Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Leírja valaki hogy pontosan...

Leírja valaki hogy pontosan hogy működik az USA-ba való utazás turistaként? Mit kérdez a tiszt? Egyéni elbírálás alapján enged be?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy kell ESTA meg új fajta útlevél biometrikus adatokkal.

Mit kér el az utastól a bevándorlási tiszt? mit ellenőriz le?

Olyanokat hallottam hogy bizonyítani kell hogy hol fog lakni a turista (pl szállásfoglalással) és hogy van e elegendő pénz nála hogy megéljen. Igaz ez?

Ha igaz akkor mi van abban az esetben ha valaki ismerőshöz meg és ő fedezi az ott tartózkodás költségeit? Hallottam meghívó levélről is ami valaki szerint egy sima levél, más szerint egy formanyomtatvány amit egy hivatal állít ki. Ebből mi igaz? Ha egy sima levélről van szó akkor hogy ellenőrzik hogy tényleg valós személy írta és nem pedig az utas kreálta magának?

Kérem részletesen világosítson fel valaki!


2016. jan. 19. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Tizenplusz eve elek az Allamokban. Barmikor jon barat/rokon latogatoba, mindig ESTAt kernek maguknak en pedig irok nekik egy levelet (angolul) amit emailben elkuldok es ok otthon kinyomtatjak.

A levelben kb ennyi van:

Tisztelt holgyem/uram, ezennel tudatom, hogy Gipsz Jakab jon engem meglatogatni Jan 1tol Feb 2ig, nalam fog lakni es en eltartom ot. Ha van kerdes tessek hivni, nev, cim, telefonszam, alairas kezzel. (ja meg datum).


Azon ismerosok akik jol beszelnek angolul eddig szoban elmondtak, hogy hova jonnek/kihez es toluk nem is vette el a tiszt a levelet, pedig ott szorongattak a kezukben. Anyukamektol (mikor meg zero angoljuk volt) elvettek tobbszor is, elolvastak aztan engedtek oket tovabb. Mivel zero angoljuk volt semmit nem kerdeztek toluk. Egyszer volt hogy valamit kerdezni akart a tiszt, keritett egy embert aki beszelt magyarul es forditottak. De csak vmi aprosagot kerdezett, talan azt hogy mikor indulnak vissza vagy ilyesmi.


Eddig egyikojuktol sem kerdeztek, hogy van e penzuk, de a baratok legtobbszor hoznak magukkal egy bankkartya (debit) meg egy hitelkartyat es ha kell felmutatjak, hogy van mirol kolteniuk.

2016. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Nem bántásból DE

1 millió ugyanilyen kérdés volt már itt a gyakorin és

1 millió pontos válaszok is. Miért nem keresed ki a régi kérdéseket és olvasod át őket????

2016. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Láttam én is a többi kérdést de mindenki mást írt
2016. jan. 19. 18:49
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Én májusban megyek. Mindehonnan azt hallom, hogy semmi gond nem lesz, lényeg, hogy semmi olyan dolog ne legyen nálam, ami azt sejtetné, hogy ott akarok maradni. Nem is olvastam olyat, hogy ESTA-val rendelkező magyart magyarázat nélkül visszafordítottak volna (ellenben régen, a vízumos rendszerben megesett, volt akitől azt, hogy otthon van a család, meg suliba jár, nem találták elegendőnek, és visszafordították). Ettől függetlenül azért valamennyire pumpál majd bennem az adrenalin, mikor sorra kerülök. :O :)
2016. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azt is olvastam hogy nézik hogy van e munkahelyed.

Nos Magyarországon sokan feketén dolgoznak aminek nincs nyoma.

2016. jan. 19. 20:53
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem kell anyira parazni.Honnan tudnak ellenorizni hogy van e munkahelyed.Nincs belelatasuk a magyar dolgokba.Ha kerdezi megmondod hogy hol dolgozol es ha nem is dolgozol ok ugy se tudjak ellenorizni.Ha turistakent josz siman be engednek.Ha dolgozni akarsz vagy tul tartozkodni, akkor biztos hogy ne legyen nalad arra utalo jel.Vigyaz mi van a telefonodba vagy laptopba meg ha magyarul is van.Peldaul email vagy text ha valakivel leveleztel a munkaval kapcsolatos dolgokrol,legyen kitorolve.Ne legyen oneletrajzod vagy munkas ruha,szerszam meg hasonlok. Barmilyen level akihez josz jo csak az adatai legyenek benne.De ha adsz egy mobilszamot akihez josz az is eleg mert akkor ha gond van felhivjak.
2016. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6: Megnézik, hogy mi van a telefonomba meg a laptopomba? Ez számomra új.
2016. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Én 3 hónapot voltam kint az USA-ban, egyedül, lányként. Rémísztgettek mindenfélével, hogy nem fognak beengedni. Engem inkább itthon szivattak a reptéren, kint elkérték az útlevelet, ESTA-t, repjegyet, majd kellemes nyaralást kívántak. A gépen megismerkedtem jónéhány más utassal, szinte mindenkinél a standard kérdés volt: mennyi ideig szeretne kint tartózkodni, mi az utazása célja. A biztonság kedvéért nálam is volt egy meghívólevél, de nem foglalkoztak vele.
2016. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs meghívólevél, akkor szálloda foglalásnak lennie kell nálam?

(Bocsi, nem akartam külön kérdést kitenni ezért.)

2016. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Meghívó fél bárki lehet?

Olyat olvastam hogy ellenőrizhetik hogy aki meghív az dolgozik e és hogy van e valóban pénze arra hogy téged vendékül lásson x napra.

Lehet fiatalkorú is aki 21 év alatt van? vagy tanuló is lehet 21 felett?

2016. jan. 20. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!