Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a feltétele a zöld kártya...

Mi a feltétele a zöld kártya igénylésnek? Mennyi ideig tart, és hogyan utazzak Amerikából haza, majd vissza Zöld kártya nélkűl?

Figyelt kérdés
Most kezdem majd el az egyetemet, és utána szeretnék kiköltözni egy barátommal Amerikába (Manhattanbe). Ő lenne, a lakótársam és felesben fizetnénk az albérletet. Nos, a lényeg az, hogy hallottam olyanokat, hogy én nekem valamilyen okkal kell kimennem, az nélkűl nem lehet. Nem lehet annyival kimenni, hogy ott kezdeném el az életem? A másik pedig az, hogy hallottam olyat is, ha egyszer hazajövök Zöld kártya nélkűl, akkor nem mehetek már vissza. Ja, és mit kell tenni ahhoz, hogy zöld kártyát igényelhessek, és mennyit kell rá várni, mert erről is sok mindent hallottam már. Elég egyértelmű kérdés, de mindenki bezavart már annyi mindennel, hogy nem tudtam vele mit kezdeni, ezért inkább megkérdeztem.

2016. márc. 16. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
5-10 év munkaviszony kell amerikában, vagy pedig házasságkötés egy amerikai állampolgárral, de ezt beszigorították, mert sokan visszaéltek vele. Tehát nem úgy megy hogy te eltervezed hogy jövőre ott fogsz élni és kész is. Dolgozni zöld kártya nélkül nem fogsz tudni, zöldkártyát pedig munka nélkül nehezen kapsz...
2016. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És közben, nem is járhatok haza? Példáúl olyan okkal, hogy megszeretném látogatni pár év után a szüleimet.
2016. márc. 16. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
mivel nem fogsz tudni kijutni dolgozni, így hazajárni sem szükséges:)
2016. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha itthonról sikerül ottani munkát találnod, akkor megoldható. Pl állás egy multinál akiknek van ottani irodájuk is, vagy ha kutató vagy és meghív egy ottani egyetem. Gondolom egyetemi végzettséggel nem célod feketézni mondjuk pincérként, mert ez lenne a másik lehetőség, és akkor tényleg nem utazhatsz haza.

De így ahogy leírod, erre szinte semmi esély, pláne hogy mindkettőtöknek sikerüljön. Millió helyre lehet könnyedén menni, az USA nem tartozik ezek közé.

2016. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, ne haragudj de elkepzelesed nagyon naiv.

Manhattan a celod? Embertelenul draga. Egyik legdragabb hely USAban. Zold kartyat sokfelekeppen lehet igenyelni, peldaul hazassagon vagy csaladegyesitesen keresztul. Gondolom, jo vagy angolbol ha arra a nagy utra keszulsz, itt egy link:

[link]

abbol megtudhatod mik az eselyeid.

Jelentezni lehet zold kartya lottora is de he meg is nyered, be kell bizonyitanod hogy nem leszel tarsadalom terhere : vagy kaptal konkret munka ajanlatot, vagy csalad vagy valaki mas tud szponzoralni, vagy eleg nagy a bank szamlad.

Ha van zold kartyad, el tudsz menni mas orszagokba, de minden evben legalabb 6 honapot kell USAba toltened.

Ha viszont ott akadsz illegalisan, elmenni elmehetsz de vissza nem johetsz.

2016. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, olvass utána. Ez nem így megy.
2016. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!