Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában szeretnék élni,...

Amerikában szeretnék élni, hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval gimnazista, magyar lány vagyok; 17 éves. A gimnázium után szeretnék külföldön tovàbbtanulni ( Anglia, Skócia, Írország, USA ).

Az egyetem utan pedig külföldön szeretnek munkát vállalni, letelepedni( mindenkepp USA). Az lenne a kérdésem hogy ez hogyan lehetséges, hogy lehet pl egy amerikai egyetemre kijutni? Vannak-e ösztöndíjak olyanoknak, akik nem versenysportolok vagy tudósok? Milyen vízum kell egyetem alatt? Hogy lehet ott megélni diákként, van_e munkalehetőség?

Angolul es olaszul beszélek folyékonyan es egy harmadik nyelvet szeretnek meg tanulni ami vagy a francia vagy a spanyol, de ha azt nézzük hogy az USA ba akarok menni akkor jobban megéri a spanyol, nem?

Az ÉRTELMES válaszokat előre is köszönöm, BUNKÓK kíméljenek! :)



2015. aug. 30. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre még csak-csak mehetsz de a letelepedéshez zöld kártya kell. Azt meg nem osztogatnak minden sarkon. Ha nem vagy valamiben kiemelkedően jó akkor kb esélytelen.
2015. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet meglep amit most írok, de előtted már kis millióan feltették ezt a kérdést. Miért nem keresed ki, és olvasod el a több száz választ amit írtak ezzel kapcsolatban??
2015. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mar millió kérdést elolvastam ezzel kapcsolatban de úgy gondoltam hogy talán kapok több friss információt. Egyébként ha az USA ennyire nehéz akkor például hogy lehetne letelepedni Írországban, Svájcban vagy Kanadában?

2015. aug. 30. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, remelem angol tudasod alig jo ahhoz,hogy tudd hasznalni ezt az oldalt:

[link]


Vedd figyelembe,hogy nem minden egyetem fogad kulfoldi diakokat. Azt is, hogy ki kell tudni fizetni a tandijat, amit itt latsz, EVI koltseg, tehat evente kell annyit fizetni, plusz persze meg kell tudni elni, szoval draga mulatsag. Megnezheted osztonidjakat is, es kolcsonoket is, bar nemzetkozi diaknak nem lenne konnyu azokat megszerezni.

2015. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írországban egyszerűen le lehet telepedni angol nyelvtudással (EU).
2015. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szabina555 ***** válasza:
ösztöndíjhoz a Fulbright-t nézd meg
2015. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!