Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha valaki Észak-Amerikába...

Ha valaki Észak-Amerikába összeházasodik magyar állampolgár akkor neki, hogy működik a TB ellátás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kérdésnek nincs értelme,fogalmazd át.
2015. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, akkor nem én vagyok az egyetlen aki nem érti a kérdést..
2015. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

en ertem :)

azt hiszem...


A TB, mint olyan, az csak Magyarorszagon mukodik es csak akkor ha fizeted, vagy fizeti a munkaltatod.

Ha az USAban hazassagra lepsz akkor gondolom az USAban akarsz elni, es akkor minek fizetned a magyar TB-t, vagyis helyi "TB"-t kell szerezned, amit itt fizetsz kint, kemeny dollarokban.


A magyar TB-d akkor megmarad, ha tovabbra is fizeted, de eleg draga mulatsag lenne, mert amit meguszol egy orvosi kezelesnel koltsegben, vagyis a magyar orvos "ingyen" van mert fizeted a TBt, azt kifizeted repulojegyre, ami nem olcso, plusz amig Mo-n vagy, itt nem kapod a fizetesed (hacsak nincs vmi csokos allasod) es bevetel nincs de kiadas (otthon) van.


Erted?


Vagy valami masra voltal kivancsi??

2015. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha magyarral házasodsz kinn össze te mint magyar, akkor mi köze ennek a TB-hez?

Vagy csak én nem értem a kérdést...?

2015. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 demonlord90 ***** válasza:

valószínűleg így értette:

"Ha valaki az USA-ban vagy Kanadában magyar állampolgárként házasodik össze egy kintivel, s így zöldkártyához, majd idővel állampolgársághoz jut, hogy működik neki a TB ellátás az átmeneti időszakban?"

2015. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 demonlord90 ***** válasza:
*vagyis amikor már kiköltözött de még nem kapta meg az állampolgárságot
2015. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Államokban vagy egyéni alapon vagy biztosított, vagy a hozzátartozód jogán - gyerek, házastárs -, a biztosítási csomagtól függ, a drágább biztosítások általában kiterjednek a közeli családtagokra is. Ha ez nincs, akkor egyénileg kell fizetni, természetesen már az állampolgárság megszerzése előtt is.
2015. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy ha kiköltözik valaki(magyar) USAba mivel ott házasodik össze egy kinti állampolgárra, akkor neki, hogy fog működni az ottani egészségügyi ellátás? ott nincs TB? vagy hogy van ez?magyar TB nem érdekelne, csak a kinti
2015. febr. 6. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, itt nincs TB, amire te gondolsz, azt itt nem TBnek hivjak.

Health Insurance-nak hivjak es rengeteg opcio kozul valaszthatsz, de ezzel raersz majd akkor foglalkozni, ha mar itt elsz es van amerikai hazastarsad es normalis munkad.

Allamonkent, varosonkent valtozik az osszeg, plusz attol is fugg hanyan vannak egy haztartasban, mennyi az eves kereset, stb.

2015. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. febr. 12. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!