Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szívesen költöznél az USA-ba?...

Szívesen költöznél az USA-ba? Ha igen, melyik államba, városba?

Figyelt kérdés

2014. szept. 12. 12:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

csakis alaszka!

ott lenne egy hatalmas erdő, egy szép házzal, és a tartományi főváros környékén laknék, télen hasogatnám a fát, a végtelen téli erdőkben túráznék, este megpihenten a ropogó tűz mellett magamra húznám a prém takarómat a karosszékemben és aludnék.

2014. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Meg csak az kene, eltem mar egy rendorallamban egyszer (ott szulettem, ugye). Udv Kanadabl.
2014. szept. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy éltél már rendőrállamban?
2014. szept. 13. 10:22
 14/34 anonim ***** válasza:
Gondolom azt érti hogy Birkisztán is az.
2014. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
28%
New York. ott minden van, az a világ 'fővárosa'
2014. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, ezt te sem gondoltad ugye komolyan?

New York az egyik legszarabb hely.

Zsúfolt, koszos, az emberek bunkóak stb

2014. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 szabina555 ***** válasza:
68%

#16

valószínűleg te még sose jártál NY-ban, azért írtad ezt.

koszos? kb.20 millió ember él ott, vagy közvetlen közelében, egy kis kosz belefér. de BP is koszos a magas 1,8 millió lakosával. és Manhattan igen kis %-a koszos csak, a parkok rendezettek, tiszták.

az emberek bunkók? érdekes, én ha megálltam egy térképpel a kezemben, fél percenként oda jött valaki, magától!, hogy tud-e segíteni. mindenki megkérdezte, ha hallota, hogy magyarul beszélünk, hogy honnan jöttünk, hogy érezzük magunkat, stb. a boltokban az eladók, stb. mindenki nagyon kedves és mosolygós volt. az meg hogy neked mennek, rádlépnek, stb. itthon is így van. csak az előtte lévő dolgok nincsenek meg, itt tényleg mindenki bunkó.


de te ne is menj inkább NY-ba, csak az idődet vesztegetnéd. maradj csak itthon ebben a tiszta, nem bunkó emberekkel teli helyen.. ja várj, ilyen kb.sehol nincs.

2014. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
20%

szabina555


Már sok kommentedet olvastam itt a GYIK-n és te elképesztően elfogult vagy az USA-val kapcsolatban.


Gondolom még életedben nem voltál más országban.


Ha ismernéd a történelmet akkor tudhatnád hogy az USA-nál agresszívebb, mások életét semmibe vevő nép még nem volt.

De aki ennyire elvakult annak hiába is mondom.

Menjél csak Amerikába pontosan bele fogsz illeni az ottani lebutított népesség közé.

2014. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%

#18., szerintem meg pont te vagy az, aki még sehol sem járt, főleg az USA-ban nem. :D


Meg mi ez a marhaság a történelemmel, most komolyan? Hallottál már a magyarok kalandozásairól? Régen fosztogatók voltak, akkor most mindenki tolvaj Pesten? Vagy mert Mátyásnak jó serege volt, akkor a mostani magyar hadsereg is jó? Bár így lenne.


Gondolkozz már... szerinted az átlag amerikainak, aki eligazítja a szerencsétlen turistát (aki mellesleg olyan országból jött, ahol feleannyian laknak mint NYC-ben) a Broadway & Wall Street sarkán, mi köze van az USA "agresszivitásához" (tényleg, végülis megölték az indiánokat a spanyol hódítók)?


Nyilván politikai dolgokról beszélsz, amiről én nem fogok, mert nem játszom el a szakértőt, és a kérdés sem erre irányult. Az ÁTLAGEMBEREKről beszélünk, és aki járt az USA-ban, nagyrészt azt fogja mondani, hogy a járókelők, bolti eladók kedvesebbek, mosolyognak. Nem politikai, történelmi, világháborús kérdésekről beszélünk.


Mire alapozol ilyeneket, hogy lebutított, és mi alapján ítélsz el egy itteni válaszolót (aki mellesleg sokkal hasznosabb választ adott mint te)? Szerintem gondolkozz el egy kicsit...



Kérdező, voltam már hosszabb ideig (nem turistaként) Los Angelesben, Chicagoban és NYC-ben is, valószínűleg hamarosan végleg kiköltözöm ezen helyek egyikére.

2014. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
76%

Komolyan azon megy a vita, hogy egy teljesen idegen ember a világ melyik városát szereti, és ezért mennyire unintelligens?! Ez fantasztikus....

Én fél év után újra sétáltam a 8. kerületben, és teljesen megdöbbentő volt számomra az a dzsuva ami fogadott. Gusztustalan, ápolatlan emberek, és hajléktalanok, szemét, és emberi fekália.. Közvetlenül a körúton, még csak nem is egy elhagyatott mellékutcáról beszélek. Szemét kérem szépen mindenhol van, ahol ember is. Bunkók is mindenhol vannak. De a sok negatívum mellett, sok pozitív dolog is fellelhető.

Az eladók, meg minden dolgozó azért kedves, mert alapjáraton a munkaköri leírásban szerepel.

2014. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!