Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vannak itt olyanok, akik már...

Vannak itt olyanok, akik már részt vettek cserediák programban?

Figyelt kérdés
Érdekelne ezzel kapcsolatban egy két dolog. Hány évesen mentetek ki, hova, mennyi időre, milyen szervezettel, milyen volt ez az egész..? Írhattok privátban is:)

2016. júl. 3. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


20 évesen először, 2. éves egyetemistaként nyárra J1es vízummal. Nagy élmény volt . CCUSA-val utazta work and travel programon , sokan mentek camp programra (olcsóbb)

Pénzben nem éri meg de nem is ezért mentem az élmény kárpótolt mindenért :) Kb. 0 -ra jöttem ki. Ha beleszámolom a kiutazás előtti befektetett pénzt.

Angol : kiutazás előtt magyarról angolra fordítottam , hazaérkezéskor : angolul gondolkodtam na ez a nem mindegy , egy tudást adott :) nem jelent gondot h angolul nézzek filmeket felirat nélkül.

Program végeztével utazgattam :

New York , Boston , Philadelphia , Miami , Key West stb.


Milyen programban gonolkodsz ?

2016. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még csak 16 éves vagyok, és Anglia és Amerika vonz, leginkább az utóbbi. Néztem az AFS, YFU, INTO..szervezeteket is és nagyon tetszik ez a lehetőség. Bár nagyon nagyon drága úgyhogy nem tudom mi lehet majd belőle:(
2016. júl. 4. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kéttannyelvű gimiben tanulok, ennek kapcsán többször is volt lehetőségem kiutazni Franciaországba. Háromszor voltam kint másfél hetet (aztán itthon fogadtam a páromat), egyszer pedig három hónapot töltöttem a Francia Alpokban. Mivel nekem ez egy ösztöndíjszerű dolog volt, egy alapítvány támogatta az utazásomat, így a repjegyen kívül gyakorlatilag minden teljesen ingyen volt. 16 évesen kezdtem, most 19 vagyok.

Bármennyi időre is mennél ki, én csak ajánlani tudom! Rengeteg újat látsz, barátokat szerzel, fejlődik a nyelvtudásod. A rövidebb utak mindig sűrűbbek, ott leginkább turista vagy, aki egy-két hét alatt minél több dolgot meg szeretne nézni. A három hónap már teljesen más hangulatú. Be kell illeszkedned a fogadócsaládod mindennapjaiba, saját feladatokat vállalnod a háztartásban, iskolába járni, stb. Ekkor van leginkább lehetőséged rá, hogy a nyelvre jobban odafigyelj, és jelentős fejlődést érj el. Nekem soha nem volt negatív tapasztalatom. Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok :)

2016. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!