Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek megérné kiköltözni...

Szerintetek megérné kiköltözni Amerikába és itt hagyni mindent?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, van barátnőm 7 hónapja, de ő semmi áron nem szeretne elmenni Magyarországról! Mint minden magyar tudja, itt nem a legjobb a megélhetés, alacsony a fizetés, nagy az elvárás, magas ingatlan árak és stb. Édesapám már kint van Amcsiban meg két nagybátyjám is, viszont nekem is lenne lehetőségem kimenni hónapokkal később vagy talán egy év múlva! Viszont nem szeretném itt hagyni a barátnőm mert nagyon szeretem, és borzalmas lenne nélküle tudom, viszont azt is tudom, hogy ha itt maradok akkor nem lesz túl fényes jövőm, nem fogom elérni a nagyobb céljaim és a pénzemmel is okosan kell gazdálkodnom, ha valamit mondjuk venni akarok, vagy egyáltalán, hogy egy hónapban megéljek! Fiatal vagyok még, ezért is gondolkodom nagyon a dolgon, kint egyértelműen jobb életem lenne, nem kéne számolgatnom meg kapargatnom a kis pénzecském, hogy megvegyek valamit és normálisan el tudjak lenni egy hónapban! Viszont itt kéne hagynom a barátaim, az összes ismerősöm, és a barátnőmet is akivel valószínűleg távkapcsolatban nem folytatnánk tovább! Nagy dilemma előtt állok, nem tudok dönteni, bárhogyan választok az áldozattal jár! Ti a helyemben mit csinálnátok? Vagy ha lenne lehetőségetek kimenni, de valami mégis itt tartana akkor mit választanátok inkább?
2016. márc. 29. 00:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék. Gondolom nem csak pár hónapról, évről van szó hanem életed végéig tervezed a kint létet. Már bocsánat, de ha nem az igaz szerelem a lány akkor úgyis jön egy másik lány. Barátokat én is nagyon nagyon sajnálnám,de inkább a jövőt választanám.
2016. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

azt nem ertem hogy sikerult alkoholmentes italok kategoriaba ezt kirakni? de most komolyan engem nagyon erdekel...


ha elnek kint ismeroseid, rokonaid ne gondolkozz tul sokat, mert kesobb nagyon meg fogod banni


tudom mit beszelek, 13 eve elek az USAban, nekem nem nagyon akarozott jonni, de szuleim rabeszeltek, menjel, mit veszitesz legfeljebb hazajossz ha nem jo, mi itt leszunk, hozzank barmikor johetsz...ehhez kepest amikor csak tudnak jonnek latogatoba mert tudjak milyen jo nekem itt

2016. márc. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez a döntés fontos , most ha megléped csak előnyöd lesz ebből . Megtudod mi történik veled ott ha kimész , de nem tudod ha itt maradsz . Tudom , én németbe mentem így , két hét az elején disznó , majd átfordul .
2016. márc. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
66%
Nehogy azt hidd, hogy ott könnyű az élet. Az átlag embernek ott is ugyanúgy spórolnia kell, ha pl. egy házat akarsz benn. Az elvárások ott is magasak. Minden ember más és más, ezért tedd fel magadnak a kérdést: Otthon tudnád ott valaha érezni magad? Nem volna folyamatos hiányérzeted? Igaz, hogy ott többet keresnél, de az ottani társadalom átlagos életszínvonalához viszonyítva nem élnél jobban. Bár sokan nem hiszik el, de ebben az országban is van lehetőség, a baj csak az, hogy az emberek ha tehetik inkább elmenekülnek, minthogy a tőlük telhető legjobbat nyújtva igyekeznének előrébb vinni Magyarországot. Ez a mi országunk, a sorsa a mi lezünkben van, csak rajtunk múlik, hogy milyenné formáljuk. El kellene végre hinnünk, hogy ügyességünkkel, kreativitásunkkal, rátermettségünkkel képesek vagyunk arra, hogy egy igazságos, lehetőségekben gazdag, fejlett és sikeres országot hozzunk létre. Jómagam csak itt lehetek otthon, a jövőben pedig azon leszek, hogy a lehető legtöbbet kihozva magamról gyarapítsam a hazámat. Kis ország, nagy jövő. Én ebben hiszek.
2016. márc. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Én a helyedben mindenképpen mennék. 21/f
2016. márc. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miért, ott mennyik az ingatlanok?
2016. márc. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

" itt nem a legjobb a megélhetés, alacsony a fizetés, nagy az elvárás, magas ingatlan árak"


Én azt mondom menj és próbáld ki, de ennek nagy pofáraesés lesz a vége.

Elvárás van ott is bőven, az ingatlanárak az egekben, a fizetés se túl sok, annyi, hogy valamivel jobban kijössz.

Szakmád van, nyelvet beszéled?

2016. márc. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van aki segít ott, ha lenne biztos megélhetésed, akkor nem kell gondolkozni. Mert mi van ha a barátnőddel szakítasz? Ebbe korba havonta , évente jönnek újabb és újabb barátnők. Vagy legrosszabb esetbe ne mond neki hogy örökre kiakarsz menni, hanam csak annyit hogy megpróbálod azt is. Egy fél év, egy év alatt úgyis kiderül hogy merre tovább. Lehet hogy nem is fog ott neked tetszeni.
2016. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

mivel van kint ismerősöd nem olyan gázos a dolog. hogyha beszéled a nyelvet jól és van szakmád, akkor szerintem próbáld meg.

valóban megoldás,hogy te kimész és ha a barátnőd is szeretné, akkor utánad megy. sajnos nem lehet kierőszakolni ilyen nagy döntést. ő sem várhatja el,hogy a te kedvéért maradj, te sem várhatod el, hogy ő jöjjön a te kedvedért.

7 hónap annyira nem sok. de az is igaz, hogy Amerika megvár. mármint ha 1-2 év múlva mész ki is ott lesz, ugyanúgy , mint hogyha holnap mennél. mérlegelj.

amúgy én azt is el tudom képzelni, hogy a barátnőd majd utánad menne,vagy barátok.

legalábbis az én ismerettségi körömben több olyan eset van, amikor a pár egyik fele külföldre megy dolgozni. idővel a pár másik fele kiment utána. de ez igazából házas ismerőseimre igaz. az másabb mint 7 hónap kapcsolat. de megvan rá az esély

2016. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

"Édesapám már kint van Amcsiban meg két nagybátyjám is,"

"kint egyértelműen jobb életem lenne, nem kéne számolgatnom meg kapargatnom a kis pénzecském, hogy megvegyek valamit és normálisan el tudjak lenni egy hónapban"


Bennem 2 kérdés merül fel, ami talán segít dönteni:

1.- Édesapád legálisan van kint? Ez azért fontos kérdés, mert épp tegnap írta valaki, milyen jól megy a rokonainak kint, s az utolsó mondatban meg kiderült, hogy illegálisan vannak kint. Ez betegségnél, stb probléma lehet.

2.- ha édesapád jól él, akkor miért nem támogat kintről? Akkor nem kellene kimenned, élhetnél itthon a barátnőddel.

3.- ez nem kérdés, hanem észrevétel: kimenni szerintem később is tudsz hozzájuk, ha esetleg nem jön be a barátnőddel a kapcsolat.

2016. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!