Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába való tultartozkodás...

Kanadába való tultartozkodás esetén be lehet jutni az országba?

Figyelt kérdés
2 évig volt a párom illegálisan az országban majd tavaly oktoberbe haza ment és most ujra jönne ki volt olyan aki tultartozkodás után visszajött ??

2016. jún. 5. 04:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mint magyar állampolgár a válaszom: Kanadában nincs kilépéskor ellenőrzés mint pl. Ausztráliában. Jó eséllyel fogalma sincs a kormányzatnak hogy túltartózkodtál. Próbálj meg eTA-t [link] kérni ha megadják minden rendben


Mint kanadai állampolgár (mert az is vagyok): na mi van, otthon felrúgjátok a szerencsétlen bevándorlókat de itt jobb, mi? Tessék legálisan bevándorolni vagy otthon maradni, a fene a mindeneket!

2016. jún. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt hogy lehet megcsinalni? Hogy lepett ki az orszagbol? Hogy lehet hogy nem ellenoriztek?
2016. jún. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, utaztál már valaha az USÁ-ba? Kanadába? Ha igen akkor tudod hogy Magyarország irányban nem találkozol bevándorlási emberekkel! Itt egyszerűen nincs exit control. Angliában és Írországban sincs.


Ne tudd meg mit szívunk ezzel mi (legális) bevándorlók amikor bizonyítani kell állampolgársághoz hogy mennyit tartózkodtál az országban. Hogy bizonyítod ha egyszer nincs rögzítve a kilépés?? Nehezen.

2016. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hiszek neked, de nem akarom elhinni hogy valami ennyire koordinalatlan legyen. Hogyhogy nem hemzseg az orszag az illegalisaktol? Igy barki barmennyit ott lehet. Es akkor hogyan mukodik a kileptetes? Ott vagy a repteren es csak felszallsz a repulore? A kerdezo pasija akkor miert felne visszamenni? Ez nagyon erdekes.
2016. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

> Hiszek neked, de nem akarom elhinni hogy valami ennyire koordinalatlan legyen. Hogyhogy nem hemzseg az orszag az illegalisaktol?


Egyszerű: olyan büntetést kap, aki illegálist alkalmaz hogy attól koldul, nemcsak 50 000 dollár hanem két év börtön jár érte. Így aztán az illegálisoknak nincs munka, nem tudnak itt maradni, 35-120 000 lehet a számuk a 35M-s országban. A hatóság nem hülye, feltűnő ám nagyon ha -- hasracsapok most, de érthető lesz -- egy ezerholdas ültetvény alkalmaz két embert.


> Igy barki barmennyit ott lehet.


Csak nincs munkád és nincs hol lakni -- elég nehéz úgy lakást bérelni hogy nincs se hiteltörténeted se állásod se semmi. Nincs bankszámlád, bankkártyád. Nincs egészségbiztosításod és az egészségügy iszonyú drága ha nem az állam fizeti. Legálisoknak (majdnem) ingyenes az ellátás de illegálisoknak nem.


> Es akkor hogyan mukodik a kileptetes? Ott vagy a repteren es csak felszallsz a repulore?


Így. Természetesen a légitársaság személyazonosságot ellenőriz de más nincsen.


> A kerdezo pasija akkor miert felne visszamenni? Ez nagyon erdekes.


Szokás szerint a történet felének harmadát sem hallottuk. Itt [link] lehet a különböző forgatókönyveket olvasni attól függően hogy magától jött el vagy elkapták. Ha kitoloncolták és 30 napon belül nem jelent meg a határon hogy ennek megfeleljen akkor ARC-re van szüksége amit a büdös életben nem fog megkapni.

2016. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ps. azért tudom hogy megint lemaradt a történet nagyobbik fele mert ha "párom" akkor van családegyesítéses kivándorlási lehetőség, nem is nehéz -- és azt még akkor is lehet ha korábban kivágták az országban. Tehát a kérdező is illegális vagy jó magyar módra megint kavarnak valamit retteneteset. A magyarok mindig irtó furmányosak és soha nem ők a hibásak amikor a hatóságok rövid úton elbánnak velük.
2016. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hello nincs kavarás és azt se mondtam hogy legálisan tartozkodom itt nem vagyok menekült dolgozom adozok (nyilván nem én hanem a cég) nem a segélyért jöttem ide munkavállalási engedélyt szeretnék intézni csak nehéz olyan ügyvédet szerezni aki nem a pénzt látja hanem tényleg segitene a párom szintén dolgozott az eta már meg vna és köszönöm a válaszokat
2016. jún. 6. 01:12
 8/11 A kérdező kommentje:

Mint kanadai állampolgár (mert az is vagyok): na mi van, otthon felrúgjátok a szerencsétlen bevándorlókat de itt jobb, mi? Tessék legálisan bevándorolni vagy otthon maradni, a fene a mindeneket! Azért megkérnélek hogy ne keverj össze a bevándorlókkal én dolgozom öket eltartják és hidd el nöket sem fogok eröszakolni nem fogok senkit leszurni megölni azért mert más a vallása van megprobálok beilleszkedni és hállás lenni ha segitenek

nem jobb itt sem mert nem láttom a családom mert egy olyan világban élünk ahol a pénz az ur

indai kinai stb ide hozza papát mamát unokatestvért mindenkit egésznap otthon üldögél délbe még alszanak a kormány eltartja öket de én vagyok a féreg aki dolgozik és ki kell dobni az országbol ez egy ilyen világ

2016. jún. 6. 01:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ez most hosszú lesz de egyszer leírom.


A magyaroknak úgy általában nem szokása a törvényeket betartani. Hát persze nem állunk neki embert ölni csak úgy de csalni, lopni, sikkasztani etc társadalmilag teljesen elfogadott. A "számla nélkül okosban" a vezetőitek gátlástalan lopásától semmiben nem különbözik, ez egy ilyen társadalom ahol a törvény uralma nem fontos.


Mivel ilyen közegben nőttünk fel, törvénytisztelőbb országokban, így különösen Kanadában ahol a Charter is így kezdődik "Whereas Canada is founded upon principles that recognize the supremacy of God and the rule of law" duplán kell odafigyelnük hogy a törvényt betartsuk. Aki itt nőtt fel annak ez természetes, nekünk nem. Ez egy ok ami miatt élesen ellene vagyok az illegális bevándorlásnak. És nem apróság. Ahol betartják a törvényt, az Kanada, ahol nem, az Magyarország rosszabb esetben Venezuela. És igen, meg vagyok győződve hogy alapvetően a törvényesség határozza meg a jólétet.


A másik ok ami miatt ellene vagyok az illegális bevándorlásnak hogy én harminc éven át tanultam és dolgoztam mint a hülye majd amikor adódott lehetőség, két évig teljes bizonytalanságban éltem amíg a bevándorlást elintéztem -- és most valaki csak úgy felül a repülőre és idejön és ez így fair? Én évi hetvenezer dollárt fizetek és szívesen teszem mert bár rengeteg pénz de ebből lesz az út, az iskola, az autóbusz, a rendőr, a bíró, az orvos, a kellemes élet. Te idejössz csak úgy mert úgy gondoltad nem jó az élet Magyarországon és nem fizetsz adót. Sőt a munkáltatód sem. Ez így nem fair, megintcsak. És ha bele akarod keverni a menekülteket, akkor azt mondom hogy helyeslem hogy az adómat az állam azok megsegítésére költi akik az életük elől menekül. Bárcsak a nagyszüleim sok testvérének lett volna hova menekülnie amikor a magyarok nagy serényen bevagonírozták őket. Tehát bevándorlókat befogadunk humanitárius okból vagy mert olyan tudást, tapasztalatot hoznak ami az országnak hasznára válik. Az viszont nagyon nem járja hogy bárki az egész világban úgy dönthet hogy nem keres elég pénzt hát ideül a nyakunra -- még akkor sem ha dolgozik akkor is ezt teszi.

2016. jún. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenhol vannak olyan emberek akik csalnak lopnak sikkasztanak még kanadában is ha valaki azt hiszi ez másképp van akkor én többet láttam a 2 évem alatt mint te vagy ön a nem tudom hány év alatt ha szóba került a társadalom és kiemeltük Magyarország rossz tulajdonságait... otthon nem lövöldöznek nem büzlik a fü szagtól a busz már reggel 7 orakor és nem hadonásznak fiatalok fegyverrel a kezükbe vagy éppen lönek le egy fiatal lányt a buszmegállóba mondhatni napi szinten felsorolni is sokkkk lennnnnne de a videó megteszi helyetem

https://www.youtube.com/watch?v=aDsw6nfQWGY

harminc éven át tanultam és dolgoztam mint a hülye majd amikor adódott lehetőség, két évig teljes bizonytalanságban éltem amíg a bevándorlást elintéztem sokan vagyunk teljes bizonytalanságban mindenki szeretne ugy bevándorolni ahogy te tetted csak egy bizonyos nép csoport elintézte hogy ne legyen annyira egyszerü

És igen, meg vagyok győződve hogy alapvetően a törvényesség határozza meg a jólétet. Ez mese


Az adó mindenért fizetek amiért te nem söt amiért egy kanadai fizet én duplán fizetek ami pénzt keresek itt költöm el a te adód valóban rendör stb a menekültek segélyezése albérlet havi pénz az ingyen élők eltartása akinek kifizeted az orvosi ellátását fogászat szülés stb de megint ott járunk hogy én miattam rosszul érzed magad mert tönkre teszem lehet az utat én a te adódbol semmit nem kapok még csak azt se mondhatjuk hogy valakitöl elveszem a munkát aki adozna és épitemé a nagy kanadát mert nincsenek szakemberek mert segg hülye a legtöbb és nem jön el dolgozni mert megél az állam eltartja


DE akkor forditsunk Nagyapm 60 éven át dolgozott és tanult mint a hülye probált megteremteni a gyerekeinek mindent keményen dolgozott felnevelt minket tudtuk mi helyes és mi nem természetesen adót is fizetett rengeteget de ugye ebböl lesz az ut rendör stb Majd megérkezik egy meneküt aki nem akar beilleszkedni sem dolgozni sem nyelvet tanulni és sérti öket a keresztény vallás jelképei állitolag ök menekülnek tehát az első biztonságos országban már maradhatnának de nem maradnak mert a legtöbb ingyen élő akkor ez most fair ??Te idejössz csak úgy ??Az viszont nagyon nem járja hogy bárki az egész világban úgy dönthet hogy jobb élet reményébe ideül a nyakunra te irtad és jogosan


Bárcsak a nagyszüleim sok testvérének lett volna hova menekülnie amikor a magyarok nagy serényen bevagonírozták őket. Tehát bevándorlókat befogadunk humanitárius Ezt a dolgot sajnálom

Az 1870-es évektől egészen az 1970-es évekig mintegy 150 ezer indián gyermeket szakítottak el erőszakosan szüleitől, és küldtek otthonuktól távoli bentlakásos iskolákba, ahol mentális, fizikai és szexuális erőszaknak voltak kitéve. Ezekben az intézményekben, amelyeket különböző egyházak igazgattak a kormány megbízásából, rendkívül rosszak voltak a körülmények. Ezt mutatják azok a statisztikák, amelyek szerint egyes iskolák diákjainak fele tüdőbajban halt megz indián gyermekeket ezekben az iskolákban megalázták, a tanárok megverték őket, ha saját nyelvükön beszéltek és azzal fenyegették őket, hogy pokolra jutnak, Sok szülő soha nem látta viszont gyermekeit. A túlélők gyakran drogba és alkoholba fojtották fájdalmukat stb stb

2016. jún. 10. 04:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!