Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért akarnak olyan sokan...

Miért akarnak olyan sokan kiköltözni Amerikába?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 19:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

"Amerika a lehetőségek országa" v mi a szösz miatt.

meg itt ki akar maradni...

2014. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Sok embernek fogalma sincs milyen Amerika. Így egy álomvilágot akarnak maguknak. A legtöbb ember még a tervekig sem jut el, nem hogy Amerikába. Akik meg kijutnak,azok közül sokan hamar rájönnek,hogy ott sincs kolbászból a kerítés.
2014. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

jut eszembe

nem "országa" hanem "hazája"

2014. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan a vágyálmaikat az USA-ra vetítik ki. Pedig szerintem az USA kifejezetten rossz célpont az átlag magyarnak, aki már hozzászokott bizonyos szinten ahhoz, hogy az állam gondoskodik róla (legalábbis részben). Az USA régen tényleg a lehetőségek hazája volt, de egyre kevésbé az, és bizony a sikerért ott nagyon keményen meg kell dolgozni, és ha nem jól jönnek össze a dolgaid, akkor sokkal rosszabb helyzetbe is kerülhetsz, mint Európában.
2014. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Mert azt hiszik hogy ott okj-s szakmával,fodrászként és érettségivel meglehet élni!

Kezdjük ott hogy a magyar érettségi az USA-ban nem ér semmit sem.

Az okj-s tanfolyamok még Ausztriában sem érnek semmit(általában) az USA-ban meg pláne...

2014. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezen bizony mi is sokszor elgondolkodunk! De igazából a legtöbben akik ide postáznak addig sem jutnak el az életben hogy egyszer turistaként körülnézzenek az amerikai utcák árnyékosabb oldalán...
2014. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
az angol nyelv elsajatitasaval kezdenem..
2014. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vágytam ki USA-ba, mégis adódott lehetőségem, úgy voltunk vele, miért is ne próbálnánk ki. Akkor annyit tudtam New Yorkról amit a tévében láttam, vagy amit utána olvastam. Kimentünk, dolgoztunk. Majd jött a meglepi, hogy

"jéééééé, itt is szidják az amcsik a rendszert! Itt is sokan nyafognak hogy képtelenek megélni, hogy szegénység van.. Itt is sok elégedetlenkedő amerikai van. Majd jött a többi meglepetés.

39 fokos lázzal betelefonálni, hogy képtelen vagy lábra állni, nem tudsz dolgozni.. Jelezték, hogy hát ennek nem örülnek, remélik holnap már megyek..(mentem) Kiderült, hogy nincs olyan mint otthon, hogy egyet tüsszent valaki és kiíratja magát 1 hétre. Itt dolgozni kell akkor is ha szétszakadsz mert fájsz mindenütt.. Végül is elmehetsz táppénzre, de nem biztos, hogy lesz munkád mire visszamész. Majd jött a csodálkozás, hogy itt be sem jelentik előre hogy villany, gáz emelés várható. Majd észreveszed amikor fizetni kell... Mi végül is rájöttünk, hogy semmivel sem jobb vagy rosszabb ott az élet mint Magyarországon vagy bárhol másutt. Jobban mondva mindig ott a legrosszabb a helyzet ahol éppen él az ember.

Most Angliában vagyunk, és itt is hasonló az egész mint bárhol..(én ezért sem panaszkodom)

2014. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én úgy tartom, hogy az USA MÉG MINDIG a lehetőségek hazája, ha (!) meg vannak a kapcsolataid, a pénzed, a felsőfokú végzettséged, az angoltudásod, stb...
2014. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nekem egy közeli rokonom van kint 8 éve. Vagy idős betegnéniket ápol, vagy bébiszitterkedik.Egy másik magyar nővel bérelnek közös lakást.Tisztességesen megél, és minden hónapban küld haza az anyukájának 1-200 dollárt, a lányáéknak és a fiáéknak pedig havonta 500-500 dollárt.

Tehát, aki akar és szeret dolgozni, ott is megél. Van állami betegbiztosítása is.

De az igaz, hogy ma már ott is nehezebb munkát találni, nyelv tudás nélkül különösen.

2014. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!