Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Autóvásárlás ESTA-val, vagy...

Autóvásárlás ESTA-val, vagy autóbérlés 3 hónapra. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy road trip-en az USA-ban, ha sikerül valakit rávennem, hogy csatlakozzon hozzám és ha sikerül elfogadható áron kihozni.

Inkább a bérlést preferálnám, de nem nagyon találtam 4000$ alatt, így lehet, hogy megérné inkább venni egyet, csak az meg elég körülményes. Bár ott meg az a kockázat, ha esetleg komolyabb baja lesz és szervizelni kell, illetve az eladásnál is bukhatok rajta.

Olvasgattam már a témában, igazából tapasztalatok érdekelnének, ha esetleg csinált már valaki ilyet.



2015. szept. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismertem egy sracot, aki csinalt ilyet.

De hozzateszem, hogy kabe 12 evvel ezelott volt es o mar akkor fel millio forintott keresett (valami szamitogep zseni) es o azt csinalta, hogy kijott, (ez meg akkor volt mikor vizumert kellett sorbaallni a kovetsegen), az elso kereskedesben vett egy nagy boszme dogot (valami Lincoln-t) azt hiszem kb. $1500-ert. Volt valami nagy Harley Davidson esemeny es rengeteg motoros jarta az orszagot (valami evfordulojuk volt talan) es a srac kovette oket, ment veluk varosbol varosba, kocsiban aludt, neha motelszobaban, hogy legyen hol zuhanyozni, es mielott visszautazott leadta a kocsit egy masik kereskedesben es kapott erte vagy $500.


Szoval persze, termeszetesen meg lehet csinalni, ha korlatlan anyagi hattered van.


De ha az problemat jelent neked, hogy buksz a kocsin mikor eladod, akkor bele se vagj, mert nekem ebbol ugy tunik nincs ra eleg penzed. Ezer % hogy fogsz bukni a kocsin. Marcsak azert is mert megveszed x merfolddel es y merfolddel tobbel akarod eladni. Es ha az USAt be akarod jarni akkor tobbezer merfoldrol beszelunk. En bereltem autot es 1 het alatt beleraktam majdnem 3ezer kilometert a kocsiba, es "csak" Death Valley-t es kornyeket jartam be!


Olyan kib$zott nagy ez az orszag, hogy 3 honap rohanas lesz ha kocsival akarod bejarni.


Szerintem inkabb celozz meg nehany allamot/varost, berelj helyben kocsit es jard be a kornyeket.


Vehetsz ugy jegyet, hogy BUD-JFK, hazafele pedig LAX-BUD es orszagon belul fapadosokkal kozlekedsz a varosok kozott.


Kocsiban nem aludhatsz, vagyis tiltott, ha meglatnak megbuntetnek, de jo esetben is elzavarnak, ami nem kellemes, ha ejjel allandoan felebresztenek a szemedbe vilagito zsernyakok. Ha a berkocsit nem oda viszed vissza ahol felvetted, extrat szamolnak fel. Raadasul turista vagy, ergo nincs helyi biztositasod, az neked extra koltseg lesz. Amikor en kiberlek egy kocsit es online megnezem az arat, akkor en annyit fizetek (mert van helyi biztim). Mikor egy turista berel kocsit, nekik kotelezo biztositast kotni, ami autotol fuggoen extra napi 8-12 dollar, a berleti dijon felul, de ezt az online keresok NEM mutatjak. Vagyis ha az online kereso azt mondta neked 4ezer a kocsi, arra meg nyugodtan kalkulald ra a napi biztositas dijat.

2015. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az anyagi hátterem megvan hozzá, de azért ész nélkül nem akarok elszórni 3 milliót 3 hónap alatt, mert annyiért azért nem éri meg.

Természetesen tudom, hogy buknék az eladásnál, csak nem mindegy hogy pár 100 dollárt, vagy mondjuk a felét egy 4-5000$-os autónak.

Nem is cél az egész USA-t körbejárni, csak amennyi kényelmesen belefér. Szállásra hostel, motel, kemping, couchsurfing, workaway, helpx stb gondoltam.

2015. okt. 1. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a kocsi vasarlas mellett dontesz, lesznek plusz kiadasaid: regisztracios dij, biztositas.


A regisztracio eltarthat nehany napig (ha a kereskedo intezi) es kell egy cim ahova kipostazzak. Vagy bemesz te a DMV-be de ahhoz hajnalban kell kellned. Biztositas nelkul nem lehet kocsit regisztralni.


Lehet kulfoldieknek is biztit kotni, de nem lesz olcso. Raadasul ahhoz mar itt kell lenned es kocsikulcs a kezedben, hogy erdeklodni tudj. A biztositas osszege fugg az auto tipusatol/erteketol. Guglizz ra, hogy car insurance for foreigners, hatha talalsz korulbeluli arakat. Lehet hogy a minimum amit kotnek az 6 honap, de te csak 3at maradhatsz, extra penz ki az ablakon. Mindenkeppen veszitesz, nemcsak 100at, hanem sokkal tobbet. A regisztracios dij, a biztositas dija, ezeket nem kapod vissza mikor eladod a kocsit. Plusz ha utkozben lerobban, kolthetsz szervizre. Ha berelsz, azok mind 1-2 eves vasak, ha le is robban, a legkozelebbi kolcsonzo hozza a csereautot. Biztositast kell a beratura is kotni, de szerintem meg mindig olcsobb mint sajat autobiztositast intezni.


A repteri kolcsonzok mindig dragabbak mint a belvarosi kolcsonzok. Viszont a repteri kolcsonzoknel a kenyelem, hogy 24-7, mig a varosiak neha csak hetfotol pentekig. Ha egyik varosbol elrepulsz a masikba kenyelmes hogy kijossz a terminalbol es ott a bervas, de sok hotelnek van ingyen repteri fuvarja, ha jo alaposan elore tervezel megoldhato, hogy a repterrol szinte ingyen eljuss a legkozelebbi (de nem repteri) kolcsonzohoz es felvedd a kocsit.


Az Enterprise kolcsonzo erted megy. Ha egy hotelnel vagy pl. es berelsz toluk egy kocsit, akkor erted mennek a hotelhez es elvisznek a kolcsonzo irodaba kitolteni a papirokat. Termeszetesen (sajnos) a repterre nem mehetnek ki erted, foleg ha van Enterprise a repteren.


A masik megoldas lehet a lakobusz berles. Sokkal dragabb mint a kocsi, de nem kell szallasra kolteni. Bar a kempingeknek van napidija, viszont tudsz fozni menetkozben :)

2015. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bekeus válasza:
Mi a relay ride-dal béreltünk, az arról szól hogy magánszemélyektől bérled, gyakorlatilag egy ilyen közöségi oldalon keresztül. Minden kocsi meg vezető értékelve van. Viszont be kell szerezni néhány papírt hozzá, mint például driving history meg ilyesmi. De magasan ez elvileg a legolcsóbb.
2015. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!