Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nagyon fontos! Ha mar az even...

Nagyon fontos! Ha mar az even belul 5 honapot eltoltok 2016 uj evnek szamit es megint lehet 6 honap?

Figyelt kérdés
mar 5 honapot toltottem el az usaban ez evben most pedi szeretnek elmennieuropaba ujevkor es vissza jonni.Tehat amikor visszajovok es belepek mar 2016 lesz ujbol eltolthetek majd 6 honapot vagy pedig egy evre ra azutan csak amint beleptem az orszagba?nagyon fontos lenne kerem aki tud segitsen

2015. nov. 16. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
belépéstől számítva 1 év..
2015. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elárulnád miről beszélsz...? Az ESTÁ-val egyszerre 90 napot lehet tartózkodni, B1/B2 vízummal hat hónapot. Két tartózkodás között annyi időnek kell eltellnie hogy a bevándorlási tiszt elhigyje, hogy nem ott élsz. Más vonatkozó szabály nincs.


Schengenben van egy 90/180 szabály, miszerint a vízum nélküli látogató bármelyik összefüggő 180 napos periódusból max 90-t tölthet Schengenben [link] de az USÁ-nak semmilyen hasonló előírása nem létezik.

2015. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ha elhagyod az orszagot a 90 napon belul akkor visszajohetsz mivel egy evben 180 napot tolthetsz az orszagban es nincs ra szabaly ho mennyi ido utan en 1 het utan jottem vissza es megint megadtak a harom honapot most vagyok az 5. honapba ugyhogy nem minden ugy van ahogy levan irva en tudom mirol beszelek aki atelte :)
2015. nov. 26. 23:27
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


However, there is no specific rule that allows a visitor to remain in the U.S. only for 180 days in a calendar year.

2015. nov. 26. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

> ha elhagyod az orszagot a 90 napon belul akkor visszajohetsz mivel egy evben 180 napot tolthetsz az orszagban


Ilyen szabály nincs. Ha szerinted van, linkelj egy .gov oldalt ahol szólnak róla.

2015. nov. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!