Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A tesóm idén kapja meg az...

A tesóm idén kapja meg az állampolgárságot USA-ban. Milyen esélye van a családnak, hogy utánamenjünk? A családtagok: a szüleink, valamint én + 2 fő. Vagyis öten. Azt olvastam, hogy egy amerikai állampolgár kiviheti a szüleit és a testvérét.

Figyelt kérdés
Természetesen itthon eladnánk a házainkat, nem földönfutókként mennénk. A Tesómnak van kint egy vállalkozása, eleinte alkalmazhatna is minket, de mi se vagyunk elveszettek, biztosan találnánk megélhetési lehetőségeket.
2010. febr. 26. 10:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Házaság álltal kapja meg? mert ezt csak úgy nem osztogatják, van olyan ismerösöm aki már 10 éve él kint, 5 év adófizetés után kérte meg és azóta sem semmi,gyerekei kint születtek, egy kis cége van, de minden félévben majd mostot kap aztán semmi.

szóval nem akarlak elkeseríteni de nem megy az olyan könnyen, és hogy kinek ezzel milyen joga lesz azt neki kell tudnia.

2010. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag semmi esélyetek.
2010. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló kérdésére: Igen, úgy ment ki 5 éve, hogy amerikai állampolgár felesége lett. Ilyen esetben úgy tudom, hogy nem szívatják az állampolgárság megadásával.
2010. febr. 26. 12:18
 4/20 anonim ***** válasza:
A MO-on levö házatok eladásából ami bejön, az ott max. egy havi megélhetésre elég legfeljebb, azzal ott semmire sem tudtok menni. Ha nem beszélitek tökéletesen a nyelvet, akkor nem sok mindet tudtok ott kezdeni. Szerintem nics semmi esély rá, hogy ott megéljetek - a testvéred meg nem vihet csak úgy ki rokonokat. Jobb, ha visszatértek a valóságba és maradtok, ahol vagytok.
2010. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szerintem Te a 2. kommentelő vagy és örömöd leled abban, hogy tök pesszimista vagy.

Miből gondolod, hogy csak ülnénk a seggünkön és várnánk a sültgalambot? Fiatalok vagyunk, dolgozni akarunk, nem segélyen élni meg 1 hónap alatt elverni a vagyonunkat. Mo.-on is dolgozunk, mégsem jutunk semmire, az ismerőseink pedig, akik innen mentek ki, mindegyik kétkezi munkával szépen éldegélnek és nyugalomban. Nem attól rettegnek állandóan, hogy ha elveszítik a munkájukat akkor elveszítik mindenüket. Meg ha tönkremegy a kocsi, akkor családi krach üt be. De még egy kiadósabb influenza is mínuszba viszi a számlát abban a hónapban (is).

Egy házaspár ismerősünk is kint él már kb. 8 éve. Itt egy házban laktunk velük, mindkettőnek volt fő- és mellékállása, jóformán éjjel-nappal dolgoztak, arra volt elég, hogy kifizessék a rezsit meg a hitelt a garzonjukra. A gyerek meg csak nem jött... Mi annyiban különböztünk Tőlük, hogy volt egy gyerekünk. Kimentek, a srác azonnal kapott munkát -ismerős révén, a felesége meg takarítani járt alkalmanként. 1 hónap alatt kocsit vettek, lakást béreltek, fél év múlva terhes lett a lány. Mivel ott született meg a gyerek, aztán a második is jött, így a gyerekek miatt jogosan vannak kint, szépen éldegélnek, dolgoznak, nyaralnak, kirándulnak, mert telik rá. Mi meg hol tartunk? A hitel meg a rezsi elviszi a fizetésünk 3/4-ét, a maradékból (50-60 ezer) csak éhenhalni lehet. Varázsolni minden nap valami kaját, meg a gyereket öltöztetni (mi 10 éve ugyanazokat a cuccokat hordjuk), na ez a varázslat!

2010. febr. 26. 13:57
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, a második vagyok, de én nyugaton élek már elég régen és ezért tudom, hogy erre minden sokkal drágább, mint MO-on. NEm mindtam,hogy "elvernétek" a vagyonotokat, csak figyelmeztetlek, hogy itt egész mások az árak, mint ott.

TI dolgoznátok, nem is erröl van szó, hanem arról, hogy OTT nem arra várnka, hogy ti odamenjetek dolgozni.

Nem tudom, hogy az ismeröseitek nem szépitenek-e a dolgokon (kérdés, hogy mennyi kölcsönt vettek fel arra, amijük van), vagy nagy szerencséjük volt, de a legtöbbnek azért nem igy sikerül.

Ott az orvos sokkal drágább, mint itt - egy közönséges fogtömés 800 Dollár - , egy szoba bérlete (a testvéremtöl tudom, aki ott él egy 2 szobás lakásban 5 másikkal együtt = egy szobaban 3 ember) 500 dollár pulsz a rezsi.

Ott is nagy a munkanélküliség, és elöször a külföldieket küldik el - ott se lennétek biztosabb helyzetben, csak esetleg úgy jártok, mint a testvérem, hogy ott él ebben a lepusztult szobában, dolgozik havi 800 dollárért, és minden vágya egyszer hazakerülni MO-ra, de ahhoz kellene egy repülöjegy, amit nem tud már két éve összespórolni.

Egyébként én itt nyugaton már nem vetten 10 éve új ruhát, a lakbér, a rezsi meg az élemiszerek elviszik az összes pénzemet (és nem úgy eszek, mint ahogy MO-on szokás, hetente egyszer vagy kétszer van hús - 10-15 dkg egyszerre - naponta legfeljebb 3 euro jut a kajára, mosószerre, szappan-tusfürdö-samponra, más kozmetukimot nem engedhetek meg magamnak.


EZ A VALÓSÁG, nem a mesék, amiket sokan elhintenek.

2010. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak a közvetlen rokonság jogosult zöldkártyára. Tehát az a plusz 2 fő kicsoda? A szüleitek sokkal gyorsabban fognak zöldkártyát kapni, kb. 1 éven belül. Testvéreknek több, mint 10 évet kell várni a zöldkártyára, mert olyan nagy lemaradásban van az elbíráló hivatal (USCIS) és tudtommal ott nézik, hogy ne legyen a testvér házas. Ha a tesód alkalmazna titeket, akkor jobban jársz te testvérként, ha munkavállalóit próbálsz meg kapni (amiről viszont tudnod kell, hogy nem biztos, hogy le is telepedhetsz vele, nem biztos, hogy később kapsz zöldkártyát). A szüleid pedig könnyen kapnak zöldkártyát. A nyelv ismerete nem követelmény a zöldkártyához, de azt tartsátok szem előtt, hogy 1. ahhoz, hogy munkát kapj te és a szüleid, muszáj a nyelvet beszélni nagyon jól, 2. ha állampolgárságot akartok szerezni, szintén követelmény a nyelv ismerete, 3. ezek a papírmunkák rengeteg időt vesznek igénybe és a végén nem biztos, hogy annyira tetszeni fog az USA nektek, főleg, hogy a szüleid már nem 20 évesek és nehezebben tudnak alkalmazkodni. Mindent előlről kell kezdenetek, a nulláról. Talán még továbbképzésre is járnotok kell. Ezért nagyon gondoljátok meg, hogy feladjátok-e az addigi életeteket, mert anyagilag és lelkileg is nehéz lesz. A család is szétszakadhat, mivel te nem tudsz olyan gyorsan zöldkártyát szerezni, mint a szüleid. Nekem is lenne rá lehetőségem, hogy a szüleim zöldkártyát kapjanak utánam, de egy 50 körüli pár már nem tud ide beilleszkedni. Azért az USA-ban is van nagyon sok apró kulturális különbség, ami egyből kijön, amikor napi szinten itt vagy. Aki nem ebbe született és nem fiatal, nem biztos, hogy meg tudja ezt szokni (honvágy miatt sokan csak pár évre jönnek, nem így tervezik, de aztán mennek vissza). És ha a szüleid meggondolják magukat, nem lesz hová visszamenniük. Nem olyan arany élet van itt, hogy azt lehessen mondani, hogy itt aztán nem lesz gondotok. Nagyon sok nehézségnek néztek elébe. Hány évesek vagytok?


A www.uscis.gov oldalon olvasd el a processing times részt a petition for alien relative alatt. Ott láthatod, hogy a testvérek kategóriáját már nagyon rég nem bírálták el. 10 és 20 év között van a várakozási idő.


Én nem mernék belevágni egy családdal ilyenbe.

2010. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És úgy kell számolni, hogy manapság kb. 1000 dollár per fő a zöldkártya. 5 főre ez 5 ezer dollár alapból. Az majd' 1 millió Ft és még sehol sincs semmi más.
2010. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, látom, hogy még nem írtál: kíváncsi vagyok a válaszodra kérdező! Egyébként itt a környéken az albérletek 600-1000 ezer dollár körül vannak a kétszobás lakásokra. A házat, amiben lakunk jelenleg, havi 1300 dollárért béreljük. Ha nincs elég pénzetek ezt megengedni magatoknak, mindenképp gyűjtsetek előtte, ha még mindig ki akartok jönni, mert az olcsó albérletek nagyon rossz környékeken szoktak lenni általában (olyan környéken, ahol nem lehet kimenni az utcára sötétedés után vagy simán betörnek a lakásba fényes nappal).
2010. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ha nekem az apám amerikai állampolgár, és a féltestvéreim kint születtek, kaphatok kint kedvező elbírálást?

nem akarok az apámékkal élni, meg keresni se őket túlzottan...

2010. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!