Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe kerül 5 embernek...

Mennyibe kerül 5 embernek kirepülni New York-ba, két hónap alatt leautózni San Diego-ba, aztán hazarepülni?

Figyelt kérdés

Útközben csak időnként vennénk ki rendes szállást, máskor az autóban aludnánk.


Lehet-e ennyi időre vásárolni autót, aztán eladni, vagy vannak-e olyan autókölcsönzők, amik kiadnak New York-ba egy autót két napra, aztán le lehet adni San Diego-ban?


Tennénk pár kitérőt is, pl. New England-ben megnéznénk a történelmileg fontos városokat, Massachusetts, Boston stb., elmennénk a Nigara vízeséshez és onnan Kanadába megnézni Torontót, útközben a Középnyugaton megnéznénk a Kreacionista Múzeumot, a NORAD bázisát Colorado Springs-ben, a Grand Canyon-t és Alamogordóban az atomteszt telepet, Californiában Los Angelest és San Francisco-t, San Diego-ból pedig átmennénk Tijuana-ba, Mexikóba.


Az ESTA-engedéllyel visszaengednek az USÁ-ba, ha kimegyünk egyszer Kanadába és egyszer Mexikóba útközben?


Amerikában fizetősek az autópályák?


Vannak olyan helyek, ahova kis időre be lehet állni napszámba dolgozni ESTA-engedéllyel pl. benzinkutasnak, mosogatónak?


Az olyan államokban ahol legális füvezni, ott nekünk is legális?



2014. szept. 15. 16:51
 1/10 szabina555 ***** válasza:

ez rengeteg pénz lesz, szerintem fejenként 1,5-2 milliót nyugodtan számolj rá.

nyugodtan leadhatod az autót másik városban, vannak ilyenek. de vehetsz autót is, és az út végén eladod, ez is opció.

visszaengednek Kanadából tuti ESTA-val, Mexikót még nem próbáltam.

munkát végezni csak munkavállalói vízummal lehet! plsz ha kimentek, ne mosogatással töltsétek az időt.

az autópályák fizetősek, általában pár dollár, de függ pl.az autó méretétől is. a filmekből jól ismert fizetős kapuknál kell fizetni.

a füvezésről semmit nem tudok nyilatkozni. de ha ez a cél, menjetek Hollandiába.


autóban alvás meg tudtommal tilos, de ennek inkább járjatok utána.

2014. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Hany eves vagy??? Nem bantani akarlak, de a kerdeseidbol ugy tunik, hgy egy almodozo tini.


A terv szep es jonak tunik, de sok sebbol verzik. Vegyuk sorra:


Nem lehet az USA-ban az autoban aludni. Ha a parkoloban a rendor elkap elzavar es meg is buntethet. Raadasul veszett kenyelmetlen! Nincs annal rosszab, mint az egesz nyaralast elcseszni kialvatlansaggal...


Vasarolni autot nem lehet. Vagyis lehet de nem eri meg es ha fogalmatok sincs az itteni dolgokrol, akkor irto bonyesz.


Termeszetesen vannak kolcsonzok, akik atengedik mas allamba a kocsit. Altalaban a repteri kolcsonzok engedik csak. Egy varoson beluli kis iroda nem fogja engedni, hogy a kocsijat masik allamba vidd vissza, viszont a repteri kolcsonzoknel a flotta olyan nagy, hogy fel sem tunik nekik. En is bereltem mar tobbszor mas allambeli rendszamu autot, amit aztan egy harmadik allamban adtam le.


Az orszagbol a kocsit kivinni nem szoktak engedni a cegek. Vagyis atmenni Kanadaba kocsival nem tudtok, hacsak nem tisztazzatok elore a kolcsonzo irodaval. Elkepzelheto, hogy megengedik, de valszeg extrat kell fizetni.


Biztositast mindenkepp kotnotok kell a kocsira (mivel kulfoldiek vagytok es nincs helyi biztositasotok), ami szinten extra koltseg es amit a berauto kereso weboldalak nem mutatnak. Vagyis napi 9 - 15 dollar is lehet, autotipustol fuggoen ami meg extraban rajon a kolcsonzesi dijra.


Nem fogsz olyan kolcsonzot talalni New Yorkban aki atengedi a kocsit Mexicoba. Csak hatarkozeli allamokban (Arizona, California) fogsz talalni kolcsonzot (esetleg) aki atengedi Mexicoba a kocsit, de ilyenkor szinten extrat kell fizetni. Plusz kotni kell kulon mexicoi auto biztositast!


Igen, ESTA engedellyel visszaengednek az USAba.


Vannak fizetos utszakaszok. Gugli ebben a baratod, gondolom az angol megy, mert ilyen utnak nyelvtudas nelkul nekivagni butasag lenne.


ESTA-val tilos dolgozni. Csak fekete munkat tudtok csinalni, valami ismerosnel, de nincs olyan benzinkut vagy etterem ami kockaztatna dollarezres buntetest es/vagy bezarast illegalisok alkalmazasa miatt.


Ahol a fu hasznalata legalis, ott a hasznalata legalis! Mindegy, hogy helyi vagy, vagy turista. A lenyeg, hogy a hely szabalyait tartsatok be. Van olyan allam, ahol nyilvanos helyen nem lehet, de sajat lakasodban igen, de a szallodaban lehet hogy nem, es ratok hivjak a zsarukat. Ahol lehet vasarolni legalisan, ott majd adnak felvilagositast a helyi (allami/varosi) torvenyeket illetoen.

2014. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fGhw39-84th ***** válasza:

"Amerikában fizetősek az autópályák? "

Általábn nem fizetősek. Itt egy lista azokról az utakról, amik igen: [link]

(de ezek között is van olyan, ahol az exress lane-ért kell fizetni) Többnyire hidakon kell fizetni.


"Vannak olyan helyek, ahova kis időre be lehet állni napszámba dolgozni ESTA-engedéllyel pl. benzinkutasnak, mosogatónak?"

Nincs.


"Az olyan államokban ahol legális füvezni, ott nekünk is legális?"

Igen. Annyit kell igazolni, hogy elmúltatok 21 évesek, mintha italt vennétek.


"Lehet-e ennyi időre vásárolni autót, aztán eladni, vagy vannak-e olyan autókölcsönzők, amik kiadnak New York-ba egy autót két napra, aztán le lehet adni San Diego-ban? "

Vannak ilyen kölcsönzők, de kocsit is vehetsz. De szerintem, hacsak nem vagy nagy spíler a kocsikkal, ilyen útra én nem kockáztatnék valami olcsó használt kocsival. Arról nem is beszélve, hogy nincs garancia, hogy el tudod adni pont addig, amíg indul a repülő haza. De kalandnak kaland.

2014. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha személyautó helyett kisbuszt veszünk/bérlünk, abban sem lehet aludni, mint ahogy régen a hippik csinálták?
2014. szept. 15. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden lehetseges Amerikaban (legfeljebb sok penz kell hozza)

Kb 4300 dollar a legolcsob "minivan" berlese New Yorkbol San Diegoba 2 honapra, a benzin nem draga, de mondjuk kb. 6000 merfoldre a valahol 1200-1500 dollarba fog kerulni.

Uzembiztos autot ettol olcsobban nem lesz konnyu talalni, kaja, alkalmankent motelek (tisztalkodas, normalis ejszakai alvas) utidijak, belepok stb. fel fogjak vinni a koltsegeiteket 10 ezer dollarra - de egy kellemes kaland lehet belole ha ugyesek vagytok.

Kellemes utazast.

2014. szept. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Sehol a világon nem tudsz legálisan füvezni, amíg magyar állampolgár vagy. A magyarokra a magyar Büntető Törvénykönyv külföldön is vonatkozik.
2014. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fGhw39-84th ***** válasza:
60%

"A magyarokra a magyar Büntető Törvénykönyv külföldön is vonatkozik."

A bűnösséget bizonyítani is kell...

2014. szept. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 The answer ***** válasza:
69%

T. 6-os!


A magyar BTK területi hatályos. Ha nem vagy kompetens egy témában, legalább dilettánssá ne válj!

2014. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 8-as!


Épp hogy kompetens vagyok a témában. Mivel rólad ez nem mondható el, fals infókat inkább ne terjessz!


Btk:

3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni

a) a belföldön elkövetett bűncselekményre,

b) a Magyarország területén kívül tartózkodó magyar felségjelű úszólétesítményen vagy magyar felségjelű légi járművön elkövetett bűncselekményre,

c) A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR ÁLTAL KÜLFÖLDÖN ELKÖVETETT OLYAN CSELEKMÉNYEKRE, AMELY A MAGYAR TÖRVÉNY SZERINT BŰNCSELEKMÉNY!!!

...


A hatályos törvény a területi elvet, a quasi területi elvet (hajó pl), az ún. 2ős inkrimináció elvét és a passzív személyi elvet kombináltan alkalmazza.


Ezért van az, hogy ha Amszterdamban bemész a vendéglátóipari egységbe, kötelességük (lenne) elkérni személyazonosító iratot, mivel csak a hollandok számára -és azoknak persze, akiknek otthon megengedett- engedélyezett a marihuána fogyasztás.

2014. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 The answer ***** válasza:
59%

"c) A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR ÁLTAL KÜLFÖLDÖN ELKÖVETETT OLYAN CSELEKMÉNYEKRE, AMELY A MAGYAR TÖRVÉNY SZERINT BŰNCSELEKMÉNY!!! "


Lehetséges, hogy ez van leírva, de adott pillanatban, a tett elkövetésekor az adott állam törvényei érvényesek az elkövető személyre. Balgaság, hogy - maradva a holland példánál - el mindenkinek igazolnia kellene állampolgárságát ahhoz, hogy könnyűdrogokat fogyaszthasson, hiszen hogyan lenne elvárható, hogy a hollandpok tisztában legyenek MINDEN állam hatályos jogszabályaival?

Néhány gyakorlati példa:

Dél-Amerikában kokacserje főzetet fogyasztottam a suárokkal, mi több koka levelet rágcsáltam, Hollandiában varázssütit fogyasztottam, Dél-Kelet Ázsiában elefántcsont faragványokat vásároltam, etc. (hipotetikus cselekedetek, nem felvágás).

Adott országokban fenti tevékenységeket teljes mértékben legálisan, az adott ország törvényeit tiszteletben tartva tehettem meg. Az a tény, hogy ezek némelyike vagy éppen mindegyike bizonyos más államokban törvénybe ütköző cselekedetek, az senkit nem érdekel, amíg azon bizonyos másik állam törvényeit meg nem sértem ezekkel (pl. hazahozom az elefántcsont faragványt).

Amennyiben egy 20 éves USA állampolgár Magyarországi nyaralása során alkoholos italt kíván vásárolni, és az adott üzletben vagy vendéglátóipari egységben megkérik, hogy igazolja életkorát, úgy senki nem fog az USA törvényeivel foglalkozni, miszerint ott 21 év felett számít nagykorúnak az illető, így alkoholt is csak ezen életkor betöltése után kaphat legálisan ODAHAZA. De nálunk az itteni tv-ek szerint fognak eljárni, és mivel elmúlt 18 éves, ki fogják szolgálni. Nyilvánvalóan nem várható el egy üzlet / vendéglátóipari egység személyzetétől, hogy tisztában legyen a Föld más államainak hatályos tv-eivel. Ugyanez vonatkouik a magyar állampolgárra is, amennyiben az USA-ba látogat: amennyiben alkoholt óhajt vásárolni, de kérésre nem tudja hivatalosan igazolni, hogy betöltötte 21-ik életévét, úgy nem fogják kiszolgálni.

Thaiföldön a drogcsempészetet életfogytig tartó börtön- illetve halálbüntetéssel sújtják, mely tényre minden határátkelő helyen (repterek is) méretes tábla hívja fel az utazó figyelmét. Ott sem fog senkit érdekelni, hogy, szegény magyarok erre csak maximum 15 évet (csak mondtam egy számot, nem fogom kikeresgélni, és te se fáradj vele kérlek!) adnak. Nem, ott nyugodtan kivégeznek.

Jó, az más dolog, hogy valaki ilyet tesz, kiderül, valamilyen módon hazaadják Magyarországra, igen, onnantól az itthoni tv-ek vonatkoznak rá. De amíg az illető földrajzilag más törvényi szabályozású területen van, addig nincs mit tenni.

2014. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!