Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van különbség a tartózkodási...

Frank1997ize kérdése:

Van különbség a tartózkodási és a letelepedési engedély között (USA)?

Figyelt kérdés

És ha van akkor mi a különbség a kettő között?a letelepedési talán az hogy oda is költözhetek szóval vehetek lakást Amerikában és a saját lakásomba is lakhatok?A tartózkodási engedély pedig egy megszabott időre szól és csak albérletben lakhatok?

Fontos lenne a válaszotok Amerikában szeretnék dolgozni és tudni szeretném ezeket!



2014. aug. 25. 21:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És majd idő elteltével ha lesz ott barátnőm akkor feleségül venni őt.
2014. aug. 25. 21:49
 2/20 anonim ***** válasza:
majdnem ahogy mondod. de lakast vehetsz otthonrol is ugy hogy sosem jossz az usaba.ha megis akkor lakhatsz a sajatodban is nem csak alberletben.
2014. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ezt például nem is tudtam.köszi q választ.de azért jöhetnek még :D
2014. aug. 25. 22:04
 4/20 A kérdező kommentje:
Amikor azt írtam hogy "vehetek lakást Amerikában és a sajátomban is lakhatok" azt úgy értettem hogy az amerikai lakásban amit megvettem abban lakhatok,lehet kicsit félre érthető voltam.
2014. aug. 25. 22:09
 5/20 A kérdező kommentje:
De ha rosszul tudnám a kettő engedély között a különbséget valaki elmagyarázná?most leginkább olyan emberekre gondolok akik magyarországból amerikába akartak költözni.Azok csak tudják már.
2014. aug. 25. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:

Nos, egyik sem letezik, ha talan leirnad az angol nevet hogy mi a pekre gondolsz, vagy egyszerubb a vizumok kodjelet. [link] itt a teljes lista.


Az a gyanum hogy te a non-immigrant ill immigrant vizumokrol beszelsz. Alapveto jellegzetesseguk hogy a non-immigrant vizummal hatarozott idot tolthetsz az USA-ban, immigrant vizummal barmeddig maradhatsz. Ez utobbit nem fogsz kapni, millioszor leirtuk mar.


De az biztos hogy tulajdonszerzesedet a vizumodnak abszolut semmi koze nincs. Annyira hogy letezik befektetoi kategoria, fel-egymillio dollart kell befektetni es akkor kapsz immigrant vizumot szepen...

2014. aug. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mivel az USAba vagysz es oda elengedhetetlen az angol nyelvtudas, igy ne is foglalkozz a magyar megnevezessel, mert ugysem magyarul fogod ezeket intezni...ha majd egyszer eljutsz oda hogy intezd...


Az USCIS weboldalon leirjak az ossszes letezo vizum tipust. A vizumokkal megszabott ideig tartozkodhatsz az orszagban, tanulhatsz, dolgozhatsz, attol fugg milyen vizum, de ezeknek van egy lejarati ideje, nemelyiket hosszabitani kell, nemelyiket nem lehet hosszabbitani es az orszagot el kell hagyni.


Az USCIS oldalon tovabba a zoldkartyarol is olvashatsz, amit sokan letelepedesi engedelynek is hivnak, de angolul te green card vagy permanent resident card-kent fogod megtalalni. Ez az, ami jogosit teged arra, hogy itt elj, itt dolgozz, itt vegyel hazat vagy berelj lakast, korlatlan ideig. Maganak a kartyanak van lejarati ideje (mint ahogy a szemelyidnek is) de a kartya eleted vegeig tart. Amit nem enged a zoldkartya, az az, hogy rendornek jelentkezz vagy elmenj politikai szavazasokra.

2014. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 The answer ***** válasza:
Utolsó nagyon korrektül leírta, annyit tennék hozzá, hogy bárki vehet ingatlant az USA-ban, akkor kap zöldkártyát, és egyiknek sem feltétele az angol nyelvtudás. Mindent lehet ingatlanközvetítő ügynökségeken keresztül intézni (real estate). Még csak nem is értékhatárhoz kötött az ingatlan értéke, hogy zöldkártyához juthass.
2014. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
tudom hogy mindent leír az uscis csak annyira még nem vágom az angolt hogy mindent letudjak fordítani mindent szóról szóra,mondatról mondtatra.
2014. aug. 26. 21:21
 10/20 anonim válasza:

Ha össze házasodsz akkor 5 év és az állampolgárságot megkapod , ha dolgozni akarsz akkor meg az a bizonyos 3 hónap

Ha megléped azt a 3 hónapot akkor 8 évre nem léphetsz be az államokba. Én ott élek

2014. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!