Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak - Amerikába fogok...

Észak - Amerikába fogok utazni. Hozhatok haza kint vásárolt laptopot, fényképezőgépet, kell e itthon vámot, adót fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor már a repülőtéren? Megérné behozni? Még nem repültem, sajnos azt sem tudom, hogy hazafelé hol fogok átszállni. Persze kézipoggyászba tenném. Kifelé menet tabletet viszek, de vissza is hozom, ezzel lehet vmi gond?

2014. okt. 21. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb 120E forint értékig nem kell vámot fizetni. Én így hoztam be fényképezőgépet Malájziából. Persze senki meg sem kérdezte mit cipelek, lehetett volna bármilyen érték. Én meg úgysem szóltam volna.
2014. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 The answer ***** válasza:
Így van! bolond az, ki elvámoltat bármit is.
2014. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szabina555 ***** válasza:
ha kint megveszed, és hazahozod, simán mondhatod azt, hogy ez már kifele is nálad volt. tehát a blokkot, stb. mai igazolja, hogy kint vetted az utazásod alatt, azt dobd ki, és akkor nem lesz gáz. meg alaptopra pakolj rá néhány dolgot, hogy nem látszódjon hogy vadiúj.
2014. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) termékenként 120e vagy összesen? Pl. Laptop 110e + fényképezőgép 50e, egyéb dolgok 30e, ez igy 190 de egyik sem haladja meg a 120at.
2014. okt. 22. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem pontosan, vámmentes légi utas esetében 127E Ft értékhatárig. Szerintem ez összesen. De ne foglalkozz vele, a ferihegyi reptéről csak sétálj ki, senki nem fog veled foglalkozni.
2014. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel nincs kozvetlen jarat az USA es BUD kozott, ezert nem kell a magyar vamtol felned.

Ha valahol meg is vamolnak, az nem Magyarorszagon lesz, hanem az elso europai unios orszagban, ahova leszall az USA geped. De ott sem fognak megvamolni, hacsak nem latvanyosan sok vadiuj elektronikai cuccot akarsz behozni, amit tutti nem fogsz.


Sajat hasznalatra vehetsz fenykepezot, videokamerat, laptopot, akarmilyen i-keszuleket es az eredeti csomagolast dobd ki es ugy hozd be a cuccot, mintha az mar regota a tied lenne. Ennyi.


En mar hoztam rendelesre laptopot, fenykepezot, telefont, raadasul ugy, hogy meg volt New York - BUD jarat es mikor a vamosok kerdeztek van elvamolni valo, mondtam, hogy nincs es ennyi. Persze en is ugy allitottam be az eszkozoket mint amik mar hasznaltak!

2014. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

én kintrol hoztam be egy nyamvadt 300$ -os kamerát és még azt is el akarta vamolni a vámtiszt úgy kellet kikonyorogni ,hogy engedjen már el vele......

Bár ez még 2007-be volt azóta lehet változott valamit a vámszabály!

2014. okt. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam ékszerre is, de azt felveszem és kész. Mi az amit megéri behozni? És ha kidobom a laptop papírjait, hogyan fogom szervizeltetni?
2014. okt. 23. 12:53
 9/10 szabina555 ***** válasza:

az USA-ban vásárolt laptopd ithton sehogy nem fogod szervizeltetni, kivéve ha világgaranciáas (Apple, Dell).

a papírokat max.add fel postán magadnak, ha ennyire ragaszkodsz hozzá

2014. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Okos, ne a blokkjat dobd ki, hanem az eredeti csomagolast!

A papirjait meg rakd be a zsebedbe, a kutya nem fog atvizsgalni.

Barmit bevihetsz amit hasznalni szeretnel es kint olcsobban hozzajutsz vagy eladasra akarod, hogy egy kis plusz penzt keress vele. Egyszerubb ha megkerdezed az ismeroseidet ki mit szeretne es megveszed nekik es kis pluszt radobsz az osszegre hogy nekik is de neked is megerje.

2014. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!