Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élő Magyarok! Kint...

Amerikában élő Magyarok! Kint Amerikában, pontosabban az USA-ban mennyire keresett és jól fizető szakma a műkörömépítő?

Figyelt kérdés
Sajnos nem engedhettem meg magamnak diplomát szerezni, viszont nagy hobbim a műkörömépítés. Most kezdem a sulit és pár éven belül profira szeretném képezni magam. Viszont hatalmas álmom, hogy kiköltözzek az USA-ba idővel, ott szeretnék családot és élni tovább az életem. Van esélyem arra, hogy a műkörmözésből megéljek ott? Ott is van rá igény?

2016. ápr. 14. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Letezik ilyen szakma?

Egyebkent miert nem engedhetedmeg a diplomat?

2016. ápr. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Na jo eleg az almodozasbol. Kint leginkabb a kinaiak csinaljak es az ö olcso arait nehez uberelni. Vagy dolgozol es ehenhalsz vagy nem lesz munkad es ehenhalsz. Oda meg ne is terjunk ki, hogy megis hogy fogsz zöldkartyat szerezni?
2016. ápr. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyi penzbol kifizeted a kepzest, megveszed magadnak a cuccokat, alapanyagokat allandoan, vendegkort epitesz, abbol siman kijon a diploma. Ha meg most kell penz rogton akkor ott a diakhitel 2., kenyelmesen vissza lehet fizetni, szoval a mai vilagban aki nem tud diplomat szerezni az nem is akar (akad egy-ket kivetel), de az ne is akarjon az usaban megelni egy ilyen foglalkozassal. Erre nem adnanak semmilyen vizumot. Ellenben ha kepzed magad valoban, es ertekes munkavallalo leszel, akkor meg eselyed is van.
2016. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én Úgy tapasztalom, hogy műkörmös itt kint is ahogy mondani szokták: "minden sarkon van már"

Legtöbben az otthonukban csinálják, és már megvan a kialakult vendégkörük.

Aki manapság műkörmös akar lenni, annak már a kezdésnél meg kell lennie a vendégeinek. Ugyanis itt kint aki műkörmöt visel az marad a régi, megszokott műkörmösénél. Nem bántásból de nem hiszem, hogy pénzt is keresnél vele..

2016. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem keresett. Kìnaiaik, vietnamiak csinaljàk. Szinte minden nyugati orszagban annyi van belőlük mint a szemèt. Angliàban pl. minden màsodik, nyelvet nem beszèlő nő körmös. Olyan àrakon dolgoznak magyaroknak, mint otthon.
2016. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak megerositeni tudom amit fentebb irtak. Foleg azsiai bevandorlok csinaljak, sot meg ferfiak is.


En Los Angeles kornyeken elek es amikor elkezdtem mukormot hordani (zsele), kiprobaltam kb. 7-8 kulonbozo szalont. Eloszor is, a legtobb nem csinal zselet csak porcelant. Nagyon ritka aki zselet csinal es megritkabb aki szepen dolgozik. Amikor vegre megtalaltam egy kinai kiscsajt aki szepen csinalta, vele meg az volt a baj hogy a kis furogepevel amikor reszelte a kormom mindig melyen belereszelt a sajatomba es allandoan fajdalmat okozott. Akkor eldontottem, ha akarsz valamit intezd magad es autodidakta modon megtanultam zselet epiteni, es azota (kb. 4 eve) magamnak csinalom!


Ugy tunik hogy ez ilyen "maffia" dolog. Ahogy az itteni osszes benzinkutat mindig indiai szarmazasu uzemelteti, az osszes postas szinte mindig feka, az osszes mukormos/pedikuros pedig azsiai. A 7-8 szalonban soha egyetlen egyszer nem lattam helyi (ertsd feher amerikai) alkalmazottat!


Szoval kiesik az hogy "keresett szakma". A masik pedig, hogy zoldkartyat/munkavallaloit ilyesmire nem adnak, vagyis nem tudsz legalisan dolgozni. Plusz, a mukormos szakma itt egybe van a kozmetikaval, el kell vegezni a helyi sulit, nem szamit otthon mit tanultal mit nem, itt komoly kemiai izeket kell tanulni, mielott engedelyt adnak, hogy a szakmaban elhelyezkedj.


Inkabb sporolj es tanulj valami mast, mert mukormozessel semmire nem fogsz jutni az Allamokban :(

2016. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahol élek, nincs a környéken olyan iskola amit szívesen tanulnék. Van egy pénzügy-számvitel végzettségem, de semmire nem megyek vele. Nem engedhetem meg magamnak, hogy vidékre járjak. Sem ottlakással sem utazással. Ez családi és pénzügyi probpéma is, de a lényeg, hogy nem megy. Lehet csak egy álom marad, de majd valamit kitalálok.

Köszi szépen! :)

2016. ápr. 15. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel!


Tanuld az angolt, az nagyon fontos. 10+ eve elek itt, mar eleve jo angollal jottem ki, de az utanam erkezokon latom, hogy milyen sokat szenvedtek, mert szinte semmit nem ertettek/beszeltek angolul.

Meg most is van olyan, aki hozzam jon hivatalos ugyekben forditasert, mert jo helyen dolgozik, jol keres, de magyarok veszik korul es keptelen javitani az angol tudasan.


Viszont hozzam kepest a baratom meg elonyosebb helyzetben van, mert nemcsak angolul de spanyolul is remekul beszel es ahol mi elunk rengeteg a mexicoi es mar nagyon sok elonyunk szarmazott abbol, hogy az angolt alig beszelo meka munkassal meg tudtuk magunkat ertetni, hogy mit hogyan szeretnenk.


Ha egyelore mast nem is, az angolt tanuld meg jol, mert fel siker, ha mar jol tudsz kommunikalni!

2016. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!