Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tudtok mondani megbízható,...

Szabina555 kérdése:

Tudtok mondani megbízható, tényleg jó céget, ami au-pair-t közvetít ki az USA-ba?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen ügynökséget találtam neten, és nem tudom, hogy mindegyik megbízható-e, jó-e. Ha valakink van bármilyen tapasztalata egy ügynökségről, jó vagy rossz, írja meg légyszíves. Köszönöm! :)

2014. szept. 12. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs ilyen
2014. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én nem voltam még. De elolvastam már vagy 100 blogot USA Au pair témában, a legtöbben az Au pair in America közvetítőcéggel ment ki. Buktató leginkább a család, vagy saját alkalmatlanságból ered.

A szerződésben feketén fehéren le van írva ők mit nyújtanak. Ahogy olvastam azt 100%-an be is tartják.

Én is ki szeretnék menni jövő ősszel, és ezt az egy ügynökséget tartom méltónak a célra. Más ügynökségeknél körbe se nézek. Régebben megtettem, és nem jött be az, amiket fórumokon olvastam.

És a pénzt szerintem teljesen megéri.. Minden papírral, utazással, alapbiztosítással, new york-i orientációval együtt 350-400.000 Ft + költőpénz.. Teljesen megéri!

2014. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
pont hogy az Au pair in America a legnagyobb lehúzós, biztos te csinálod azért reklámozod őket, barátnőm alig tudott hazajutni amikor velük kezdett
2014. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván én csináltam egy amerikai céget, és nincs is jobb dolgom, mint ezen a weboldalon terjeszteni az igét.

Mint mondtam a szerződésben minden le van írva feketén fehéren, amiről még itthon tájékoztatnak. Ha előbb fejezi be a programot, mint az előírt 1 év, akkor valóban neki kell fizetnie a hazaút minden költségét.

2014. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm. nekem azzal már nincs gond, ha kint leszek, nem fognak eladni, tudom jól. az számít nekem, hogy normális családhoz kerüljek, tehát a kérdésem inkább arra irányul, hogy ilyen téren mennyire megbízhatóak? mert biztos van, hogy az ügynökség is válogat azért, és nem szerződik le minden kis szutyok családdal. már bocsánat a kifejezésért.


a blogoknak még utánanézek ki mit írt róla.

2014. szept. 13. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A közvetítőcég ugyan úgy megszűri a családot, mint az au paireket. A családnak is fizetniük kell egy regisztrációs díjat stb... Általában pénzes családok kérnek au pairt. De nyilvánvalóan vannak rossz családok, rosszindulatú emberek. Ezért van szükség több skype beszélgetésre. Hagyatkoznod kell az emberismeretedre, és a megérzéseidre.

Olvastam egy blogot ami pont az au pair munka minden negatívumát dokumentálja. Az első egy csonka család volt, leginkább házimunkát kellett végeznie, a lány egy ördögfajzat volt, aztán meg is lopta. Az anyuka mit sem törődött evvel, sok volt a veszekedés, minden nap félelem és kínszenvedés, voltak jobb és rosszabb időszakok, aztán az anyuka bejelentette hogy még aznap el kell költöznie. A lány a körzeti megbízottól kért segítséget. 2 hete volt rematcholni, talált egy másik családot, de azt hiszem ott sem ment simán minden, és azt hiszem előbb is haza jött mint 1 év.

Akkor volt egy másik lány, szintén nem jött ki a családdal és a gyerekekkel se, azt mondták csak 3 gyerekük van, és kiderült, hogy 5 van.. Később közölték vele, hogy mennie kell, ő is a körzeti megbízottnál landolt, de a következő család csúcsszuper volt, és hosszabbított is egy évet. De azt hiszem ő nem au pair in americával volt.


Tényleg emberismeret, és megérzés kérdése. Fotók és skypeolás közben azért elég sokat le lehet szűrni a szülők kapcsolatáról. Illetve általában minden családnál volt már au pair ahol több gyerek van, és mindig feltüntetik az elérhetőségét az előzőnek. Avval meg tudsz beszélni, és ő elmondja, hogy milyen volt a náluk töltött idő. Ha volt au pair, de nem adják meg az elérhetőségét, akkor ott valószínűleg volt valami bibi. (Elérhetőség mindig facebook, facebook+telefon, vagy skype legyen. Mert úgy biztosra tudod venni, hogy tényleg létező au pair)


Ez most elég rosszul hangzik, de 100 blogból 5 negatív hangvételű. Szóval elég jó a százalékos arány. Illetve azoknál a lányoknál akiknél hamar véget ér a kaland én észre vettem némi primitivitást. Nem mindenkinek való az, hogy együtt éljen egy más kultúrát követő, idegen családdal, plusz még a gyerekükre is vigyázzon. Kell idegzet elég rendesen, és a változtatásra való hajlam. Mert neked kell majd a családhoz idomulni, és nem fordítva.

Nyilvánvalóan ugyan olyan munka, mint akármelyik más. Szóval nem vattacukor álom az egész, de szerintem megéri azért a rengeteg élményért.


Még annyit tanácsolnék, hogy csonka családhoz ne menj, sokkal több a kötöttség, sokkal ingerlékenyebb a gyerek és a szülő is. Főleg olyan csonka családhoz ne menj, ahol csak apuka van. Azt hiszem érthető, miért.

Illetve olyan családhoz se ahol képtelenek úgy leülni skypeolni hogy mindegyik családtag ott van. A kisgyereknek nem kell végig ott ülnie, de érted... A testbeszédükből ki lehet venni, hogy éppen válófélben vannak, vagy sem.

Én kérném vezessenek körbe a házba ha tudnak. Mutassák meg a szobámat. Olyan család szóba se jöhet ahol a gyerekkel kéne egy szobában aludnom.


Az még egy nagy tévedés, hogy a Rematch családok közt csak rossz családok vannak. Mivel fele-fele arányban van a rematch azért, mert az au pair alkalmatlan, és azért mert a család rossz. Mert igen is van alkalmatlan au pair. Szóval ha elsőre rossz család akad a horgodra, még nem kell teljesen kétségbeesni.


Szerintem ha egy nagy kedvenc városnak a közvetlen közelében élhetek sok mindent kibírnék, azért, mert a szabadidőm maga az álom. Ha egy ingerszegény környezetbe mennék ki, minden érdekesebb város órákra lenne, akkor már a legapróbb nézeteltérésektől is hazáig rohannék.

Szóval nem csak a család fontos, hanem a hely is. Meg persze a gyerek kezelhetősége. Én a csecsemőkortól olyan 6 éves korig teljesen kompatibilis vagyok a gyerekekkel. Ők állnak a kezemre, lelkemre stb... Szóval nem megyek olyan családhoz ahol csak 8, 10, 14 éves gyerekek vannak, mert velük nem tudnék semmit kezdeni.



Ez az én SAJÁT konklúzióm. Valószínűleg nagyon összeszedetlenül fogalmaztam, de sietek.

Ja és nincs mögöttem ugye tapasztalat. Csak olvasott "tudomány". Ezt se felejtsük el.

2014. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


köszönöm a válaszod, nagyon sokat segítettél! :)

2014. szept. 13. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszintén nem értem azokat az IQ bajnokokat, akik leszavazzák a válaszomat. DE KÉPTELENEK válaszolni a feltett kérdésekre. Vagy épp megcáfolni nyomós indokokkal a kifejtett válaszomat.

Haver, ha akkora nagy tudást hordasz abban a kemény koponyádban, akkor mi lenne ha azt megosztanád a kérdezővel, vagy épp velem is???!!!

Tudod... Néma gyereknek, anyja sem érti a szavát.

2014. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó a legfontosabbat elfelejtettem, Nagyon szívesen kedves kérdező! :)
2014. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8


nem kell velük foglalkozni. én sem értem az ilyet.. :/

2014. szept. 22. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!