Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába készülök, ha beválik,...

Kanadába készülök, ha beválik, szeretnék ott letelepedni. Tudnátok tanácsot, információt adni bármivel kapcsolatban, ami nagyon eltér az itthon megszokottól?

Figyelt kérdés

Lakhatás: bérlés, vásárlás

Állampolgárság, közbiztonság, időjárás, állattartás...bármi, amit tudtok jól jöhet.


2016. jún. 17. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha valóban készülnél, nem itt kérdezősködnél,hanem a munkaadóddal intéznéd a bevándorláshoz szükséges papírokat. Ugyanis gondolom vagy annyira tájékozott, hogy tudod, hogy kimenni turistaként, aztán ott maradni, az Kanadában nem igazán pálya. Pontrendszer alapú a bevándorlás ha hosszabb távban, véglegesben gondolkodsz, illetve van munkavállalói vízum, ha csak pár évig szeretnél kinn élni.
2016. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a munkával kapcsolatosan vannak kérdéseim, de kösz a hasznos infot.
2016. jún. 17. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha vasarolsz barhol sose azt fizeted ami ki van irva.
2016. jún. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ott kanadaiul fognak beszélni
2016. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 2008-ban költöztem ide, áprilisban lettem állampolgár, illegális bevándorlókra semmi szükségünk, maradj otthon. Hogy a kérdésre válaszoljak, illegálisként lakást bérelni szinte lehetetlen, hiszen nincs bankszámlád hogy pénzt tudjál felmutatni, nincs munkaszerződésed, hogy megmutasd hogy dolgozol, hát szerinted ki fog neked lakást kiadni így? Állampolgárságról ne is álmodj, azt csak a legálisan kivándorlók kapnak, az utolsó öt évből 1095 napot (három évet) kell (legálisan) Kanadában tartózkodjál hogy állampolgárságot szerezzél (most még nem ez a törvény de ez lesz hamarosan). Ingatlant az vásárol aki akkor abból van a haddelhadd hogy a kínaik Vancouverben mosnak pénzt házvásárlással. Szóval valószínűleg venni még illegálisként is tudsz de az nem a Te árszínvonalad attl félek.


Időjárás -- ahhoz kicsit nagy az ország....

2016. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
rengeteg programok vannak Kanadába pl. nyelvtanfolyam 8 hétre utána 8 hétig dolgozhatsz full time , ilyesmi sztm próbáld meg először azt , turistaként tényleg nincs sok esély.
2016. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hideg lesz
2016. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

5-ös! Egy szóval sem mondtam, hogy illegálisan akarnék kimenni. Dolgozni fogok, ugyanannál a cégnél, ahol most is. A fizetésem több, mint a szakmámban az átlagé, programozó vagyok, nem a Gábor Dénes Főiskoláról.

Viszont nem voltam még ott, ezért szerettem volna praktikus tanácsokat. Ha már a házvásárlást említetted: Montrealban fogok dolgozni, ott, vagy a környékén, ami még munkába járás szempontjából megfelelő lehet, mennyiért vannak szerényebb, mondjuk 2 szobás lakások? Mennyi egy kisebb kertes ház? Kutyatartás mikéntjéről írjatok, a hazai viszonylatokhoz képest mennyiben tér el?

2016. júl. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!