Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vélemények az Amtrakról?...

Vélemények az Amtrakról? Érdemes velük utazni (Miami-Seattle)?

Figyelt kérdés
Két hetes körutazásra készülünk a fenti két város közt. Busszal gondoltuk, de lehet, mégis vonat kellene. Milyenek az Amtrak-hálókocsik? Biztonságosak? Tisztálkodási, étkezési lehetőség van-e?
2015. jún. 29. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez most komoly?

Valami vonatmaniasok vagytok, hogy ilyen hosszu utra vonattal?


Ugyanis legalabb 22 ora az ut, a sima jegyek aranylag olcsok (3-400 dodo) de az csak ulohely. Ha halokocsisat kersz az $1300-$1700 korul van. 1300ert kapsz elso osztalyon repulojegyet es az nonstop 6 es fel ora alatt odaer es sokkal kenyelmesebb.

Van persze etkezokocsi a vonaton.

2015. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom szeretned latni Amerikat kenyelmesen. Biztos hogy nagy kaland lenne. Egy ilyen ut napokig tart (nem 22 ora ahogy azt korabban valaki irta)

Az Amtrak nem tul nepszeru, a vonatozas korant sem olyan kifejlett az USA-ban mint Europaban. Viszonylag sok is a baleset sajnos.

A masik gond hogy egy ilyen hosszu uton legalabb haromszor kell atszallni, vonatot valtani.

Washington, Chicago vagy New York eleinte, aztan Portland, Sacramento stb. a valasztott vonatoktol fuggoen.

A kovetkezo problema a vonatjegy ara, hiszen ilyen uton napoking csak egyszeru ulohelyen csak vegig szenvedned az utat. Tehat kb. 2000 dollarert halokocsi jegyet kell vasarolni.

[link]

2015. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igazad van, elneztem

Miami Washington csak 22 ora, onnan meg Washington Chicago 17 ora 40p, majd Chicago Seatlle 46 ora 10 perc


Kedd reggel 8:20kor indulsz akkor csutortok delutan 2:15re ott is vagy...

2015. júl. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem egyvégtében akar Seattle-be jutni, mert az úgy nem nagy kaland, hanem közben pár napot eltölt az útba eső városokban. Jól értem?
2015. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, annyi fix csak, hogy Miamiből Seattle-be kell érnünk 15 nap alatt. Repülővel biztosan nem megyünk, jogsija meg csak egy embernek van, ő se nagyon szeret vezetni. Esetleg busszal is lehetne menni, hát, nem tudom, az jobb-e. 4-5 helyszínen terveztünk pár napos megállást, bár sajnos csak DC-n és Chicagón keresztül látok vonatot... Texas felé nincs?
2015. júl. 4. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok (ha jól tudom), hogy busszal olcsóbb, vonattal kicsit kényelmesebb. Amúgy szerintem bármilyen városon át tudtok utazni, különböző járatokkal, csak ugye az időtartamot meg kell nézni, ne csússzatok ki a 15 napból.


Egy ilyen oldalt találtam, próbálgasd a megfelelő városokkal és dátumokkal. :)

[link]

2015. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen kívül én azért a helyi repülőjáratokat is megnézném.
2015. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!