Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Torontóba megyek nyaralni;...

Torontóba megyek nyaralni; milyen látványosságokat érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ontario tóra ; a Niagara vízesésre és a CN Tower toronyra. Ezeknek már utána jártam. De mivel 1 hónapot töltök ott mindent szeretnék megnézni ami csak lehetséges.. Még a régi várak régészeti helyek is vonzanak engem.. valaki tud még segíteni milyen látványosságok vannak ott ? Na meg hallottam a Sarki fényről hogy állítólag azt onnan lehet látni.. pontosan melyik részéről ?
2011. júl. 19. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb látványosság a Torontóban a CN Tower, amely a maga 553 méterével a világ egyik legmagasabb épülete. Évente 2 millió turista látogatja meg a Toronto jelképének és büszkeségének számító tornyot, ahonnan egyedülálló kilátás nyílik a városra. A 22 km/h sebességű lifttel másodpercek alatt elérhetjük a torony tetejét, vagy az éttermek szintjét, ahol 350 méteres magasságból letekintve fogyaszthatjuk el az ebédünket, feltéve, ha nincs tériszonyunk.


Szintén itt található a világ leghosszabb utcájaként ismert Yonge Street, amely az Ontario tótól indulva egészen addig kanyarog, amíg el nem éri Toronto északi részét. Maga a tópart is gyönyörű, mindenképpen megéri egy pihentető sétát tenni itt. Aki pedig még több kirándulásra vágyik, az is biztosan elégedett lesz, hiszen több mint 90 kilométernyi kiépített bicikliút vezet keresztül Toronto híresen szép parkjain. A közelben található még Észak-Amerika leghíresebb látnivalója, a Niagara vízesés is.


Egy a kevés műemlék közül a Casa Loma kastély, amely azonban tényleg gyönyörű; európai hangulatot idéző stílusával és több hektáron elterülő kertjével kápráztatja el a látogatókat.


A nagyvárosi forgatagot kedvelők számára a legjobb hely Toronto bevásárlóutcája, a Queen Street, vagy a hatalmas bevásárlóközpont, az Eaton Center. A legolcsóbbtól a legexkluzívabb, világhírű márkákig természetesen minden megtalálható itt.

2011. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi járatban ott 1 hónapig, kivel/kihez mész?:) Ott lakik egy barátom, lehet én is megyek a közeljövőben. :)
2011. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a Toronto island-ra is érdemes átkompozni! Nagyon jó kilátás van onnan a városra, és jókat lehet sétálni ott. Kicsit Margit-szigetszerű, de persze kanadai színvonalon :)!

Ha már a Niagarához mész, akkor a Fort George-ot ne hagyd ki! Útba esik Torontóból jövet. Talán ez a legrégebbi látnivaló a környéken.

2011. júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!