Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba szenészként/zeneszerzők...

USA-ba szenészként/zeneszerzőként kijutni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy "az USA tárt karokkal várja a művészeket". Ez körülbelül mennyire igaz, mert régi álmom Amerika. Mennyi esélyjel lehet kijutni így, illetve hogyan?

2016. jan. 30. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Segítsek pár jó szóval?? Oké.

(Művészemberként beutaztam a fél világot, és Floridát is bejártam néhányszor N.Y. és Key West között.)

A lényeg, hogy kint a közelébe sem tudsz jutni a befutott sztároknak.

Az ügynökségeknél meg több 10ezer "művész" vár a sorára, hogy fölfedezzék.

Vagyis ha nincsen kint MEGFELELŐ ismerősöd, akkor gyakorlatilag esélytelen vagy.

Viszont!

Ha tudsz valamit amit más nem, akkor egy csapásra felfedezhetnek.

Ennek van egy mindenki számára elérhető eszköze, mégpedig a YouTube.

(Lásd pl.: Gangnam Style)

Ezeknek a hiányában, viszont egy kallódó, éhező "művész" leszel kint, aki alig várja, hogy vissza jöhessen ide.

2016. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"az USA tárt karokkal várja a művészeket"

Igen, a befutott művészeket. Tehát akik már kb. világhírűek, vagy annak a küszöbén járnak. De ez nem csak a művészekre igaz, és nem csak az USA-ra.

2016. febr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

> Igen, a befutott művészeket. Tehát akik már kb. világhírűek, vagy annak a küszöbén járnak. De ez nem csak a művészekre igaz, és nem csak az USA-ra.


Bár ez triviális kéne legyen, úgy látszik mégsem az: altalánosságban a legtöbb ország hajlandósága a bevándorló befogadására azzal arányos, hogy mennyire lesz hasznára az országnak (presztízsben és vagy adófizetésben). Higgadtan, objektívan át kell gondolni, ki mit tud letenni az asztalra amit más esetleg nem és annak megfelelően próbálkozni.


Nagyon nagy általánosságban, ha egy ilyen anonim, amatőr weboldalon kell megkérdezned, hogy X országban befogadnak-e, akkor a válasz szinte minden esetben (bár volt már itt, aki jó eséllyel ment neki akár az USÁ-nak de iszonyú kevés) az hogy NEM! Ez van...


Jó lenne ha a Stackexchange-hez hasonlóan közösségi szavazással lehetne "ezt a kérdést már [itt](link) megválaszoltuk" nem kéne ötvenmilliószor elmondani.


Gondolod, hogy aki O-1B vízumot kaphat -- vagyis országos szinten elismert, díjazott művész -- itt fog hülyeségeket kérdezni?

2016. febr. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"az USA tárt karokkal várja a művészeket" - ja, az olyan muveszeket, mint pl. a Varnus Xaver vagy pl. Kovacs Akos. Ezek (bar nem tudom Akos az) Europa szerte elismert muveszek. Veluk meg lehet kisebb/nagyobb koncerttermeket tolteni. Veled nem. Sajnos ez a fajo igazsag.


Szerintem nagyobb eselyed lenne, ha gyerekkorodtol kezdve uzol valami sprotot amiben iszonyu tehetseges vagy es eljutsz egy csomo megyei/orszagos/europai versenyre ahol kiemelkedoen teljesites es akkor "sportolokent" tobb eselyed lenne az USAban papirokat szerezni.

2016. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!