Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a feltétele annak, hogy...

Sheyenne kérdése:

Mi a feltétele annak, hogy magunkkal vigyük a párunkat Kanadába? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Az a helyzet áll fenn, hogy a párom jelenleg kinn dolgozik Vancouverben, négy hónapos szerződése van, erre kapott ott tartózkodási engedélyt, elméletileg ha minden jól megy, június 6-án érkezik haza Magyarországra. Én most még nem mentem vele a munka miatt, de sokat beszélgettünk a témáról, és a tervek között szerepel az, hogy szeptemberben visszamegyünk, neki valószínűleg lenne helye ahova mehet. Én is szeretnék dolgozni, de korántsem biztos, hogy ugyanúgy ugyanarra az időtartamra összejönne, mint neki, ezért szeretnénk felkészülni arra a lehetőségre, hogy akkor is tudjunk együtt menni, ha az egyikünk kap csak munkát. Mindketten a filmes szakmában dolgozunk, amely küldölfön projekt alapon működik, négy és hat hónapos munkaszerződésekkel, ritka esetben egy-két évessel, viszont szeretnénk elkerülni azt, hogyha megszűnik az egyikünk munkavoszonya, akkor őt hazaköüldjék. Átrágtunk már egy rakás oldalt, tudjuk mi a különbség a munkavállalási engedély, és a letelepedési engedély között, én még a magyar nagykövetségnek is írtam, de ők nem voltak túl közlékenyek, és arról nagyo kevés információt találtam, hogy milyen feltéeleknek kell eleget tennünk, hogy bizonyítsuk, valós párkapcsolatban élünk. Olyat is hallottunk, hogy valahogy bizonyítani kell, hogy egy éve együtt vagyunk már (ezt kint doolgozók mondták), és hogy a fényképtől a facebook státuszik elfogadnak sokmidnent. Nekem ez egy kicsit kevésnek és komolytalannak tűnik. Mi nem vagyunk túl extrovertált emberek, nincsen bejelölve párkapcsolatként fb-on senki, de most az annyira reális, hogyha a szomszédot jelölöm meg, akkor őt is kivihetem? Ezt nem tartom teljesen reálisnak). Közös fotónk van tavaly nyárról, de a fényképezőgép nem dátumozta azt. Egyébként már együtt is élünk egy ideje. Szóval a probléma az, hogy más másfél éve tart a kapcsolatunk, de "hivatalosan" nem tudjuk ezt alátámasztani jelenleg semmivel.

Kérem, ha van olyan aki járt hasonló cipőben vagy tud tanácsot adni, az ne habozzon megtenni. :)


Olyasmi dolgok mind jól jöhetnek:

- Bejelentett élettársi viszony elég lehet e? Ha igen, akkor mennyi időnek kell eltelnie a kiutazásig? Ha júniusban hazajön, és akkor bejelentjük közjegyző által meg minden, akkor szeptemberre az már elfogadható?


- Tényleg elég e bármilyen egyéb módon bizonyítani a kapcsolatunk hitelességét? És ha van ilyen akkor mivel lehet ezt érdemben bizonyítani?


- Ha ezek közül egyik sem, akkor a házasság a megoldás? Ott mik a procedurális szabályok? Valahol azt bogarásztam ki, h a házasságkötéstől számítva 30 nap múlva már lehet módosítani a kérelmet, hogy ketten utaznánk ki.


Tehát összefoglalva, ha egy párkapcsolatban csak az egyik fél kap munkát kanadában, milyen feltételekkel viheti ki magával a párját?


Ja és magyarok vagyunk mindketten. :) Nagyon köszönöm a válaszokat előre is. :)



2016. márc. 24. 21:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, késő van már. És természetesen a kanadai-magyar nagykövetségnek írtam, ami itt van Budapesten, ők továbbirányítottak a bécsire.
2016. márc. 24. 21:48
 2/12 anonim ***** válasza:
Nehèz dió, mivel ha a fèrjed csak alkalmankènt kap hònapokra szerződèst, akkor nem àllandò tartòzkodasi engedèlye van, hanem ideiglenes. Legközelebb, ha kimegy a fèrjed, indìtsa el a PR stàtusz megszerzesèt. Mivel munkàt tud igazolni, vegzettsége is gondolom van, ìgy utàna tèged is ki tudna vinni.
2016. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kanadai magyar nagykövetség Budapesten nincs. Magyar nagykovetseg kukfoldon van, pl Kanadaban is, kanadai nagykövetség pedig Kanada kívül, így pl Magyarországon is....

6 hónapig legálisan tartózkodhat kint bárki, így egyáltalán nem szükséges párkapcsolatot igazolni. A párod megy, mint munkavallalo, te meg mint turista

2016. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nyilván értsd jól amit mondtam. :) Már a nagykövetséget tekintve. :)


A probléma ott van, hogy turistaként viszont dolgozni nem lehet, én pedig szintén dolgozni szeretnék.

2016. márc. 25. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:

A hazassag a biztos, de nem muszaj itthon osszehazasodni, megcsinalhatjatok kint is.

A tobbi (regisztralt elettars stb) mar orszagfuggo, az egyik orszagban lehet nem is letezik ilyen, a masikban igen, de nem pont annak felel meg stb...

Facebookrol meg "oabaratnom" nyilatkozatokrol inkabb nem irnek, mert komolytalan :)

2016. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor miert nem egyszerre probaltok magatoknak szerzodest intezni? Es akkor kint vagytok egyutt es dolgoztok. Az hogy kivigyen magaval az oke, de attol meg nem tudom hogy te az o "jogan" hogyan tudnal dolgozni. Tehat kivihet o ha neki van ervenyes munkavallalasia de hiaba lennel a felesege, akkor se dolgozhatnal csak ha neked van engedelyed a sajat munkadra. Ezt osszekotni lehetetlen.
2016. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván elsődelegesen ezt céloztuk meg mi is. Ez lenne a legideálisabb állapot, csak mint említettem, mi egy olyan iparban tevékenykedünk, ahol cégtől függően véáltozó idejű szerződéseket adnak, a négy hónaptól, az akár két évig is változóan, de általában négy-hat hónapos szerződéseik vannak. Azt az eshetőséget szeretnénk elkerülni, hogy az ehyikünknek esetleg összejön, de a másiknak nem vagy ozzá képest csúszásban, akkor valamelyikünket hazaküldjék, míg a másik tudna maradni. Tehát félreértés ne essék, nem az ő jogán akarok bekapaszkodni az országba, hanem arról van szó, hogy akkor se toloncolják ki egyikünket sem, illetve enegdják be, ha csak a másik félnek van munkája abban a pillanatban épp. Szerintem ez egy érthető érv. :)
2016. márc. 25. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez ertheto persze, csak ettol fuggetlenul meg nem lehetseges ugy kint lenni hogy nincs konkret munkavallaloid de barmikor munkaba allhass de megse turista legyel.
2016. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ez akkor a vártál is nehezebb kör lesz sajnos. :( Sejtettem, hogy nem egyszerű, de egyenlőre inkább tűnik lehetetlen vállalkozásnak. :(
2016. márc. 25. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes munkavállalóként megy ki, akkor kivihet téged élettársként, házastársként, de te nem dolgozhatsz. Ha valamilyen letelepedési programban vesztek részt, akkor igen. Mi pl. tartományi letelepedési programmal jöttünk, ami pontrendszeren alapul. Csak a férjemnek volt munkaajánlata, de mivel együtt jelentkeztünk, én open work permit-et kaptam. Tehát az övé munkáltatóhoz kötött és 2 évre szól, én bárhol dolgozhatok, kivéve oktatás, egészségügy. Aztán amint kint van az ember, jelentkezni lehet a PR státuszra. Amint ez megvan, onnantól bárki, bárhol dolgozhat.
2016. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!