jár a sok osztrák vásárolni, szórakozni és ez valamennyit lendít a gazdaságon, de egyébként az ország egész sokkal rosszabb, főleg Kelet-Szlovákia, ahhoz képest még Borsod is Hawaii.


Kassán pl. a polgármester a Lunyik 9 nevű cigánytelepen uralkodó körülmények miatt PESTISjárvány kitörése miatt tartott, holott ez elvileg nem Afrika és nem a középkor.



Egyébként a kisember számára lassan Amerika is rosszabb lesz, mint Magyarország. Nemegy 70-es, 80-as években kiköltözött magyarról hallok, akik most kullognak onnan haza Magyarországra, mert nem jött be a nagy American Dream, nem lett belőlük az új Jockey Ewing, és kispolgárként, munkásként eddig tudták ott húzni az igát, tősgyökeres amerikaiak is szinte menekülnek onnan Európába.

2013. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem rosszabb Szlovákiában. Magasabbak a keresetek, mint Magyarországon. Sok tájékozatlan okoskodik. Nem fognak utáni, amiért magyar vagy! De ha itt akarsz élni, tanulj meg szlovákul. Én Kelet-Szlovákiában élek (elvileg ez a legszegényebb régiónk, mégis a szomszéd faluban van 4 lakópark.. mindegy.) Volt dolgom Magyarországon (Heves-, Jász-Nagykun-Szolnok-, Szabolcs-Szatmár-Bereg-, és Békés megyében. Hát... Nagyon nagy a szegénység. Minden falu szegény. Sokat láttam Magyarországról, ismerem a kereseti viszonyokat, tudom, hogy Magyarországon több a cigány (akik szintén rettentő nyomorban élnek) Tehát Szlovákia közel nem olyan elmaradott, mint Magyarország. Ja! És a Luník 9-et már elbontották, a lakóinak lakásokat építettek. Ilyenre nincs példa -tudtommal- a mai Magyarországon. Üdv.!
2013. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A szlovákoknak már nagyon mindegy lesz, hogy egy magyarral több vagy kevesebb. Szlovákul viszont meg kellene tanulni. Az élet pedig háát, a keresetedből kijössz és néha átmesz MO-ra vásárolni, amikor gyenge a forint...
2013. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Szlovákiában élek, és sokkal jobb itt nekem. Sokat vagyok Magyarországon, de soha nem költöznék oda. Kedves kérdező, csak akkor költözz ide, ha legalább társalgási szinten beszélsz szlovákul, mert semmilyen más nyelven nem hajlandóak megszólalni egy hivatalos helyen sem, meg sokan az utcán sem (se angolul, se magyarul). Munkát vállalni nyelvtudás nélkül esélytelen.


Helyedben inkább Amerikára koncentrálnék. Voltam ott is (tehát ki lehet jutni), ott sem tökéletes minden, de talán még mindig az a legélhetőbb hely (persze csak kémény munka árán.)

2013. dec. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
84%
jobb Szlovákiában, mint Magyarországon. én itt élek, a barátnőm pedig budapesti, így látom, mi van odahaza. a sok hülye meg itt okoskodik, beleszól, mikor nem is telefon
2014. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!