Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában szeretnénk leteleped...

Kanadában szeretnénk letelepedi. Van itt valaki aki már kint él és esetleg segítene is?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok a párom 35 a fiam 12.Kereskedelmit végeztem a szakmám Élelmiszer és vegyiáru kereskedő.Párom egyedi kerékpárokat épít és tetovál.Sajnos szakmája nincs.

#Kanada letelepedés segítség
2016. jan. 25. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Miben kérnél segítséget? Anyagi kezességet úgyse vállal érted senki ismeretlenül. Teljesen törvényesen kimehetsz a nagykövetségen keresztül, ők segítenek. A végzettségeidet nem feltétlenül ismerik el odakinn, utána kell nézni, mi az, amit igen. Én tanár vagyok, a diplomámat nem ismerték el, de tettem nyelvvizsgát, amit igen, elvégeztem pár tanfolyamot, irodista lettem.
2016. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
A nagykövetség oldalán amúgy van előzetes teszt, mennyire vagytok alkalmas jelöltek a letelepedéshez. Nyelveket beszéled?
2016. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Oszinte leszek: ezzel a 'vegzettseggel' el se induljatok, mert nulla eselyetek van. Az eladoi vegzettseged odaat semmit sem er, a parodnak meg az sincs, raadasul kiskoru gyereket akartok magatokkal vinni. Nulla, ismetlem nulla eselyed van legalisan bejutni es letelepedni.
2016. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, abban a helyzetben amiben te vagy esélytelen, hogy legálisan kijuss Kanadába.

A világ minden részéről akarnak abba az országba betelepülni, és a beléptetési szabályok ez miatt nagyon szigorúak.

Kis hazánkkal azóta lett külön megkülönböztetés, mióta a 2000 es évek végén elindultak a miskolci napbarnított honfitársaink, hogy birtokba vegyék az új országot.

Ez odáig fajult, hogy itthon már szervezett utak voltak, aminek a keretein belül egy adott család kitudott utazni majd menedék kérelmet beadni.

Ennek vége.

Azóta aki Magyarországról jön, sajnos ezek miatt elég szigorúan megnézik, hogy egyáltalán megfelel-e a minimális szintnek, mert még az is magas.

Szóval, ami kell, kezdőtőke,nem pár százezer, pár millió, ami inkább +5 millió legyen.

De ez csak kezdődtőke.

Nyelvismeret, párodnak és neked, nem konyhanyelvi szinten, hanem szinte anyanyelvi szinten, jó ha van szakmai nyelvismeret is.

Olyan szakma ami a pontrendszerben számít is valamit, amit te itt leírtál, sajnos 0.

Szóval ezek tükrében gondolkozz el, hogy ez a továbbiakban csak egy álom maradjon, vagy esetleg időt, energiát, pénzt nem sajnálva belevágtok, aminek még mindig lehet az a vége,hogy visszafordítanak frankfurtból, ahol át kell szállni, mert sok honfitársunk járt már így.

Ha te ezt ennyire komolyan gondolod, keress meg egy bevándorlási ügyvédet, van sok, és nagyon jó mind, de olyat aki kinn él, és onnan intézi az ügyeket, de akkor a kezdőtőke +5 millió, kicsit meg fog fogyatkozni.

És ahhoz hogy te elindulj, ennyi kell, az első hónapokban, mert különben csak felélsz mindent, szóval az ügyvédi díjat, ami egy sikeres letelepedési eljárásnál, 7 számjegyű összeg, még kalkuláld bele.

Nos így is megéri?

vagy nem jobb lenne az unión belül, az ókontinensen belül inkább munkát keresni, és nem álmodozni?

2016. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, abszolút egyetértve azzal, amit leírtál, annyiban helyesbítenék, hogy nekiindulni és itt a "kapuban" közölni, hogy letelepednél, abszolút esélytelen, még akkor is, ha amúgy minden megvan ahhoz, hogy ideális betelepülő legyél. Kanadai nagykövetség legközelebb Bécsben van, oda tartoznak a magyar bevándorlási ügyek is, a procedúra másfél év, ha nem kettő. Nyelvvizsga, orvosi vizsgálat, rettenetes mennyiségű papírmunka előzi meg azt, hogy felülhetsz a repcsire. ha odamész és kopogsz, hogy most jöttél és engedjék már meg, hogy bemenj, akkor kvázi menekültként kezelnek, vizsgálgatnak, ráadásul egy bazinagy fekete pontot is behúznak, amiért a legális procedúrát kikerülve jönnél. A dolog megrövidíthető, ha ottani bevándorlásügyi ügyvéd segítéségét kéred, aki papírmunkát intéz neked odakinn, helyben, de ő annyi pénzt kér, hogy nem éri meg (vagy nem mindenkinek).

Nekem úgy volt qrvanehéz idejönni, hogy van idekinn családom, akik kezeskedtek értem, volt hol laknom, sőt mire kiértem, munkát is intéztek. A két hivatalos nyelvet meg felsőfokon beszéltem (angol-francia szakos tanár vagyok eredetileg).


Úgyhogy a kérdező kitöltheti a tesztet, igaz, már az is csak idegen nyelven érhető el, és nem valószínű, hogy sok pontja lenne. Ez előzetes felmérő, míg nem volt odakinn állásajánlatom, én rendre megbuktam rajta :)

[link]

Amúgy igen, családosan, szakma nélkül kvázi esélytelen, a kezdőpénz rengeteg volt, mi családi ingatlant adtunk el, hogy én egyedül kijöhessek.

2016. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Letettem a dologról.
2016. jan. 26. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!