Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha esti gimnáziumban szereztem...

HátÉnKiMás kérdése:

Ha esti gimnáziumban szereztem az érettségim, akkor a zöldkártya lottón nincs is esélyem?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam róla: A „középiskolai végzettség vagy azzal egyenértékű” meghatározása a 12 éves általános és középiskolai tanulmányok sikeres befejezését jelenti az Egyesült Államokban vagy egy ezzel összehasonlíthatóan azonos értékű képzést egy másik országban. Kizárólag nappali tagozatos tanulmányokra vonatkozik ez, levelező vagy egyéb bizonyítvány (mint például a G.E.D) nem elfogadható.


Miért kritérium a nappali tagozat? Szerintem semmiben nem különbözik, az érettségi az érettségi.


2016. márc. 1. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nincs. Én sem értem miért így van.
2016. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ellesskaa válasza:

Nem tudom, hol olvastad, de az az információ bizonyosan téves. Nincs különbség érettségi és érettségi között.

Remélem októberben jelentkeztél a lottóra.

2016. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

itt olvastam róla és elég hivatalos és részletes oldalnak tűnt szóval, most nem tudom mit gondoljak.

Egyébként nem jelentkeztem még, mivel most járom a 11.osztályt. De mire meglesz az érettségim(estibe) addigra mindenképpen megpróbálkozom vele, hátha...

2016. márc. 2. 12:21
 4/6 Ellesskaa válasza:

A hivatalos angol nyelvű oldalon semmiféle megkülönboztetés nem szerepel. ( [link]


A magyar nagykövetség egyik levele szerint a fenti oldal értelmezése azt jelenti, hogy olyan 12 éves iskolai végzettség kell, aminek a végén olyan okiratot kapsz, amiben szerepel a "felsőfokú oktatási intézménybe jelenkezésre jogosít" kitétel.

Ismerek olyat, aki levelezőn (gyosított) szerezte meg az érettségit, ma már az USA-ban él.

Ha egyéb kérdésed van, szeretettel várunk a csoortban:

[link]

2016. márc. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ellesskaa válasza:

Az érettségi a DV lottóra való jelentkezéshez nem szükséges. A szükséges végzettséget a személyes interjúkor kell bizonyítan ilegkorábban.

Vagyis az (X) év októberi jelenkezése után, majd (X+1) év májusi sorsolása után a legkorábbi interjú sem történik korábban mint (X+1) év októbere. Nagyobb sorszámok esetén pedig elvileg akár (X+2) év szeptembere is lehet.

2016. márc. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, az angol oldalon én sem láttam ilyesmit, ezért is furcsáltam, de gondoltam azért rákérdezek ki mit tud. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. márc. 7. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!