Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki szeretnék menni Amerikába,...

DeBay kérdése:

Ki szeretnék menni Amerikába, pontosabban Los Angelesbe. Hogy találjak albérletet?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni Amerikába, LA-be, a pénzt összegyűjtöttem (1.500.000.-), de nem tudom hogy találjak albérletet, mert akárhogy kerestem, csak égigérő, 1000$-os apartmanok jöttek ki... Én 500$ körül gondolkodom... Akinek kint van a testvére, rokona, közeli ismerőse, ő, vagy csak jártas a témába, annak várom a választát. Előre is köszi :)
2014. aug. 13. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoval illegaliskent akarsz elni LA-ben? Lelked rajta. [link]
2014. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Craigslist-en keress lakotarsat

[link]


Irj az Amerikai Magyar Hirlapnak

[link]


Vagy az egyhaznak:

[link]


Vagy a magyar haznak:

[link]

2014. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
LA drága. 500 USD/hó áron egy kis lepukkant szobát kapsz a gettóban és környékén. Feketén viszont hivatalos utakat kerûlnöd kell.
2014. aug. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Minnel inkabb keruld a magyar kozossegeket!
2014. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
ma 13:41 - hany los angelesi magyarral vagy napi kapcsolatban, hogy ilyet irsz? Nem kotekedni akarok, hanem tenyleg erdekel. En 10 eve elek itt, nem ismerem az osszes magyart de jo parral beszeltem es talan eddig egy volt, akire azt mondanam hogy ha bajban leszek o tutti nem fog jonni segiteni...de a tobbiek teljesen normalisak!
2014. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valaki mondja már el nekem hogy miért kell kerülni a magyarokat külföldön?
2014. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szabina555 ***** válasza:
airbnb.com
2014. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1000 dollár alatt maximum olyan lakást tudsz találni ahol egybe van a konyha nappali háló, plusz egy fürdő külön. tehát egy szoba az egész. meg ugye az se mindegy hogy milyen környéken van.
2014. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"TE" mint nagy magyar fideszes sztár amerikába nem leszel semmi se csak egy senki,nulla,zéró.Erre azért készülj föl.

Őnállóan "NEM" fogsz tudni kibérelni;

-se lakást

-se szobát,

-se házat ,

-se semmit se mivel a landlord-od tehát az ingatlan tulajdonosa(főbérlő/háziúr) a következő documentumokat fogja kérni tőled szerződéskötés előtt ami persze neked mint illegális migránsnak nem lesz:

-Proof of income (jövedelemigazolás)Na,ilyet nem fogsz tudni felmutani a főbérlődnek mivel te mint egyszerű magyar gyerek max feketén leszel foglakoztatva azoknak meg ilyen nem jár.)

-Social Security card (adó/tb kártya)Na ilyened meg pláne nem lesz soha.Enélkül viszont esélyed sincs arra hogy valaha is albérletet tudj bérej munkát vállalj akkor pedig lakhatás szempontjából nem marad más csak a park,a vasútállomás, vagy a híd alja.

-Driver's license (jogositvány)Erre talán még van esélyed bár én ezt is erősen kétlem.

-Criminal background check (bűnügyi háttérellenőrzés,na ez vmi olyasmi mint itthon az erkölcsi bizonyitvány)

Na hha ez eddig nem volt elég és még mindig talponvagy akkor itt garantált a bukta.Ha lejárt a vizumod akkor azt a központiszámitógépesrendszer egyből ki fogja dobni hogy "overstayer" vagy ,(túltartózkodó/illegális bevándorló/undocumented immigrant nevezzük bárhogy a "végeredmény" szempontjából teljesenmindegy) az pedig "jogilag" büncselekménynek számít.

-Credit check hitelellenőrzés (ilyened se lesz mivel feketemunkás vagy ezért mivel nem fizetsz adót,tb-t, nincs bakszámlád, törvényes munkád, ígyhát értelemszerűen hitelképes sem lehetsz úgyhogy ezt is bebuktad.

Talán csak a shady landlordok (szlengnevükön slumlordok)azok akik nem kérnek semmi féle papirt bérleti szerződéshez.

2017. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!