Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jelenleg mik a feltetelek,...

Jelenleg mik a feltetelek, hogy amerikaban eljunk? Minek neznek utana s hogyan utazzunk ki turistakent vagy munkavallalokent stbre gondolok. Hogyan lehet ott lakast vagy hazat berelni? Florida a cel.

Figyelt kérdés
Jelenleg angliaban elunk, de europat el akarjuk hagyni.Amerikaba keszulunk parommal s ossze vissza hallunk mindent, hogyan lehet kijutni. Rememytelen stb.

2016. ápr. 19. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincs olyan lehetőség, hogy konkrét munkaszerződés/amerikai házastárs/megnyert zöldkártya nélkül csakúgy odamenj, és ott élj. Ez USA, nem EU. Keressetek ott munkát előre, másképpen mehettek illegálisként mosogatni maximum, de abból nem lesz házbérlés Floridában.
2016. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogyan kell elkepzelni a munka keresest? Interjura meg ilyenekre gondolok. Vagy eleg ha levelezgetek es fel s vesznek?
2016. ápr. 19. 21:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet nyerni zoldkartyat?
2016. ápr. 19. 21:44
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs arra lehetoseg, hogy kimegyek nyaralni 3honapra s kozben munkat talalok es maradni akarok?
2016. ápr. 19. 22:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Tesomek most mentek el Floridabol masik allamba. Floridaban eleg nagy a munkanelkuliseg a valsag ota, nagyon nehez munkat talalni ha nincs szponzorod.


Masik allamban inkabb megerne keresgelni. De valoban ahogy irtak, ha kintrol mesz, akkor eloszor legyen meg az allas ahova varnak, ok elintezik a papirokat, es aztan tudsz koltozni. Egyeb esetben csak feketen lenne ra lehetoseg, arrol meg korabban mar irtunk, tobb kerdesben is.

2016. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok: egyebkent akikrol en tudok, az mind tavolrol talalt allast maganak kint, skype-os es telefonos interjukon keresztul, maximum az utolso kor volt szemelyes beszegetes.

Amugy en is interjuztam mar Seattle-ben levo fejvadasz ceggel telefonon es neten keresztul, teljesen normalis es bevett szokas ez arrafele.

2016. ápr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Floridat nem igen ajanlom, nyugdijasoknak jo kis hely de munkat talalni nehezebb mint mashol.

Legyegyszerubb ha egy olcsobb alamba josz ki mint pl Illinois ahol papirok nelkul is tudsz jogositvanyt csinalni es autot a nevedre irni, munkat talani nem nehez veszel egy autot 1000$ ert bemesz a dominos pizzeriaba vagy valamilyen etterem lancba ahol lehet futarkodni, megkerded hogy van e futar felvetel ha aztmondja nincs mesz masik helyre 2-3. helyen sikerulni fog majd egy GPS es kezdodhet is a moka 1-2$ fizetnek cimenkent orankent kb 10-15$ de ehhez hozzajon meg kb ugyanennyi borravalo, orankent megvan 20-30$, ha hiszed ha nem havonta akar 4000$ is osszelehet futarkodni ha kitarto vagy es 5-6 napot dolgozol napi 10 órába.

Sokkal jobb ezt csinalni mint epitkezesen rohadni hidd el.

Amugy ha ertesz a szamitogepekhez megcsinalod a ICDL vizsgat és alvalakozoi munkakat is tudsz csinalni Fieldnation,Onforce es hasonlo oldalakon keresztul a legjobb hogy ezekhez se kellenek papirok.

Bankszamlat is tudsz nyitni valamint adokartyat is tudsz kervenyezni szoval meg adozni is tudsz sot valalkozast is tudsz inditani mind ezt ugy hogy feketen, illegalissan vagy az allamokban, egyetlen hatranya az illegalis eletnek hogy nem hagyhatod el az allamokat mert akkor nincs visszaut, valamint nincs egezsegbiztositasod, de havi kemeny penzekert tudsz magan biztositast kotni de nem eri meg, amugy is vannak ingyenes orvosi helyek de had ne mondjam milyen emberek jarnak oda de ha muszaly legalabb lat az orvos aztan ha nagy bajod van es korhaz kell maximum fizeted par honapig eveig az ellatast, sajnos ez ilyen de legaliskent se valami olcso az elletas, biztositas.

Amúgy Milwaukee-ba 600$ lehet berelni mar popec kis apartmanokat

Kaja,benzin, elhetes nem draga, viszont a szolgaltatasok, szerelök, fodraszok, stb... nem a legolcsobbak de itt van mibol fizetni.

Ami nekem tetszik meg az az emberek mentalitasa mindenki mindekivel nagyon kozvetlen mosolygos jol ellehet beszelgetni mindenkivel es hogy itt lehet barmilyen munkad nem neznek le.

Legaliskent nem igen tudom milyen modszerek vannak a legkonyebb a hazassag vagy ha valami olyan cegnel dolgozol kinek van az allamokba is reszlege esetleg azon keresztul vagy nem tudom.

A legkonyebb ha osszegyujttok olyan 5000$-art majd vesztek odavissza repulojegyet foglaltok szallast 1-2 hetre,mintha turistak lennetek aztan ha itt vagyoktok vesztek egy olcso autot kerestek alberletet leteszitek a jogsit amit amugy itt nagyon konnyu olcso es gyors megcsinalni.

ha ezek megvannak kezdodhet a munka es szerintem a futarkodas nem rossz, jo penzt lehet vele keresni szerintem elvezete is es konnyu megszerezni a munkat.

Ha belekezdtek sokan leakarnak majd beszelni titeket de batrake a szerencse, most gyertek mert ha Trump nyer kitudja milyen szigoritasokat fog hozni. Lehet hogy ugy ellehetetleniti az illegalis eletet hogy mindeki hazamegy bar nem hiszem mert a gazdasagnak jot tesznek nelkeulunk megalna az elet az osszes allamba.

2016. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
6-os válaszoló írta le a tutit! egybként én is voltam kin 4 évi illegálisan, New Yorkban, Pittsbourgban, Ohioban, és a kutya nem szolt hozzám, egy napig sem voltam munka nélkül!!!
2016. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem az erdekelne hogy aki illegalisan van kint az nem fel hogg eluti egy auto vagy hogy mit tudom en osszeesik az utcan ez barmilyen ilyen hetkoznapi baleset folytan kiderul rola hogy mit csinal? Akkora ennek a rizikofaktora ami rajtad kivul all.

Utolso te pl. hazajottel vegul? Vagy azota el sem hagytad az Allamok teruletet?

2016. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
...sajnos haza, amit már több tízmilliószor megbáéntam, akik kint maradtak barátam a mai napig illegálisan vannak kint, és "sajnos nagyon írigylem őket" rossz döntést hoztam mikor hazajöttem hidd el, pedig nekem is van családom, de ha kitartóbb vagyok, és türelmesebb, már az egész családom kint lenne! ...bár a mostani eszemmel inkább Ausztráliába mennék, mint ahogy eredetileg akartam anno '89-ben! de ez van ez volt megírva! én a tapasztalataimat írtam le, és hidd el ez a mai napig is működik, mert már nagyon sok ismerősöm kinn van, és így, ahogy mondom, csak mesélnem kellett nekik Amerikáról!!! egyébként én imádom Amerikát úgy a maga mivoltában, azt a filinget, és úgy ahogy van!
2016. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!