Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szült közületek valaki az...

Szült közületek valaki az USA-ban? Jobb vagy rosszabb Amerikában szülni, mint Mo-n? Miben különbözik?

Figyelt kérdés
Az első gyermekem Mo-n született, de a második valószínűleg az USA-ban fog. Mire számítsak? Milyen az ellátás? Tud valaki mesélni róla, hogy mennyivel másabb a terhesgondozás és a szülés után?
2010. jan. 18. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kulonbseget az otthoni es itteni ellatas kozott nem tudom elmondani,mert en meg csak itt(usa) szultem de az itt olvasott kerdesekbol es valaszokbol itelve es a tapasztalatom alapjan ossze sem lehet hasonlitani.Szoval roviden megprobalom leirni,hogy hogyan is zajlik itt amerikaban ezaz egesz.Nem tudom milyen biztositasod van de anelkul nagyon-nagyon draga a szules es a terhes gondozas.Ebbe most nem megyek bele,mert rengeteg fele biztositas van.

Szoval a tehesgondozas:Ha minden rendben van a terheseggeddel akkor nem is fontos szulesz/nogyogyaszhoz menned en is "csak " midwife-hoz jartam .Ne ertsd felre semmivel sem kapsz mas ellatast es ha valami problema merul fel a terhesseg soran akkor ok konzultalnak az orvossal es lehet,hogy onnan kezdve az orvoshoz kell jarni de normal esetben havonta egyszer kell menni ellenorzesre ahol vizelet,suly,vernyomas,szivhang,stb. ellenorzese tortenik.35 ev alatt nincs down-kor szures persze ha akarod akkor van.Nekem ketszer volt ultrahangom .Ja es mindenki borzaszto kedves es segitokesz ,nem varnak kulon penzt semmiert es nem is szokas adni.

Szules:Nekem meg kellett inditani,mert magas volt a vernyomasom de normal esetben is igy tortenik.Bemesz a korhazba apuka vegig veled lehet ,csak egyagyas szobak vannak sajat furdovel a noverek itt is rendesek es segitokeszek.Miutan megszuletik a baba egy ejszakat kell a korhazba maradni es mehetsz haza ha csaszar akkor azt hiszem talan 3-4 napot kell bent maradni.Ez nem biztos.6 het mulva kell visszamenni kontrollra.Most ennyi jutott az eszembe.Remelem valamennyit segitettem.

2010. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor eléggé hasonló abban, hogy Mo-n is havonta kell először járni, utána 6 hetes kontrollra kell menni. Van biztosításom, szóval az nem probléma, csak biztosra akarok menni, hogy minden rendben lesz. Az első szülésem császár volt, ez azt jelenti, hogy komplikáltabb esetnek számítok és eleve nem a midwife-hoz kell járnom, hanem orvoshoz? Esetleg meg tudnád mondani, hogy császár esetén lehet választani, hogy altatást vagy érzéstelenítést kérek? Pl. ez érdekelne. Nem tudom, hogy csinálnak-e altatást még.
2010. jan. 18. 21:44
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
Hat ettol a Szent Imre korhazban joval magasabb szintu az ellatas!!!
2010. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Pl. miben magasabb szintű?
2010. jan. 18. 21:46
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Baratnom meselte (o szultott), hogymindenfele lehetoseg van a, hogyan szulesre.

Fittball labda, lehet kadban szulni, bordasfal, szuloszek meg mindenfele eszkoz ami konnyithet rajtad.

Nagyon dicserik a szulesznoket is, orvosok kozul kulonosen a Bartroczy Zsoltot es a Nyulasi Gabort.

Es gyonyoru uj az egesz szarny ahol a szuleszet van.

2010. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak ha nekem császár lesz, akkor hiába vannak alternatív szülési módok meg én itt lakom az USA-ban, most ezért menjek vissza Mo-ra? Aztán hogy jövök vissza ide egy újszülöttel? Egyébként a magyar szüléssel kapcsolatban abszolút negatív élményeim vannak, szóval nem akarom, hogy megismétlődjön. Viszont a magyar terhesgondozás nagyon alapos és jó.
2010. jan. 18. 22:07
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos csaszaros szulessel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim,butasagot meg nem akarok irni.Egy kedves baratunk szult igy de o mindket estben erzestelenitest kapott.Szerintem neked akkor orvoshoz kell majd jarnod mivel gondolom masodszorr is csaszar lesz.


Kedevs 21.45-os valaszolo!

Igazan orulok,hogy a Szt.Imreben jobb az ellatas szinvonala.Kar,hogy valaszod nem kapcsolodik a kerdeshez.

2010. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm! Gondolom, hogy találok majd olyan orvost, akivel meg tudom beszélni az altatás témát. Bár a magyar fogadott orvosom sem tartotta be, amit ígért...szóval ezek után nehezen bízom meg akárkiben is főleg, hogy nem ismerem az orvosokat, nem tudom, hogy ki jó.
2010. jan. 18. 22:12
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Igazán nem a kérdésedre válasz, de az USA-ban az orvosok személyen felelösek anyagilag a betegért, tehát ha valami baj van, akkor NEKIK kell saját zsebböl fizetni a kartérités - és éppen ezért sokkal jobban figyelnek rád, nem tartják magukat a megbeszéltekhez.
2010. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A megbeszéltekhez tartás alatt azt értettem, hogy a magyar orvos nem az én és a gyerekem érdekét nézte elsősorban, és ezt nem akarom, hogy megismétlődjön. Az nem baj, ha nem tartja magát a megbeszéltekhez, csak jöjjek ki a helyzetből a lehető legjobban.
2010. jan. 18. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!