Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek hogyan spórolhatná...

Szerintetek hogyan spórolhatnám ezt össze? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Szóval három éve az a vágyam, hogy eljussak Kanadába, ezen belül is Montréalba. Jobbára a környezetem is hozzászokott ehhez az álomhoz, nemrég például utazási zsebkönyvet kaptam a városhoz.

Néztem, és egy repülőjegy - oda vissza - olyan 270000. Ebben ugye nincsen benne a szállás. Én úgy gondoltam, elkezdek gyűjteni, mert hogy ha talán egy része meglenne, akkor a szülei is bizakodóbban állnának hozzá, és talán kipótolnák kicsit.

Most jelenleg körülbelül 20 ezrem van a dologra, tudom, ez nem hangzik túl pozitívan, meg ilyenek, de én akkor is össze fogom rakni. :)

Kérdésem az lenne, hogy erre a célomra hogyan tudnék pénzt gyűjteni? Mik jöhetnek szóba? Evidens, hogy ha kapok mondjuk zsebpénzt - ez ritka - akkor azt rakom is a dobozba, amit erre eszközöltem, de milyen plusz dolgok vannak esetleg? 15 éves vagyok, idén ballagok, úgyhogy az árból leszámolandó a ballagási pénzem is.



2014. dec. 6. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkabb koncentralj a tanulasra, hogy bejuthass egy jo egyetemre, legyen egy jo vegzettseged, es aztan akkor mehetsz 3 havonta kanadaba ha akarsz.
2014. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre koncentrálok, eddig csakis ötöseim voltak minden évben. Tudom, hol, és minek szeretnék továbbtanulni, így ezzel minden rendben. Tudom, hogy ha úgy alakítom, akármikor mehetek Kanadába, de mielőtt még komolyabban gondolkoznék azon, hogy ott tanulnék tovább - kinéztem ott egy egyetemet - előtte szeretnék egyszer kimenni.
2014. dec. 6. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Közgazdász vagyok, de hiába keresem a kiskapukat, ha nincs bevételed, akkor sehogy nem fog összejönni. 20 ezret nehéz kamatoztatni. Szóval, spórolni nem tudsz, mert nincs bejövő pénzed, és a szükségleteidet meg nem te fizeted, így hiába mondanál le akármiről. Első körben keress egy korodbeli montreálit a neten, akivel tudsz beszélgetni. Aztán mondd meg a szüleidnek, hogy ezt az utat kéred érettségi ajándékként. :)
2014. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm szépen, hogy legalább elgondolkodtál rajta! :)

Diákmunkát csak nyáron tudnék vállalni, addig azonban szorgalmasan gyűjtögetem a zsebpénzem. :)

2014. dec. 6. 14:58
 5/7 szabina555 ***** válasza:

próbálj a rokon, ismerősök, szomszádok gyerekeire vigyáőzni, ezért pénzt kérni, stb. ha megvan benned a motiváció és a kitartás, találsz majd munkát. csak a szar munkát is el kell végezned.

szerintem csak 18 éves korodban menj ki (nem is tudom, hogy előtte lehet-e egyedül), addig összejöhet a pénz :)

2014. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Néztem, és egy repülőjegy - oda vissza - olyan 270000."


Abból nyugodtan levehetsz 100 ezer forintot és kb. annyi a reális ár. Egyszer sikerült vennem 120 ezerért de lemondtam egyéb ok miatt.

2014. dec. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos ,hogy valamennyire értsél franciául és angolul is.

Meg lehet próbálni,hogy valakinek szüksége lenne-e nyárra valakire,aki vigyáz a gyerekekre,és esetleg a 2-3 hónap gyerekfelügyeletért kifizetné a repülőjegyet.De vigyázni kell,utána kell nézni a családnak,hogy megbízhatóak-e.Ismerős lenne a legjobb.

Meg lehet próbálni magyarokat is,bár sokszor azok használják ki a legcsúnyábban akit tudnak.Ezért is nagyon fontos beszélni a hivatalos nyelveket,hogy ne legyél kiszolgáltatva másnak.

2014. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!