Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi időre menjek Washington...

Mennyi időre menjek Washingtonba és milyen látványosságokat érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 23. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Washington állam vagy Washington DC?
2015. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mind2
2015. aug. 23. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát a 2 elég messze van egymástól...
2015. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És? Belföldi repülőjáratról hallottál már?
2015. aug. 23. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyi ésszel lehet annyi pénzt keresni, hogy fussa rá? Nem is gondoltam...
2015. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké húzzál inkább a 43 %-oddal innen.

Kötekedés az megy, de a hasznos válasz, hát az minek? És, hogy nekem nincs eszem? Ezen jót nevettem. Véletlenül nem kevertél össze magaddal?

2015. aug. 24. 09:23
 7/10 szabina555 ***** válasza:

D.C.-re elég sztem 2 nap. a város szerintem nagyon szép, sok érdekes múzeum is van, ha ezeket végigjárnád, akkor lehet akár 4-5 nap. érdemes elmenni az arlingtoni temetőbe is. egyébként a legtöbb látványosság szinte egy helyen van, a központban, az egy nap alatt is bőven bejárható.

Washington államban még nem voltam, de Seattle mindenképp megér pár napot. ezenkívül ott sok természeti érték van, túrázni érdemes, meg az óceánpartokat járni. ez talán segít: [link]

a net am.tele van ilyen oldalakkal, ott nézelődj hol mit érdemes megnézni

2015. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos nem :/
2015. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7: Köszönöm pont egy ilyen válaszra vártam!


44%: Csak egy kisgyerek vagy, aki unalmában nem tud mit csinálni. Nevetséges és szánalmas :)

2015. aug. 24. 13:02
 10/10 VMS válasza:

Washington DC-ben és környékén van legalább egy heti látnivaló. Mint #7-es is írta több érdekes múzeum is van a Mall nevű parkban és környékén:

National Gallery - Ez egy szépművészeti múzeum, elsőrangú gyűjteménnyel (Vermer, Leonardo) + érdekes időszaki kiállításokkal a múzeum modern keleti szárnyában, ami építészetileg is igen érdekes.

Hirschhorn Museum és szoborpark - A National Gallery-vel szemben a park másik oldalán egy modern képtár és szoborgyűjtemény. Többek között Dali, Maguritte és Brancusi alkotások találhatók itt.

Air and Space Museum - A Hirschhorn mellett. Ez, mint a neve is mutatja, egy repülési és űrkutatási múzeum eredeti űrkabinokkal, meg minden egyébbel. Mindenképen érdemes ezt is megnézni.

National Museum of American History - Ez kb. olyan, mint a mi Nemzeti Múzeumunk. Én nagyon szeretem és ha többet akarsz megtudni Amerikáról, akkor mindenképpen érdemes benézni. Itt van kiállítva többek között az eredeti, kb. teniszpálya méretű, star spangled banner, amit az amerikai himnusz is megénekel. (Csak a csillagok kb. másfél méter átmérőjűek rajta.)

Mindenképpen érdemes még megnézni Washington hangulatos Georgetotwn nevű negyedét az M Street mellett, kilátogatni a szomszédos Alexandria hangulatos óvárosába (Old Town Alexandria), ahol a város legjobb kocsmái is találhatók, Mont Vernonban megnézni George Washington házát.

Washington területén belül található egy gyönyörű, parkos, szurdokvölgy, a Rock Creek, amit szintén érdemes megnézni. Ebben a szurdokban van a Washington Zoo is.

Washingtontól néhány mérföldre északra, gyönyörű természeti környezetben található a Potomac folyó nagy vízesése (Great Falls), ami a városból akár biciklivel is kényelmesen elérhető.


Seattlere bőven elég 2-3 nap:

Seattle Center és környéke,

Water Front és a piac,

A belvárosban a Pioneer Square, az itt érdemes befizetni az "Underground Seattle" túrára.

A városközpontból városi busszal érhető el a Boeing Field nevű repüléstörténeti kiállítás. (Concord, Air Force No.1)

A Seattle Centertől, ahol a Space Needle nevű kilátó is található indulnak a városnéző kétéltű Kacsa autók (Ride the Duck) amik a város főbb nevezetességeit járják körbe egy kis hajókázást a Lake Unionon is beiktatva.

Seattle környéke természeti szépségekben igen gazdag. Ha több időd van, érdemes felkeresni a Lake Washingtont és környékét, hajókázni a Puget Sound nevű tengeröbölben és felkeresni az öböl túlpartján fekvő Olympic National Parkot. Ez egy unikális, mérsékeltövi esőerdő. Több filmet is forgattak itt.

2015. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!