Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Torontoba fogok menni nyáron,...

Torontoba fogok menni nyáron, és ez lesz az első nagyobb utazásom ami több időt fog igénybe venni! Aki volt már kint leírná, hogy mit érdemes csinálni abban a 12-14órában?

Figyelt kérdés

Tippek és ötletek érdekelnének :) miket raktatok abba a táskátokba amit felvittetek magatokkal a repülőre,vagyis mit érdemes bele rakni,kaptatok ennivalót,innivalót? ilyen dolgok érdekelnének :)

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is :)



2014. márc. 21. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A gépen kkapsz enni inni, én nem vinnék. A gépen van szorakoztató rendszer, nézhetsz filmeket, játhatsz, zenét hallgathatsz. Ha gondolid vigyél egy könyvet, de gondolim aludni is fogsz, szóval nem kell feleslegesen cippekedni ez miatt.
2014. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brian79 válasza:
100%

Vigyél egy fejhallgatót (füldugósat, pl, az elég kicsi), mert nem minden légitársaság biztosít ingyenesen.

Ételt-italt fogsz kapni (folyadékot nem is vihetsz fel a fedélzetre 1dl felett), könyvet, tabletet, mobiltelefont használhatsz, természetesen ez utóbbi kettőt csak "repülés" üzemmódban, tehát az antenna nem üzemel majd, de játszani pl tudsz rajta.

Kispárnát, takarót kapsz majd, azt se vigyél. Ha van szemmaszkod alváshoz, az hasznos lehet, de persze ha nem bírod, nem kell. :)

Az előtted levő ülés háttámlájában lesz egy kis képernyő, azon nézhetsz filmeket (magyar szinkronra ne számíts), hallgathatsz zenét, vagy megnézheted egy térképen, hogy éppen hol jársz. Át fogsz repülni Grönland felett, ha ablak mellett ülsz és szerencséd lesz az időjárással (nem lesznek felhők), akkor érdemes bámészkodni.


Az utazás napján ne divatolj; kényelmes legyen, amit felveszel, hiszen 1 m2-en kell majd eltöltened egy fél napot, ülve. A cipőd kényelmes, laza legyen. Várhatóan kicsit meg fog dagadni a bokád és a lábfejed, ha nem tud hova, szenvedni fogsz. Sokan leveszik a cipőt az út során; ha a szomszédod is csinálja, akkor nem gáz. :)


Számolj azzal, hogy nagyon sok vizet fogsz veszíteni, tehát pótold! Valahányszor érkezik a stewardess a kocsival, érdemes kérni egy pohárral. Tudom, hogy nagy a csábítás az ingyen kávé és alkohol (bor, sör) felé, de ne feledd, hogy ezek dehidratálnak, és fejfájósan végigcsinálni 12h-t nem egy leányálom. Tudom, mert eljátszottam; soha többé. :)


És a legfontosabb:

Nem tudom persze, hogy mikor utazol, de javaslom, hogy már a repülőn kezdj átállni a kanadai napirendre, azaz amikor ott este/éjszaka van, akkor aludj, akkor is, ha magyar idő szerint délelőtt van. Nem baj, ha nem alszol el, de relaxálj, pihenj csukott szemmel. Ezt egyébhént érdemes fokozatosan elkezdeni az utazás előtti napokban; este tovább fennmaradni, reggel később kelni. Ha full magyar bioritmussal esel be Kanadába, félő, hogy a vakáció első pár napját zombiként fogod végigcsinálni.

Ugyanez igaz a visszaútra is.


Előre is jó utat, és ha van még kérdés, írj nyugodtan.

2014. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon sokat segítettetek :)
2014. márc. 23. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!