Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehetnék sikeres...

Hogyan lehetnék sikeres hollywoodi rendező?

Figyelt kérdés
Már kisgyerekkorom óta az az álmom, hogy Los Angelesben éljek és filmekkel foglalkozhassak. 14 leszek, így már tehetek egyet s mást ez érdekében (pl a jó tanulás, ami már megvan). Jövőre leszek nyolcadikos, így már tudnom kéne, hogy milyen iskolába megyek. Milyen suli lenne a legjobb? Ami lehetőleg ad szakmát is. Ha sikerülne minden érettségiig, az lenne a tervem, hogy elmegyek dolgozni, közben a szüleimnél lakok természetesen, ahogyan eddig is, összegyűjtök annyi pénzt, amennyi elég lenne New Yorkba (mert barátom rokona ott él, és ő majd tudna nekünk segíteni, talán ott munkát találni). Ha lesz egy normális melónk ott, ami jól fizet, így félre lehet rakni egy csomót, akkor az addig szuper. Eddig a dolgokkal tisztában is vagyok, ez se lesz könnyű, de mindent megteszek az ügy érdekében. Kb 5-6 évig stabilan melóznánk, amíg összegyűlik annyi, hogy elég legyen Los Angelesbe (tehát szállás, egyetemi tandíj), ahol remélhetőleg találunk munkát. Ott elkezdenénk egy filmes egyetemre járni. Na itt akadtunk meg. Ezután mi legyen? De az eddigi dolgok is kicsit "homàlyosak", mintha nem "csak" ennyit kéne tenni ezért az egészért. Tudnátok adni tanácsokat, lehetőleg mindenhez, mert egész nap ezen jár az agyam. Nagyon szeretnék rendező lenni, bármit megtennék ezért. Már arra is gondoltam, ha egy filmem sikeres lesz, akkor Beverly Hills-ben fogok élni, és a családomnak ott egy nagy házat venni+magamnak. Ez az én ÁLMOM. Bármit megtennék.

2015. aug. 25. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

En meg metrovezeto akartam lenni gyerekkorom ota.

Aztan kimentem Londonba 3 evre au-pair-kedni, elsajatitottam szinte tokeletesre az angolt es megjott az eszem... ;)


Viccen kivul:

Eloszor is, a filmrendezes nem egy olyan szakma, hogy van allas, hirdetnek, elmesz interjura, meghallgatnak, felvesznek, a kovetkezo filmet meg mar rendezheted is.


Raadasul a rendezoi szakma annyira telitett mint a szineszi szakma, ergo Dunat lehetne a jelentkezokbol rekeszteni.


PLUS, es ez a legfontosabb dolog, a rendezeshez tehetseg kell. Ez nem olyan melo, mint a villanyszereles, amit barki meg tud tanulni, aki tud irni/olvasni es van ket keze/laba. Ez muveszet. Ehhez tehetseg kell. Ez vagy megvan benned vagy nincs.


Kezdesnek mondjuk indits azzal, hogy az osszes ismert (es kevesbe ismert) rendezot kikeresed guglival (magyarokat is) es elolvasod az eletuk tortenetet, hogy ok hogy csinaltak.


Szerintem keves filmrendezo jar a GYIKra valaszolgatni, ugyhogy az a biztos ha azoktol 'lopod' az otletet, akik mar megcsinaltak. Ok hogy csinaltak? Ebbol sokat fogsz tudni meriteni es talan lesz 1-2 uj otleted is.


Amikor unatkozol atnezhetsz utazas Eszak-Amerika kategoriaba es informalodj, hogy milyen nehez/konnyu az USAba dolgozni/elni. Mondjuk ez annyira nem fontos, mert mire te oda jutsz, hogy kivandorolj, mar lehet hogy nem is lesz Los Angeles, mert a SzentBandi vonal menten belecsuszik a Csendesbe ;)

2015. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy van hozzá tehetségem, a haverokkal néha összejövünk kisfilmeket forgatni, már vágni is 10 éves korom óta tudok, imádom. Igazából nem muszáj rendezőnek lennem, viszont a médiában a helyem, ezt tudom, és sokan mondták is már, hogy van ehhez tehetségem. A lényeg: kamera elé állni vagy kamera mögé állni. Ez kell nekem. Természetesen LA-ben. :) (remélem sose fog leszakadni, tudom, hogy elég veszélyes, hogy nem lehet tudni, mikor omlik össze az egész város...)
2015. aug. 25. 23:50
 3/17 anonim ***** válasza:

Hollywood-ot a zsidok iranyitjak, ha az vagy mar fel siker. Ezt nem negativkent szantam, hanem teny.

Millio rendezo van es gyartjak a jo, kozepes, gyenge es pocsek filmeket. Meg a hires europai rendezok sem igazan tudnak elerni komoly sikereket itt. Eletuket leelik anelkul hogy neveznek oket Oscar dijra.

Erdekessegkent itt van Nimrod Antal tortenete.

Magyar szuloktol szuletett Los Angelesben, viszont 18 evesen 1991-ben visszakoltozott Magyarorszagra es elvegezte a Film muveszeti foiskolat.

Eloszor rovid filmeket csinalt, aztan elkeszitette a Kontroll cime filmet 2003-ban ami nekem szemely szerint tetszett. Sikereket aratott ezzel az alkotassal es ezt meglovagolva visszakoltozott Hollywood kornyekere es nehany even belul kapott is lehetoseget megrendezni a Vacancy cimu izgalmas filmet tobb jol ismert szinesszel. Jol sikerult es 2 masik filmet csinalhatott amik kozul az Armored OK volt viszont a Predators megint csak jobban sikerult. A legutobbi filmje amit a Metallica egyuttessel egyutmukodve csinalt nagy veszteseggel jart, de nem az o hibaja. Igazabol nem is szabad lett volna neki ezt elvallalni - mert a film csak egy szuk retegnek szolt, azoknak a fanatikus Metallica rajongoknak akik meg eletben vannak.

Nimrod Antalnak van tehetsege, sot meg szineszkedni is tud. Pl. a Machete-ben jopofa bodyguard szerepet jatszott. Jo baratja a rendezonek Rodriqueznek es a masik eredeti es crazy rendezonek Tarantinonak. Ez sokat segithet a karrierjen, de igazabol meg egy ilyen talentum utan sem dobaljak utana a munkat, kerik fel uton utfelen filmrendezesre. Nagyon nagy a verseny.

[link]

Javaslom csinalj rovid filmeket, dokumentum vagy eppen amator jatekfilmet. Teszteld a tehetseged. Ha valami eredetit tudsz produkalni akkor lesz eselyed. Nem lehet csak ugy mindent megtanulni a filmes foiskolan. A magyar felsooktatas rengeteg diplomas rendezot termelt az elmult evtizedekben, de legfeljebb Magyaroszagon ismerik a nevuket, roppant nehez betorni nem hogy a hollywoodi filmvilagba, de meg Europaban sem egyszeru.

Tehetseg nelkul nem sok eselyed lesz. Viszont sok magyar dolgozik Hollywoodban a filmiparban, lathatod a nevuket amikor a filmek vegen vetitik a zaroszovegeket. Mindenfele foglalkozasuak ezek akik kozremukodnek egy egy film letrehozasaban. Esetleg probalj azokkal kapcsolatba lepni.

2015. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Jézusom, még nagyon kisgyerek vagy. :D Miért szakadna le a város!?!?

Nem szakad az le, csak épp te sosem jutsz ki oda, mivel - mint már ezerszer leírtuk - innen nem lehet. Az esély kb. 0,0001%...

2015. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Nem muszáj filmes suliba járni, Quentin Tarantino se járt egy percig se, egy videótékában dolgozott, ahol annyi filmet megnézett, hogy a végén azokból alakította ki a saját stílusát. Csinálj rengeteg rövidfilmet, és amikor már van olyan, ami szerinted elég jó ahhoz, hogy elindulj vele, küldd be különböző fesztiválokra. A Withoutabox nevű weboldalon rengeteget találsz, van olyan is, amire ingyenes a nevezés. Az idei Sundance-en volt olyan versenyfilm is, amit iPhone-nal filmeztek.

Az is jó, ha a YouTube-ra feltöltöd a munkáidat, volt egy pasas, aki egy 4 perces rövidfilmjével felhívta magára Sam Raimi figyelmét, és le is szerződtek.

[link]

Sokan háttérmunkával kezdik a pályafutásukat, James Cameron például háttereket festett scifikhez, Martin Scorsese meg első munkájaként állóképeket fotózott. Ilyen melókat valamivel könnyebb szerezni, mint egyből beülni a rendezői székbe, kicsit macerás, de pár év alatt bedolgozhatod magad a szakmába. Csak legyél kitartó. :)

2015. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
4-es!!!! ugyan magyarázd már meg nekem, hogy miért is nem lehet Magyarországról kijutni Hallivúúdba??? ill. Amerikába, bárhová????
2015. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Talán, mert nem kap munkavállalói vízumot, vagy zöldkártyát, anélkül pedig nem lehet kinn semmihez sem kezdeni...

Nagyokos.

2015. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Te nagyon nagy tudású, bárki kimehet Amerikába ESTA-val, vagy bár mely országba, neked köd van az agyadon! utána már az ő dolga hogy mit csinál! mond te normális vagy??? nem a kommunista rendszerben élünk, hogy senki nem mehet ki Amerikába te agyatlan
2015. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Nos, mint én, aki a médiában dolgozik is hozzászólnék a tényleges témához. Először is rendezőként tudnod kell az összes plánt (pl.: premier, totál, stb.). Aztán olyanokkal is tisztában kell lenned, hogy ,,red herring", stb. Meg még sorolhatnám, hogy mikkel kellene tisztában lenned, de az a lényeg, hogy kell átfogó ismeretednek lennie a filmes szakmában. Ez viszont csak a tudás! Pusztán azért, mert ez tudod még senki nem fog megdobni téged rendezői munkával. Ezekre ugyanis lényegében pályáznod kell. Ez általában úgy szokott kinézni, hogy megadják a történetet és abból neked már egy minimális elképzelésedet be kell mutatnod. Ha tetszik nekik, akkor tiéd a meló. Vagy van az még, hogy konkrétan téged kérnek fel a film megrendezésére és nem kell pályáznod rá. Ehhez viszont azért kell már bőven jó pár munkádnak lennie a hátad mögött.

Arról, hogy mi a rendező feladatai a forgatás alatt már nem fogok írni (úgyis utána kell nézned, ha ez az álmod), de csak tud: hollywoodi film rendezőjének lennie nagyon kicsi az esélyed. Ahhoz már úgy kellett volna megszületned, hogy legyenek ott ,,ismerőseid".

2015. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

"Te nagyon nagy tudású, bárki kimehet Amerikába ESTA-val, vagy bár mely országba, neked köd van az agyadon! utána már az ő dolga hogy mit csinál! mond te normális vagy??? nem a kommunista rendszerben élünk, hogy senki nem mehet ki Amerikába te agyatlan"


Az agyatlan te vagy, az ESTÁval nem lehet munkát vállalni!

2015. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!