Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Segítség! A testvérem kiuzazot...

Segítség! A testvérem kiuzazott ESTA -val az USA ba és összeházasodott a barátjával, kaphat vízumot?

Figyelt kérdés
A nővérem kiment Kaliforniába túrista vízummal. Most hogy egy amerikai állampolgár felesége igényelhet/kaphat vízumot, vagy zöldkátryát vagy valamit, amivel legálisan kinnt tartózkodhat?

2015. aug. 17. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt a testvéred ott, helyben nem tudta megkérdezni?
2015. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Nem.
2015. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hazassag utan igenyelhet zoldkartyat, de nem a testvered, hanem a ferje. Sosem az kervenyezi akinek kell, hanem aki szponzoralja az illetot, ebben az esetben az o ferje.


Uscis.gov es mindent el tudsz olvasni hivatalos oldalrol. Ha nem megy az angol, akkor inkabb ne is foglalkozz vele, amugy sem sok beleszolasod lesz otthonrol az o ugyeikbe.

2015. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Sztem ha tőled kérnek segítséget, akkor nem fog kapni..
2015. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy hallottam, szigorítottak, igazolni kell valamilyen módon, hogy legalább két éve együtt vannak. (Tehát az már nem létezik, hogy valaki összeházasodik valakivel, akit alig ismer, hogy az zöldkártyát kaphasson, majd gyors elválik.) Ha így van, akkor gondolom, megy majd a dolog.
2015. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem legjobb, ha mind a ketten kint vannak, felkeresni egy bevandorlasi ugyvedet, azokkal teli van Kalifornia. Az elso konzultacio ingyenes szokott lenni.
2015. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na elmondom. Vannak formanyomtatvanyok amiket lekel tolteni a netrol, kitolteni, ki kel nyomtatni kozos kepeket, hogy tenyleg Egy par es Van kozos elmenyuk. Minel tobb annal jobb. Ki kell fizetni, minden nyomtatvanyra irja azt hogy mennyit es a bizonylatot csatolni kell. A formanyomtatvanyokra irni kell hogy a ferje mennyit keres, hogy hol laknak, stb. Ha kell tobb info. Irj privatba.
2015. aug. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden dokumentum osszeszedve elkell kuldeni ùgy, hogy a datum ne lepjen tul a datum amikor neki haza kel jonnie. Ha tul lepi ne kudjetek semmit szerintem, hanem majd menyen ujra,
2015. aug. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ertsetek meg, a dolog nem egyszeru, egyaltalan nem eleg ha kitoltesz papirokat. Ha oszze akartal hazasodni USAban, megfelelo vizummal kellett volna beutazni (fiancee visa). Ha ESTAval jottel be, meghazasodtal es most itt akarsz maradni, azt visa csalasnak fogjak tekinteni. Lehet ferjhez menni, meg ESTAval is, ezt senki nem tiltja meg, de viszont ha allandositani akarod magad tobb mint valoszinu hogy vissza kell menned Magyarorszagra es onnan intezni allando tartozkodasi engedelyt. Azert irtam az elobb, beszelj egy bevandorlasi ugyveddel, az a legbiztosabb. Bar it GYIKon segitokesz emberek vannak, azert nem bevandorlasi szakemberek. Ez ram is vonatkozik. Beszelj egy profival.
2015. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"de viszont ha allandositani akarod magad tobb mint valoszinu hogy vissza kell menned Magyarorszagra es onnan intezni allando tartozkodasi engedely" van sajat tapasztalatod errol? Van kozvetlen ismerosod, akinek vissza kellett mennie Mo-ra?

Nincs? Akkor csak 'valoszinu'.... de egyaltalan nem biztos.


Ami biztos, hogy a baratnom ESTAval jott, ferjhez ment, beadtak a zoldkartya kerelmet, megadtak neki es azota is itt el. NEM KELLETT hazamennie!

2015. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!