Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ba nagyobb eséllyel...

Az USA-ba nagyobb eséllyel telepedhetek le, ha olyan tudományágban kutatok, amelynek a képviselő kb.50-en vannak összesen az egész Földön?

Figyelt kérdés

Szóval ezt preferálják?

Konkrétan olyan tudomány ez amely egyszerre szociológiai és jogi terület.


2015. jún. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen kutató vagy, ha ilyenben nem vagy tájékozott?
2015. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Cigányság jogi helyzete a nyóckerben kutatási területtel nem fognak megkönnyezni a bevándorlási irodában.
2015. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemzetközileg elismert szakértő vagy a témában?
2015. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak kapcsolataid ottani egyetemmel, akkor igen.
2015. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy egyetem is, mint minden mas munkaado, legfeljebb korlatozott idore tudna szerzodest adni, onnan meg hosszu az ut letelepedeshez. Probalj kikutatni, mennyire hianyszakma a tied, onnan indulj. Az hogy ritka, meg nem jelenti hogy valakinek szuksege lesz ra.
2015. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szabina555 ***** válasza:
vannak kutatói ösztöndíjak, fél-1 évesek, kezdetnek jó. keress rá milyenek vannak
2015. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Piszkosul meg lennék lepve, ha "szocio-jog" tudománnyal neked menne a letelepedés... mostanában főleg a STEM területek kiemelkedő kutatóira van igény. Meg eleve, pusztán az a tény, hogy 50-en kutatják azt a témát, az leginkább azt jelenti, hogy teljesen jelentéktelen. Olyan témát kell kutatnod, amin még1000000-en dolgoznak, és legyél benne a legjobb 50-ben, az már valami.


Nade, csak a támpont végett, hogy tudjuk/tudjad, hogy miről van szó:

1) Hány publikációd van nemzetközi tudományos folyóiratokban?

2) Hány másik publikáció támaszkodik a te eredményeidre (hány citációd van)?

3) Hány nemzetközi ösztöndíjat nyertél? Van-e tudományos díjad?

4) Hány nemzetközi együttműködésed van? Ezen bellül hány amerikai? Ezen bellül hány NAS (National Academy od Science) tag?

5) Kutatásaid során milyen felfedezést tettél, milyen tudással bírsz, amiből az USA profitálhat?


Mert, amikor majd beadod a zöldkártya applikációt, akkor ezeket fogják majd megkérdezni... És őszintén nagyonkíváncsi vagyok a válaszodra.

2015. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ok abszolút iagazatok van, akik lehurrogtak. Nincs még tudományos publikációm. Sem a többi felsorolt kérdésre nem tudok válaszolni, kedves utolsó. Valóban kezdő vagyok még a témában, mivel csak most fogom a szakdogámat megvédeni. Ez egy elképzelés még csak, hogy USA-ba megyek a kitalált tevékenységemmel. Más magyarnak is bejött...sorolhatnám a neveket.


De ezen a szinten való lehurrogás, leoltás, ez a tipikus magyar mentalitás valami egészen elképesztő. :) Teljesen lehúzza az embert.


De mondok jobbat, csak hogy még tudjanak min csámcsogni azok, akik.

Olyan kutatási területet választottam, ami az egész világon még senkinek nem jutott eszébe. :)

Várom a fröcsögéseket. :)


Amúgy köszönöm minden választ.

2015. jún. 12. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek csak tények, nem akar senki köntörfalazni. Ha valami olyan területen leszel egyszer nemzetközi szakember, amire az USA-ban valahol szükség is van (!), akkor van némi esélyed kijutni munkavállalóként pl. egy egyetem szponzorálásával. Erre elég kicsi az esély, de nem lehetetlen.

Más úton is ki lehet jutni egyébként.

2015. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán Szabina444 válasza számodra a legesélyesebb. Ha a kutatási témád kint is érdekes, esélyed lehet, hogy szerződtetnek.
2015. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!