Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába szeretnék utazni...

Hardcore Zsolti kérdése:

Amerikába szeretnék utazni december közepén estaval kihasználva a 90 napot. Vendégségbe mennék. A problémám, hogy gyakorlatilag nem beszélek angolul. Ez miatt kell tartanom az emigracios tisztől?

Figyelt kérdés
Ha kérdezni fog bàrmit is,nem fogom èrteni..tartok tőle,hogy visszafordìt majd ezért.Ami még tetőzi az egészet,h kb 10 ève volt elutasitott vizum kérelmem.Nem akarok kidobni egy zsàk pènzt repüésre..Megpròbàljam egyàltalàn?31 vagyok és Ff..San Francisco

2014. dec. 3. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz angolul, az miatt nem fordít vissza. viszont ha semmit sem beszélsz, èrdemes az ismerősöd számát megadnod a tisztbek hogy őt kérdezze, ha akar valamit. alap kifejezéseket tanulhatnál egy kicsit.
2014. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ja, ha 10 éve volt elutasításod az sem számít, az elmúlt 5 évet nézik.
2014. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Vigyél magaddal tolmácsot.

Esetleg kérd a vendéglátóidat, hogy jöjjenek be a repülőtéri vámkapuig, és segítsenek. (Feltételezem, hogy ők tudnak magyarul...)


Az alap kifejezéseket irasd le egy papírra, és tanuld meg érthetően kiejtve felolvasni.

pld.:

"Magyarországhoz jöttem a rokonaimhoz. Már várnak a repülőtér előtt."

"Bemondanák kérem, hogy XY jöjjön ide, és igazolja, hogy vele vagyok? Ő beszél angolul."



Nyomtasd is ki, lamináld vagy fóliázd be, és vidd magaddal a "beszélőkártyádat" -- én angolul ugyan folyékonyan beszélek, de így oldom meg más nyelveken.


Ha valamilyen nyelven tudsz, akkor azt is írd rá a beszélőkártyádra, használható mondatokba szerkesztve. Pld:


"Elnézést, tud itt valaki spanyolul?"

"Tudnának találni valakit, aki franciául segítene?"

"Talán próbálják németül mondani, hátha megértem."

stb.

2014. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtséget!Betanulok pàr informàciót magamról ,illetve a telefonszàmot megadom a tisztnek,amennyiben szükséges!Szerintetek a 90napot sokalhatjak?lehet a returjegyet 3 hètre rà veszem meg ès ìgy 3 hèt kinnttartózkodàst jelentek be...persze ìgy bukom a jegy àràt illetve majd újat kell vegyek,ha jövök haza!De mégsem olyan gyanús a 3 hét,mint a 90 nap :) Akkora egy beképzelt bunkók amúgy..mit hisznek?Kimegyek meggazdagodni,mint az aranylàz idején?:) Bármikor lehet annyit ketesni az EUban ,mint ott..ràadàsul beülök a kis autòmba és hazajövök hétvégén...màr aki dolgozni menne ki .
2014. dec. 3. 16:23
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
ne mond meg, ha van NAV-os rokonod
2014. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

90 nap nem túl sok, ha vannak kint, akik kezeskednek érted. Ha viszont csak 3 hétre kapsz engedélyt és tovább maradsz, (magyarán hülyének nézed őket,) na akkor meggyűlhet a bajod a hatóságokkal, és a minimum hogy többet nem engednek ki oda.


Amikor én voltam kint, réééégen, még vízumkényszer volt. Csak egy évre terveztem kimenni, meg is mondtam nekik. A vízumot is pofára adták, nekem például egyből megadták 5 évre, habár ettől még visszajöttem pontosan egy év múlva.

2014. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Esetleg kérd a vendéglátóidat, hogy jöjjenek be a repülőtéri vámkapuig, és segítsenek.- te hol elsz? Mi az hogy jojjenek be? Nincs bejovetel! Ahol a bevandorlasi tiszt ul, az egy mindenkitol elzart terulet, oda csak azok mennek, akik a repteren dolgoznak (bevandorlasiak vagy tsa) meg az utasok, akik epp most szalltak le vmi geprol es varjak, hogy beengedjek oket az orszagba.


Irhat az ismerosod egy levelet (en is irok minden ismerosnek/rokonnak, mikor jonnek latogatni), amiben (angolul) leirja, hogy te hozza jossz, ettol eddig leszel, nala laksz es ha van kerdes hivjak. nev cim telefonszam


Anyuek sem beszeltek regen egy szot sem, rogton a bev.tiszt orra ala dugtak a papirt, az elolvasta es hello. Amikor mar tudtak makogni, hogy "visit my daughter" akkor annyi eleg is volt a tisztnek.


Az ESTA 90 napot engedelyez, ha ugy veszed a jegyed, hogy a 90. napon utazol vissza es teszem azt rossz ido vagy akarmi miatt a jarat kesik/torlik es nem tudod csak a 91 napon elhagyni az orszagot, akkor gyakorlatilag tultartozkodtad az ESTAt es legkozelebb (ha akarsz jonni) nehezsegekbe utkozhetsz.



"Ha viszont csak 3 hétre kapsz engedélyt és tovább maradsz," milyen 3 het??? Ha ESTAval utazol, es a bev.tiszt beenged, akkor 90 napig van jogod az orszagban tartozkodni. Amit a kedves kommentelo irogat, az mar nincs. Igen, amikor meg a kovetseg elott sorba kellett allni amerikai vizumert, amit pofara adtak, akkoriban volt olyan, hogy volt ugyan vizum az utleveledben (5 vagy 10 evig ervenyes), de a bev.tiszt dontotte el a repteren mikor megerkeztel, hogy 3 honapot adott vagy 6 honap tartozkodast. A baratom oltony/nyakkendo es azt mondta biznisz miatt jott es kapott 1 ev tartozkodast, en a testveremhez jottem turistaskodni es csak fel evet kaptam. Ennek az idonek mar reges regen vege. ESTAval utazni sokkal egyszerubb, de max csak 3 honapot maradhatsz!!!

2014. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok tultartozkodni!Csak hogy ne legyen gyanus 3 hetre rà fog szòlni a repjegy,de kihasznalom a nem pont a 90napot,hanem mittudomen 85öt,veszek uj jegyet majd kesobbi idopontra,rohad el..Illetve leirjak nekem itthon angolul,h vendegsegbe megyek ide es ehez a szemelyhez(tel.szam,cim) ennyi idore..szabadsagomat toltenem itt..Aktualis most lévén december..
2014. dec. 4. 07:14
 9/17 A kérdező kommentje:

Az estaval 90 napot lehet maradni fuggetlenul attol mikorra szol a visszaut datuma a repjegyen pl mind1 hogy 3 het van rajta vagy 85 nap.

Csupan annyi,h realisabb szabadsag intervallum a 3 hèt.Nem szeretnek a szonyegszelen allni tolmaccsal a nyakamon..megprobalom leegyszerusiteni azzal hogy 3 het mulva jovok haza es kesz,legfeljebb tenyleg hazajovok :D

2014. dec. 4. 07:22
 10/17 anonim ***** válasza:

<< Esetleg kérd a vendéglátóidat, hogy jöjjenek be a repülőtéri vámkapuig, és segítsenek.- te hol elsz? Mi az hogy jojjenek be? Nincs bejovetel! >>


Amerikában már régen voltam, de egyszer Japánban éppen így jártam. A vámkapunál ácsorogtattak, de közben ők maguk ajánlották fel, hogy bemondatják a kinti ismerősöm nevét, hogy ő jöjjön oda és igazoljon engem.


<< Irhat az ismerosod egy levelet (en is irok minden ismerosnek/rokonnak, mikor jonnek latogatni), amiben (angolul) leirja, hogy te hozza jossz, ettol eddig leszel, nala laksz es ha van kerdes hivjak. nev cim telefonszam >>


Igen, nagyon jó ötlet, egy meghívólevél egyébként is alap. (Kérdező: Természetesen neked címezve, de angolul!) Régen egyenesen hivatalos elvárás volt a vízumkérelemhez is, hát most is csak jól jöhet, ha nagyon értetlenkedik a vámtiszt.



<< "Ha viszont csak 3 hétre kapsz engedélyt és tovább maradsz," milyen 3 het??? >>


A 3 hetet a kérdező vetette fel, erre reagáltam.

2014. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!