Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A ryanairnél vettem repjegyeke...

Crv kérdése:

A ryanairnél vettem repjegyeket bankkártyával és a tranzakció sikeres volt, levonták a pénzt, kifizettem, de a kártyámat utána ellopták és letiltattam, azaz nem él és ez okozhat a számjegyek megadásánál problémát az online check-in-nél?

Figyelt kérdés
Fontos lenne több válasz is!Mégegyszer tehát a check-in-nél meg kell adnom a bankkártya utolsó 4 számjegyét amivel vettem a repjegyeket,de a bankkártyám már nem él,le lett tiltatva mert ellopták,de a jegyek ki vannak fizetve már!
2013. aug. 28. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
ha már ki van fizetve, akkor nincsen probléma.
2013. aug. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

99%, hogy nem lesz gond.


Csak azt nem értem, nem lenne-e egyszerűbb a Ryanair ügyfélszolgáltatot felhívnod?

Sosem értettem, hogy bizonyos, tényleg komoly kérdéseket miért itt tesznek fel az emberek... Fogsz kapni kb. 10 össze-vissza választ, mindenki mást ír majd, és mindenki csak találgat. És akkor megnyugodsz majd, vagy kiakadsz, attól függően, hogy ismeretlen emberek itt mit írnak?

Számomra ez teljesen felfoghatatlan...

2013. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A "levonás" még csak neked SMS meg netbanki értesítés, az azt követő első banki munkanapon teljesítik gyakorlatban a Ryanair számára.


Ha pl. péntek éjszaka vetted a jegyet és vasárnap lopták el, tiltattad a kártyád akkor lehet gond, ha volt legalább egy banki munkanap a kettő között akkor nem.


De tényleg miért nem a Ryanairt hívod fel? Foglalási kóddal be is tudsz lépni megnézni, hogy Confirmed vagy-e. Bár a bankot még logikusabb lenne, ha le is tiltották, még látják a tiltás előtti aktivitást.

2013. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem értettem, hogy bizonyos, tényleg komoly kérdéseket miért itt tesznek fel az emberek... Fogsz kapni kb. 10 össze-vissza választ, mindenki mást ír majd, és mindenki csak találgat. "


1. Ez nem valami komoly kérdés, csak amolyan szokásos aggódás a semmiért.

2. Azért itt kérdi, mert a Ryanairnek csak emelt díjas telefonja van...

3. Nem fog 10 féle össze-vissza választ kapni.



Kérdező! Online utasfelvételt simán meg tudod csinálni kártyaszámmal vagy anélkül is. 3 féle módon tudod magad online checkinnél beazonosítani a ryanair rendszerében:

1, foglalási kód + kártyaszám utolsó 4 számjegye

2, foglalási kód + email + kiindulás és célállomás megadásával, vagy

3, pontos utazi dátum + email + kiindulás és célállomás megadásával


Mint látszik a háromból csak egyiknél kell a kártyaszám. De ott sem érdekes, hogy már inaktív a kártya! A ryanair nem is tárolhatja a kártyaszámot teljes egészében és már csak ezért sem tudná ellenőrizni az érvényességét utasfelvételkor valamint amúgy sincs semmi köze hozzá. Amikor megvetted érvényes volt és le tudták venni róla a pénzt, hiszen különben nem kaptál volna foglalási kódot. Az, hogy utána mit csináltál a kártyával ahhoz a ryanairnek aztán semmi köze.

2013. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónál a pont! Semmi probléma nem lesz, ez nem 99%, hanem 100%. A letiltás a letiltás előtt engedélyezett tranzakciókat nem érinti, tehát ki van fizetve.
2013. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Pontosan ahogy az utolsó előtti hozzászóló írta.Nem fogom ezért felhívni őket hogy 10 percet beszéljek 500ft-os percdíjjal.A jegy ki van fizetve mert kb 5 munkanap is eltelt a foglalás után meg a tranzakciók is sikeresen lezárultak azaz el lettek fogadva :)Beazonosításnak kell azt mondták az az utolsó 4 számjegy semmi másra szóval nyugodt vagyok már.Köszi mindenkinek!
2013. szept. 1. 01:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Igy van, csak azért kell a 4 szám, hogy ha bárki beírja a foglalási kódot akkor még ne férjen hozzá a foglaláshoz. De nem kötelező a kártya szám utolsó 4 jegye, mint fentebb írtam más azonosítási módszerek is vannak. Ezeknek csak annyi a lényege, hogy az adott utas foglalásához más ne férhessen hozzá.


Az meg, hogy volt e munkanap a vásárlás után az teljesen lényegtelen. A kártyás vásárlás azonnali fizetés lényegében.

2013. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!