Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van különbség a tartózkodási...

Frank1997ize kérdése:

Van különbség a tartózkodási és a letelepedési engedély között (USA)?

Figyelt kérdés

És ha van akkor mi a különbség a kettő között?a letelepedési talán az hogy oda is költözhetek szóval vehetek lakást Amerikában és a saját lakásomba is lakhatok?A tartózkodási engedély pedig egy megszabott időre szól és csak albérletben lakhatok?

Fontos lenne a válaszotok Amerikában szeretnék dolgozni és tudni szeretném ezeket!



2014. aug. 25. 21:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
dehogy kapsz zoldkartyat attol,hogy veszel ingatlant. ez butasag.
2014. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 The answer ***** válasza:
Rendben, akkor milyen tartózkodási engedélyt / vízumot kap, aki ingatlant vásárol?
2014. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor milyen tartózkodási engedélyt / vízumot kap, aki ingatlant vásárol?

Semmilyet! Honnan szeditek ezt a h.lyeseget? Akkor a fel vilag venne valami viskot az USAban ha ilyen konnyen hozza lehetne jutni a zoldkartyahoz.



ha dolgozni akarsz akkor meg az a bizonyos 3 hónap

Ha megléped azt a 3 hónapot akkor 8 évre nem léphetsz be az államokba. Én ott élek - biztos hogy itt elsz? Mert olyanokat irsz, hogy ugy tunik fogalmad sincs mit beszelsz. Ja varjal, ertem, itt elsz, csak olyan regota, hogy mar nem beszelni kicsi magyar...

A 90 nap alatt, amit ESTAval lehet itt tartozkodni azzal tilos dolgozni. Persze feketen lehet, de ha az illeto tultartozkodik, akkor nem 8 evre tiltjak ki, hanem legalabb 10! A tultartozkodassal jaro kitiltast csak ugy lehet meguszni, ha az ember meg az USAban meghazasodik egy amerikai allampolgarral es beadja a zoldkartya kerelmet. Amihez ILLIK az angol nyelvtudas, ugyanis az interju nem magyarul zajlik...

2014. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 The answer ***** válasza:

Én egy percig nem állítottam, hogy ott élek, de gondolom, azt a részét nem nekem címezted.


Csak annyit kérdeznék, ha valaki ingatlant vásárol, akkor milyen jogcímen tartózkodhat kint, lakva, használva a saját ingatlanát 3 hónapon túlmenően?

2014. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én egy percig nem állítottam, hogy ott élek, de gondolom, azt a részét nem nekem címezted. - jol latod, az "itt eles"-t a masik kommentelonek irtam.


Csak annyit kérdeznék, ha valaki ingatlant vásárol, akkor milyen jogcímen tartózkodhat kint, lakva, használva a saját ingatlanát 3 hónapon túlmenően? Semmilyen. Nincs ilyen.

Akiknek nem amerikai az utleveluk es nincs se zoldkartyajuk se xyz vizumuk, azok csak ESTAval johetnek az orszagba, ami egyszerre csak 90 napos tartozkodast engedelyez. Megveheted Angelina Jolie $25millios kecojat, akkor sem maradhatsz tovabb 90 napnal ha ESTAval jossz be az orszagba.

2014. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
amúgy minkavállalás céljából szeretnék először kimenni az Usába közel 30 millióval és annyiért láttam egy lakást nem manhattan egy másik kerületben és megszeretném azt venni hogy azért legyen hol laknom és onnan be tudjak majd járni dolgozni és munka mellett szeretnék majd összejönni valakivel akivel később majd házasodok.bevándorló vízummal akarok kimenni mert én az Egyesült államokba szeretnék élni-halni.C++ programozóként akarnék dolgozni.
2014. aug. 29. 22:49
 17/20 anonim ***** válasza:

Megorultel? Meg aki megteheti sem vesz lakast, foleg nem NY-ban.

Hanyszor jartal mar itt az USAban? Es New York-ot mennyire ismered? Mert ha meg egyszer sem, akkor fogalmad sincs hogy mit akarsz, vagyis van egy elhatarozasod,hogy mit akarsz, de fogalmad sincs, hogy hova jossz, milyen itt az elet, es hogyan kell a dolgokat intezni.

Majd ha meglesz a munkavallaloi vizumod, akkor adok tanacsokat, de amig nincs munkavizumod csak az almaid meg az elkepzeleseid, addig maradj a $eggeden, olvasgasd tovabb a GYIKon az USA kerdeseket, tanulmanyozd az USCIS weboldalt, es finomitsd az angol tudasodat!!!


125ezer dollarbol kiberelsz egesz evre egy bazi jo kecot a kulvarosban, es bejarsz tomegkozlekedve, vagy veszel egy kisautot!

2014. aug. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 The answer ***** válasza:

"nem amerikai az utleveluk es nincs se zoldkartyajuk se xyz vizumuk, azok csak ESTAval johetnek az orszagba, ami egyszerre csak 90 napos tartozkodast engedelyez. Megveheted Angelina Jolie $25millios kecojat, akkor sem maradhatsz tovabb 90 napnal ha ESTAval jossz be az orszagba."


Ez alól muszáj lennie valami kivételnek, mivel ,nem egy személlyel beszéltem, akik bár EU állampolgárok, Európában születtek, nem USA államplgárok,

2014. aug. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 The answer ***** válasza:

Véletlenül elküldtem a félig megírt hozzászólás, elnézést, most folytatom:


"nem amerikai az utleveluk es nincs se zoldkartyajuk se xyz vizumuk, azok csak ESTAval johetnek az orszagba, ami egyszerre csak 90 napos tartozkodast engedelyez. Megveheted Angelina Jolie $25millios kecojat, akkor sem maradhatsz tovabb 90 napnal ha ESTAval jossz be az orszagba."


Ez alól muszáj lennie valami kivételnek, mivel ,nem egy személlyel beszéltem, akik bár EU állampolgárok, Európában születtek, nem USA állampolgárok, senkijük nem él kint, ennek ellenére fél évet Európai otthonukban, míg fél évet USA beli otthonukban töltenek évről évre. Nem tudom ez milyen módon lehetséges, de tény, hogy van ilyen.

2014. aug. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon jó hogy ennyien válaszoltatok nekem szerintem ennyi válaszból már el tudom dönteni hogy mit hogyan csináljak majd.

KÖSZI :D

2014. aug. 31. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!