Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Más világ Amerika, mint...

Más világ Amerika, mint Európa? Mégis miben mások ott az emberek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn éltem 1 évet amerikában de az már 15 éve.

Aztán europa több országaiban éltem/élek már régóta.

Söt bejártam a világ több pontját is.


Amit mondanom kell, hogy amerika tényleg más. Az emberek talán azért mások, mert iszonyatosan kevés egyforma ember van, a világ minden része vegyül egybe. De ami más, hogy minden olyan nagy. Nagyok az autók, nagyok a házak, minden nagy. Ahogy szokták mondani az xxl országa, de ez így is van.

2015. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. szept. 13. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
2015. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
... de még hogy mennyire más!!! , és ráaduls előrébb van vagy 50 évvel mint Europa!!! hanem 100-al!!!
2015. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ajánlom neked a youtube-on kaludia'schannel felhasználónéven futó magyar vloggerlányt, aki Saint Louisban él, oda ment férjhez, és az ottani tapasztalatauról, életformáról készít videókat. Nagyon kedves, szimpatikus a stílusa, és nagyon sok érdekességről mesél. :)
2015. szept. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Az emberekrol kerdeztel, inkabb arrol irnek, mint a hazakrol vagy kajalasi szokasokrol.

Nem tudom hogy neveltetes vagy eletszinvonal, de az itteni emberek sokkal kozvetlenebbek mint Magyarorszagon.


Probalj meg a tomott metron mosolyogni idegenekre es nezd meg a reakciojukat.

Itt meg nem talalkoztam olyan emberrel aki ne viszonozta volna a mosolyom. Siman leallnak vadidegenek beszelgetni akarkivel.


Nehany elmeny, hogy milyenek itt: a boltban leszolitottam egy not, mert ereztem a parfumjet es nagyon tettszett es megkerdeztem mit hasznal; a liftben idegenek dicseretet tesznek a cipomre/ruhamra; a boltban elejtettem egy doboz gyumolcsot es kifolyt egy kis le, a dolgozo rogton mondta, hogy hagyjam majd o, rohant hozni rongyot es mar torolgette is es felajanlotta hogy hoz nekem egy masik doboz gyumolcsot, ha ugy dontok, hogy a leejtettet mar nem akarom megvenni; ha latok az utcan egy olyan kocsit mint az enyem, siman leallok a soforrel beszelgetni....


Amikor legeloszor (15 eves lehettem) kijottem, nagyon furcsa volt hgoy mindenki mosolyog es baratkozik, en meg hoztam magammal a buvalbelelt europai stilusomat es az egyik mar regota itt elo rokon hivta fel a figyelmemet, hogy probaljak kicsit nyitottabb lenni, mert a legtobb amerikai a velem valo tali utan tole kerdezte hogy mi a bajom, talan megbantottak valamivel...semmi bajom nem volt csak nem szoktam hozza, hogy mindenki mindenkivel kedveskedik.


Sok sok evi itt let utan mikor hazamentem, uvoltott a ket orszag kozotti kulonbseg. Probaltam mosolyogni, baratkozni a tescoba, auchenban, az okmanyirodaban, stb, es szinte mindig az a tipikus "haggyabeken" pillantasokat kaptam az emberektol.


Az eletszinvonal itt sokkal jobb. Az embereknek nincs mindennapos mibolvegyekkenyeret problemaik, talan ezert is sokkal felszabadultabb mindenki.

2015. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Nehez osszehasonlitani Amerikat Europaval.

Az emberek vidamabbak, egeszsegesebbek, vallasosabbak es vilagi jo dolguk van. Egyaltalan nem erdeli oket a kulvilag.

Barmikor Magyarorszagra utaztunk, menekultunk vissza

az USA-ba. Egesz Europat beutaztuk, de sehol nem ereztuk magunkat jol.

Amerika fantasztikus. Soha tobbet nem akarunk visszamenni Europaba.

2015. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"Az eletszinvonal itt sokkal jobb. Az embereknek nincs mindennapos mibolvegyekkenyeret problemaik, talan ezert is sokkal felszabadultabb mindenki."


Vigyázat, azért ott is van az a réteg, akik egyik napról a másikra élnek. Vannak államok ill. városok, ahol nagyon könnyű lecsúszni. Az elszegényedés egyre nagyobb probléma ott. Ettől függetlenül ők is közvetlenek, szóval nem hinném, hogy a jólét miatt lenne.

2015. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
egészségesebbek?! :O egy olyan országban ahol családok mehetnek csődbe egy kórházi számla miatt és minden kaja tele van nyomva cukorral, zsírral és sóval? én nem voltam soha Amerikában (nem is akarok), egy amerikai ismerősöm mesélte hogy miket esznek ott az emberek.
2015. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!