Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába szeretnénk ki költözn...

Kanadába szeretnénk ki költözni! Tudnátok tanácsot adni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ki szeretnénk menni Kanadába végleg. kb. 3 és fél millió

forinttal. Ennyi szerintetek elég lenne? Legfontosabb hogy tanácsokra lenne szükségem hogy mit tegyek a Kanadai nagykövetségen az mondták hogy keresük fel a Bécsi nagy követséget. Ezt hamarosan meg testük! De valaki tudna mondani valamit erről az egészről? Első sorban olyan ember kérdezek aki már ki költözött!

Előre is köszönöm!


2013. márc. 12. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Ha magyarul sem tudsz rendesen irni, akkor valoszinuleg az angol es francia meg ennyire sem megy. Segedmunkaskent talan talalnal valami munkat feketen ilyen kepzet(len)seggel, de arra meg nem fognak vizumot adni.
2013. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%

Egyszer olvastam egy honlapon valahol, hogy mennyi pénzzel lehet ott letelepedni.

Úgy emlékszem, mintha egy nullával több lett volna.

Talán 50

2013. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Nekem egy nullával több rémlik.


(Talán 50millió Ft körüli lehet a letelepedéshez a letéti pénz.)

2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
*sikerült a választ másfélszer is megjelentetni...
2013. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Én Vancouverben élek de neked már semmi esélyed, a szabályok megváltoztak, ez a hajó elment. Három és fél millió forint az a havi fizetésem, mit akarsz azzal? Ezt olvasgasd [link]
2013. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Hogy lehetsz ekkora tapló? Kimosakodtál a trágyábòl és azt hiszed most már különb vagy a többi magyartól. Már hogy a fenébe ne lenne esélye?
2013. márc. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Kanadaba koltozni ket uton lehet.

Az egyik a work visa. Talalnod kell egy munkaltatot aki kihoz. A munkaltatonak bizonyitania kell, hogy keresett, de nem talalt itt alkalmas munkaerot. Ez nem lehetetlen egyebkent. Nagy esellyel magyarnak fogsz dolgozni aki esetleg kihasznal, jol nézz utána. A hátránya a vizumnak, hogy ez meg nem egy állandó tartózkodási engedély, évente újítani kell.

A másik megoldás az independent immigrant visa. Ez tuti, ezzel mar félig meddig kanadai vagy. Nézd meg a neten. Általában egyetemi végzettség szükséges hozza, folyékony nyelvtudás es olyan képzettséggel kell rendelkezned ami Kanadában hiány. Erről van egy lista a bevándorlási hivatal oldalan. Becsen keresztül tudsz jelentkezni - kábe egy év vagy kettő.

Aztán tudod a kettőt párhuzamosan csinálni hogy találsz munkát kijössz es beadod a landed immigrant kérelmet.

Szóval nem egyszerű de nem lehetetlen.

3 es fel millio forint arra itt eleg, hogy beindulj, de nagyon gyorsan el kell helyezkedned, mert sokaig nem elsz meg belole.

2013. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A 7-esnek köszönöm szépen! 6-os az ilyenekkel nem kell foglalkozni, milliókat keres és máris azt hiszi hogy jobb mint a többi ember az ilyet nem lehet magyarnak nevezni !
2013. márc. 17. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes hogy nekem ugrottatok pedig mintha egyetértenétek velem, hogy ez a pénz szinte semmire nem lesz elég itt... indulásra talán, de arra is nehezen.


Olyan hogy independent immigrant visa Kanadában nincs (mintha Ausztráliában lenne). Amire te gondolsz az az IM-1 vízum Federal Skilled Worker programja. Nos, amikor én jöttem akkor még csak pontra lehetett jönni. Aztán pontokon felül még kellett vagy AEO-d vagy hiányszakmában tapasztalatod. Múlt nyáron az FSW igények befogadását felfüggesztették, májusban indul újra, az új hiányszakma listát áprilisban teszik közzé, az AEO-t pedig az LMO-val egy szintre hozzák és azzal nagyon megnehezedik. Az hogy kitöltöttél egy űrlapot, egyetem, nyelvvizsga, életkor, munkatapasztalat, 67 pont, jaj de jó, vártál két évet aztán csomagoltál -- ez a hajó elment, megváltoztak a szabályok 2008-ban, 2011-ben és 2013-ban még fognak, és borzasztó nehéz lett.


FSW [link] itt.


LMO [link] itt.


AEO [link] itt.

2013. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
97%
Kedves elozo, ha mar ilyen tapasztalt vagy, akkor mi lenne, ha az eselyekrol irnal, s nem az eselytelensegrol???
2013. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!