Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Itt maradhatok az Egyesült...

Itt maradhatok az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés
Au pair-ként dolgozom már 1,5 éve Amerikában. Beleszerettem egy lányba, most már 11 hónapja együtt vagyunk. Még fél évig itt lehetek, aztán vissza kell mennem Magyarországra de én nem szeretném őt itt hagyni! Úgy érzem megtaláltam az igazit, sosem gondoltam volna hogy egy más nemzetiségű emberbe fogom megtalálni a társam! Ő felvetette az ötletet, hogy házasodjunk össze. Az a baj, hogy nem tudom mennyire toleránsak az au pair cégeknél ilyen témában....Elmerjem mondani hogy itt akarok maradni a barátnőmnél? Itt maradhatok egyáltalán? 24/l

2016. febr. 5. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Elveszed ès beadjàtok a megfelelő papìrokat. Ha ennyire nem vagy kèpben, keressetek fel egy bevàndorlàsi ügyvèdet. Elèg borsos aron dolgoznak, de megèri, főleg ha alap dolgok nem tisztàk. A lènyeg hogy hàzassàg ès a megfelelő papírok beadàsa addig törtènjen meg, amìg legàlis a stàtuszod!
2016. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
37%

Elméletben lehetséges. Gyakorlatban lehet hogy jobban jársz ha hazamész és utána költözöl. A legutolsó infóm szerint au pairek legálisan összeházasodhatnak amerikai állampolgárokkal, viszont a házzasság érvényteleníti a vízumot, tehát onnantól kezdve nem dolgozhatsz. (Ne nekem hidj, olvass utána a hivatalos oldalon vagy beszélj egy bevándorlási ügyvéddel.) Képes a barátnőd eltartani téged jó esetben fél évig (ha nincs szerencsétek és sokáig tart az ügyintézés mégtovább) miközben fizetitek az ügyintézési díjakat? Most hirtelen nem emlékszem mennyi volt ez az összeg de olyan 1-2 ezer dollár között az első évben. Ugye a családnál már nem lakhatsz, tehát azt is neki kell biztosítania. Emellett csak akkor hagyják jóvá az Adjustment of Status-od ha a házastársad bizonyítani tudja, hogy a törvények álltal minimum elfogadott mennyiségű bevétellel rendelkezik ami elég hogy eltartson.

Lehet a Te esetedben ez nem probléma, de gondoljátok végig mindezt, nézzétek át a bevándorlási törvényeket ha ügyvéddel nem is beszéltek.

Egyéb lehetőséged az ha hazamész, és vagy összeházasodtok előtte vagy otthonról igényeled a fianceé vízumomot. Előbbi esetében hosszabb az ügyintézési idő viszont addig otthon dolgozhatsz és amikor költözöl gyorsan meg lesz minden papírod. Utóbbinál "csak" 1-1,5 év az ügyintézés de utána ugyanúgy várnod kell AoS-re és meki kell eltartania. Viszont utóbbi eset annyiban könnyebb hogy nem kell az USA-bol megszerezni a papírokat és az egy év alatt félre tudtok tenni a kiadásaitokra. Az sem utolsó szempont hogy az egész bevándorlási hercehurca egyszerűbb, mert nem azt a látszatot keltitek hogy csak a zöldért házasodtatok, hanem hogy végigjártátok a hivatalos utat.


Ez csak a személyes tapasztalatom, mégegyszer mondom, nézzetek utána, én nem vagyok bevándorlási ügyvéd így lehet hogy nem minden infóm pontos.

2016. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

1. Az au-pair cegnek nem kell mondanod semmit, semmi kozuk hozza, ugyanigy a konzulatusnak sem (ez utobbiak meg hulyek is, sajat tapasztalat)

2. Ha osszehazasodtok, a hazassag NEM ervenyteleniti a vizumodat, de nem is hosszabbithato meg, tehat a amikor egyebkent is lejar a vizumod, onnantol kezdve nem dolgozhatsz tovabb (es, ha itt akarsz maradni, akkor felejtsd is el oket, vegleg)

3. Ha osszehazasodtok (nem tudom, melyik allamban vagy), akkor mielobb adjatok be a papirokat, es ahogy irtak, jobb, ha ugyveden keresztul csinaljatok. Par ezerrel dragabb, de biztonsagosabb (... homofob emberek az INS-nel is vannak)

4. A parodnak rendelkeznie kell legalabb $22-25K eves bevetellel, nem szabad, hogy hitele legyen (vagy magasabb fizu kell, vagy egy szponzor, ha hitele van), es vallalnia kell hogy eltart (vagy a szponzor tart el)

5. Allamtol fuggo, hogy milyen gyors az ugyintezes, de 3-6 honapon belul kapsz munkavallalasit, onnantol kezdve ott dolgozol, ahol akarsz, viszont nem hagyhatod el az Allamokat, amig meg nem kapod a zoldkartyadat (illetve elhagyhatod, csak bizonytalan, hogy beengednek-e megint)

Nagy vonalakban ennyi, ha van tobb kerdes, irhatsz privit.

2016. febr. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
Elvileg normál J-1-et nem érvénytelenít házasság, viszont az au pair programból kizárást jelent. Anélkül pedig nem érvényes a vízum. Érdemes átnézni az ügynökségtől kapott papírokat, hátha szerencséje van a kérdezőnek, de nem valószínű. Gondolom oka van hogy fél elmondani az ügynökségnek.
2016. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

A J-1 vizumot buncselekmeny elkovetese vonja vissza, es orokre kizarja hogy meg egyszer J-1 vizumot kapjon.

Az au-pair ugynoksegnek nem LEHET koze ahhoz, hogy valaki hazassagot kot vagy sem, alkotmanyellenes lenne, meg akkor is, ha a magyarok esetleg maskepp gondoljak. (pl. hazassagban elo is kaphat J-1 vizumot, es a hazastars meglatogathatja, de o nem kaphat J-1 vizumot ezen az uton - mashogy igen)

A magyar ugynoksegek, ha ki is zarjak, hogy hazassagban elok jelentkezzenek au-pairnak es J-1 vizumot kapjanak, az gondolom csak azert van, hogy ne kezdjenek el picsogni ket honap mulva hogy jaj nem tudnak b3szn1.

Itt van a reszletes leiras, ki es hogyan es miert kaphat J-1 vizumot.

[link]


Az, hogy a magyarok hogyan akarjak szivatni a jelentkezoket, az nem erdekli az itteni torvenyhozokat. Ha itt vagy, akkor az itteni torvenyek vonatkoznak rad, es az itteni torvenyeknek es szabalyoknak kell megfelelned.

Kerdezo, beszeljetek egy bevandorlasi ugyveddel (UGYVEDDEL es ne paralegallal). Nem kell visszautaznod Magyarorszagra 6 honap mulva, de tenned/tennetek kell azert (minel hamarabb), hogy legalisan maradhass itt.

2016. febr. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
En is csak azt tudom mondani, hogy ugyvedet ekrresetek fel, ne itt kerdezgesd,mert z emberek egy resze rosszindulatu a nemi hovatartozaso miatt, a masik resze csak beszel es fogalma sincs semmirol. Szoval ugyved!!! Egyebkent arra nem gondoltal, hogy esetleg jelentkezz fosulira, hogy kapj vizumot? Mondanam, hogy jelentkezz taborvezetonek, vagy megint aupairnek, de a J-1 vizum ervenyes ezekben a helyaetekben, es el kell telnie ket evnek, miutan hazamentel, ahhoz, hogy megint megkapd, de gondolom ezt tudod. Nem akarom megmondani, hogy mit csinalj, de a hazassag nagyon nagyon elhamarkodott es buta otlet lenne,
2016. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!