Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Haverom 4 hét alatt kijutott...

Haverom 4 hét alatt kijutott az USA-ba dolgozni, most álomélete van, jó fizetésért. Akkor itt miért gondolják sokan, hogy nehéz az USA-ban munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Elege lett itt mindenből.Nem nagyon vágyott külföldre, inkább olyan magának való típus volt.A munka lekötötte, de a tv, net nem.

Egyszer besokallt, mondta hogy a neten keresgél állásokat, mikor kérdeztük hogy mit és hol, azt mondta, hogy megy Amerikába, és haza sem jön.

Mi is mosolyogtunk, addig a reggelig, míg a reptérre ki nem vittem.

Jó helyen van egy kényelmes lakása, a melója nagyon jó, a fizu szintén.

Akkor ezek szerint mégsem olyan nehéz kimenni amerikába?



#munka #tervezés #sorsalakítás
2016. jan. 23. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem nehéz kimenni.

Én pl a múlt héten eljutottam a Marsra, hozta is haza Marsi kőzeteket. Hazafelé még a nemzetközi űrállomást is meglátogattam.

2016. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ugye nem lehetett kibírni, hogy egy kis poén ne csússzon be ide?

Amúgy majd félrenyeltem a kaját a röhögéstől:)

2016. jan. 23. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Mesét bárki tud mondani!


Az, hogy kiment, még lehetséges, habár az sem egyszerü, kell hozzá egy csomó engedély, stb.


Az, hogy agyonkeresi magát - azt már nem hiszem, jó esetben van valami fekete munkája, pl takarít nyilvános WC-ben vagy hasonló.


A kényelmes lakás meg valószínüleg egy fél szoba egy lakásban - ugyanis a legtöbb ott élönek ez az egy lehetösége van. (NY-ban egy szoba havi bérlete 500Dollás, plusz a rezsi)

2016. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A munkaadó segített minden elintézésében.

Nem szobában lakik, saját lakás, szintén a munkáltató segített neki albérlet kivételben, de ismerősöm fizeti teljesen összegét.

Munkáját nem írom le, de itthon is sokan irigyelnék.

A lovét leírom, havi 4500 dollár a kezdő bér, 3 hónapig, ha megfelel, akkor 6000 dollár lesz.

2016. jan. 23. 14:13
 5/13 A kérdező kommentje:

Elhinni lehet nehéz, mi is nehezen hittük.

De skype-n megmutatta a lakást, tényleg beszéltünk vele reggel este, vagy ha otthon volt, napközben, a lakásban csak ő van, frekventált helyen van.Mutatta a környéket is az ablakból, erre azt mondtam én is, jó lenne ott lenni.

2016. jan. 23. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

4 het alatt megkapta a greencard-ot?

Persze :)


Amugy meg indulsz a hulye kerdesek vilagkupajan? Csak mert nagyon eselyes vagy.

2016. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekünk 4 héttel az utazás előtt szól, hogy amerikában nézelődik.

Az hogy előtte intézett-e valamit nem tartozik rám, de másokra sem.

És ki tudott menni egyből, nem úgy mint itt, ahogy pár történetet olvastam.

2016. jan. 23. 14:31
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Ezek szerint a munkaado elintezte a vizumot, es ez teljesen elkepzelheto, ha baratodnak keresett szakmaja van. Tehat o legalisan dolozik, az teljesen mas mint egy ESTAval erkezett illegalis munkas,

Errol a lehetosegrol mar sokan irtak. De ez meg mindig igaz, hogy kijutni nehez, es nem lehet csak ugy elmenni dolgozni. Ez a kulonbseg egy legalis es illegalis munka kozott.

2016. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem unokatesónőm már évek óta pincérnőként dolgozik kint, megszakításokkal, de legálisan.
2016. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, gondolom, a barátod nem 8 általánossal, 0 angol tudással ment ki, és talán némi pénze is volt az utazásra... bár lehet, hogy azt a munkáltatója fizette?


Az itteni "lehurrogott" kérdezők zöme semmilyen szakmával nem rendelkezik, nem beszél angolul és nincs egy árva ft-ja sem a kiutazásra - márpedig az Atlanti óceánon pénz nélkül átjutni elég nehéz.

2016. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!