Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Munkavállalás Amerikában?

Munkavállalás Amerikában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valószínűleg már én leszek a sokadik tudatlan aki érdeklődni próbál az után, hogy hogyan lehet kijutni Amerikába. Persze ha már kijutottam, kint szeretnék élni. Hazajönni maximum családot látogatni. Már sok kérdést megnéztem az oldalon, de azt már mind 4-5 évvel ezelőtt tették fel. Azóta gondolom változott valami a bevándorlással kapcsolatban. Nézegettem már az amerikai nagykövetség magyar oldalát, de ott nagyjából a vízum típusokról tudtam meg dolgokat. Jelenleg dolgozom, sajnos nem a saját szakmámban, az nekem nem vált be. Tervezek egy új szakmát kitanulni, hátha az jobban beválik, szeretem is csinálni, az angolt tanulom még. Szeretnék világot látni, remélem előbb utóbb sikerülni is fog. Szóval mennyire nehéz kijutni? Válaszotokat előre is köszönöm! 22F



#Amerika #amerikai elet #munkavállalás Amerikában #kijutás Amerikába
2016. jan. 4. 14:50
1 2
 11/14 anonim válasza:

Én voltam az előző terjedelmes szedett-vetett írás "szerzője".

A tanulmányokkal kapcsolatban eszembe jutott valami.

Ami pozitívum Amerikában, az az oktatás. Említést tettem ott élő ismerősökről is. Van, aki ott végezte felsőfokú tanulmányait. Ott nem tanulnak mindenféle felesleges dolgot töltelékként, mint a magyar oktatásban, ezért sokkal hatékonyabban, gyorsabban lehet diplomához jutni és a tudás színvonala nem rosszabb, mint a magyaré.

Esetleg még tanulni mehetsz ki, de mellette nem igazán dolgozhatsz. Mintha lenne valamilyen mód tanulás melletti munkára is, valamhol olvastam erről. Egy ismerősről tudom, hogy már akkor tanult, amikor megvolt a zöldkártyája, ezért neki ez nem jelentett problémát.

Ami még nagy pozitívum, hogy ha nincs diplomád (vagy nem azon a szakterületen van, amiben dolgozol), de eltöltöttél egy területen több évet, akkor azok az évek főiskolán eltöltött éveknek számítanak. Ez azt jelenti, hogy ha például rendszergazda voltál 8 évig, akkor ha jól emlékszem, akkor azt úgy veszik, mintha 4 éves főiskola lenne mögötted.

Sokkal többre értékelik a tapasztalatot, a gyakorlati tudást, mint otthon.

Az amerikai fílinget pedig majd megtapasztalod, ha kimész nyaralni. Lényegében hasonló, mint Európa, ott is vannak hangulatos szép helyek, de kiábrándító környékek is. Ami sok magyart csábít oda és főleg Floridába az jó klíma. Inkább azt mondanám, hogy jobb, mint a magyarországi. Nekem ott él egy ismerősöm, ők télen ott is befűtenek. Bár most épp aránylag jó az idő, kora tavaszi.

A helyedben a pénzgyűjtést sem Magyarországon kezdeném, hanem már tavasszal kimennék Angliába, vagy Írországba dolgozni. Sokkal jobb ugródeszka, ha néhány év múlva tovább akarsz majd menni. A nyelvtudásod is elég jó lesz addigra.

Addigis jelentkezz minden évben a zk lottóra. Ebben növelhet az esélyeken, ha van, vagy lesz egy nő az oldaladon, aki szintén beadja évente. Mert aki megnyeri, az magával viheti a házastársát, vagyis mindketten zöldkártyát kapnak. Ha valamelyikőtök nyer, akkor egy gyors házasságkötés már nem nagy ügy és így legális is.

2016. jan. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az nem rossz, ha beszámítják a már ledolgozott éveidet. Viszont, én nem informatikusnak készülök ^^, mármint értek hozzá alapszinten, meg amilyen szakmát tanulok, ahhoz nem hiszem, hogy ahhoz mérnöki tudás fog kelleni :), bár, hogy később mire fogom elszánni magam...kitudja.
2016. jan. 7. 12:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy-két javítást írnék csak.

Zöldkártya lottó: a gond nem azzal van, hogy kihúznak-e vagy nem. A gondok ezután kezdődnek mikor az elbeszélgetésre kerül a sor. Ahogy írták előttem be kell mutatnod, hogy nem lennél a társadalom terhére, ami azt jelenti, hogy elég nagy összeg van a számládon, ami itthonról elég nagy összeg (értsd: itthonról átlag munkával soha az életben nem keresel meg annyit).

2. Munkavállalási: sokan tévedésben vannak. Nem csak mérnökök, orvosok, stb kaphatnának, csak ezeknek igénylik a munkáltatók. Ismerősöm egy magyar étteremben dolgozott kint teljesen legálisan, munkavállalóival. Igaz, azért, mert a tulaj rokona vagy ismerőse volt (pontosan már nem emlékszek rá) és elintézte neki, de megmondta nem róla lett volna nem intézi el. Ugyanis elég nagy pénz ez a cégnek, amit nem biztos, hogy utána az alkalmazott ki tudna termelni az adott cégnek. Emiatt kérvényezik inkább az orvosoknak, mérnököknek, stb. mert azok egész biztos ki tudják termelni nekik azt a pénzt, amibe kerültek a papírok.

Írország: Írországi munkavállalást felejtsd el. Ismerősöm is Írországba ment ki, mert, hogy olcsóbb ott az élet, mint Angliában. Igen, olcsó, mert nem nagyon van munka. Most akar majd átköltözni Angliába, mert nem nagyon talál munkát.

2016. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Igaz, amit a 13-as válaszoló ír, de még hozzátennék pár dolgot.


Az igaz, hogy utánad néznek, ha megnyerted a zk-t, de az az összeg amiről szó van, nem olyan vészes. Egy ismerősöm (igaz nem közeli) nyert, akit említettem, hogy a párjával összeházasodtak, hogy együtt mehessenek ki. Úgy működik, hogy akár egy Amerikában élő rokon is felmutathatja azt az összeget, ami csak pár millió. Nem tudom pontosan mennyi ez fejből, lehet, hogy ez elérhetetlen sok magyar dolgozó számára, valószínűleg ezt értetted ez alatt. De sok gyerektelen 30 körüli párnak azért van annyi saját pénze, 40-eseknek meg biztosan, hogy nevetve felmutassák a pénzt. Akinek meg él kint valakije, annál simább ügy kevés van.


A munkavállalással kapcsolatban én példálóztam orvoskkal, mérnökökkel, kutatókkal, de csak azért, mert a munkaadónak meggyőzőnek kell lennie abban a tekitnetben, hogy csakis rád van szüksége. Ha egy becsületes pincér, akkor biztos neki is elintézik. Tudok hallomásból mesterszakácsot, aki emiatt gond nélkül megkapta.


Látod nem kötekedni akarok, csak valakinek így jártak az ismerősei valakinek meg úgy.

Ilyen írország is, nekem ott is élnek ismerőseim, két család és ők meg jól megvannak, dolgoznak. Inkább egyéni, hogy kinek hogy sikerül.

De jól hely Anglia is, népszerű, annyi lehetőséggel, olyan várható fizetésekkel, mint Amerika és legalább könnyű is a szigetországban letelepedni (ott is élnek ismerősök :)).

Csak én vagyok olyan bolond, hogy maradtam, de a kormány (a tevezett dolgaikkal) és a többi nem éppen jószándékú magyar ember a környezetemben már elég keményen dolgozik azon, hogy idén tavasszal elmenjek legalább Európába.


El lehet menni az említetteken kívül más országokba is, nem csak az angol nyelvűekbe. Meg lehet tanulni más nyelveket is, ha az adott országban élsz már. Tőke nem árt, legalább helyben beiratkozni egy nyelvtanfolyamra. Mondjuk nekem annyi könnyebbség, hogy egy ideje már távmunkában dolgozok több pénzért, mint egy hagyományos munkahelyen (ami viszont nyugatabbra inkább átlag fizetés).


Sokan az időjárás miatt mennének Amerikába (a legnépszerűbb magyar hely Florida) és az amerikai életérzés miatt. De Floridában sincs ilyenkor nyár, nagyjából olyan az idő, mint Marseille-ben (legalábbis smostanában biztosan). Ezeken a helyeken a tenger, óceán szabályozó hatása érződik. Hiába van Florida délebbre, még mindig messze van az egyenlítőtől. Az amerikai életérzés leginkább a filmekből és az elbeszélésekből árad, ott is ugyanolyan szürkék tudnak lenni a hétköznapok, mint máshol. Szerintem nehezebb boldogulni Amerikában, mint Nyugat-Európában, azt már leírtam, miért.

2016. jan. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!