Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire nehéz eljutni Amerikába?

Mennyire nehéz eljutni Amerikába?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok és nagyon nagy álmom,hogy eljussak az eggyesült államokba,persze majd felnőttkoromba.

És akarok ott élni,csak nyaralni,legfőkébb New york és Miami érdekel.Szerintetek ezt meg lehet valósítani?

Ti voltatok már ott,ha igen akkor melyik részén és hogy tettszett?



2016. júl. 14. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Eggyesült? Komolyan?
2016. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fél világ ott akar élni, így neked is jogod van álmodozni róla...

Többször is jártam az USA-ban, de nem tudnék ott élni, mert nekem hiányzik az európai kultúra.

2016. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Hát pl úszva elèg nehèz. Repülővel kicsit könnyebb. Csak aztán nehogy csalódj, nem olyan nagy kunszt ám az, mint hiszed.
2016. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az "Eggyesült" Államokba elég nehéz lenne eljutni, mivel nem létezik.


Az Egyesült Államokba mint turista miért lenne nehéz kijutni??

2016. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Nézel egy repülőjáratot Miamiba, azért is oda mert(irtad a kérdésben) + ott könnyen beengednek, nagyon lazák a tisztek, de amúgy bárhol beléphetsz ha ESTA-val mész és nem tartózkodtál túl vagy egyéb dolog akkor befognak engedni mindképp, maximum többet fognak kérdezősködni, ja és visszafele szóló repülőjegyed és szállásfoglalásod mindenképp legyen, mert ha nem akkor viszont irány hazafele.

Na szóval ott vagy Miamiban és elakarsz kezdeni dolgozni, na de hogyan?(ja igen legálisan nem lehet kijutni vagy nagyon nehezen de inkább sehogy szóval egy darabig maradt a fekete munka és élet)na igen hol tartottam? ja igen dolgozni akarsz, először is feketén marad a szállodában takarítás, pizzafutár, vagy építkezési munka. Én a pizzafutárkordást ajánlom mert azzal lehet a legjobban keresni és élvezetes is. Na ügye ehhez megkel látogatni egy pár pizzériát, Ne pizzahutot, ne Dominos-t, ne Marcos' pizza-t és hasonló nagy étterem láncokat látogass meg mert nem fognak felvenni mivel ők általában csak legálisan kint tartózkodókat vagy amerikai állampolgárokat vesznek fel. Na de ügye a futárkodáshoz kell jogsi+ autó (neked csak nemzetközi jogsid van+ bérelt autód jelenleg) De elmész 500-1000$ venni valami civicet vagy hasonló kis olcsó autót+ jogosítványt csináltatni, de mikor belépsz a DVM-be(okmányiroda szerűség) közlik veled,hogy A-A Floridába vagy,itt nem lehet papírok nélkül jogsit csinálni. "Ó a kva életbe most mi lesz" mondod magadba, ilyenkor ügyes vagy és felmész ide [link] kiválasztasz egy államot ahol lehet papírok nélkül(csak útlevél kell) jogsit csináltatni, majd felülsz egy buszra és elmész, bérelsz valami motelt, megcsinálod a jogsit(nagyon hamar, könnyen megvan és olcsó) miután megvan veszel egy autót és elkezdesz futárkodni egy egyszerűbb nem nagy pizzériában mert ide általában felvesznek illegálisakat is.

Most már dolgozol, de kéne valami szállás is mert motelekben nem olyan jó csövezni, ekkor felmész apartments.com-ra zillow.com-ra és keresel valami olcsó studio apartmant, csorobb környéken talán ki is fogják adni, de amúgy általában köcsögösködnek ha feketén van kint az ember de azért nem lehetetlen bérelni valami egyszerűbb kecót,

Ekkor már van munkád van hól lakni, egyszóval minden van, kivéve biztosítás de az nem is lesz, ha baj ér fizetsz de nem keveset hanem sokat, de talán nem lesz.

Mikor már kezded megunni az illegális életet, amiből semmit nem érzel,hogy az lennél mert mindent tudsz csinálni, mindent eltudsz intézni ha olyan államban vagy. Egyedül az államokat nem hagyhatod el mert akkor nem lesz visszaút.

A legálissá válás egyetlen útja a házasodás amerikai állampolgárral, nem akarok róla sokat írni mert már fáj a kezem, de a lényeg ha megházasodsz megkapod a zöldkártyát és "hawaii Dj" van. jöhetnek a jobb munkák stb...

Ja amúgy illegálisan is tudsz vállalkozást nyitni LLC-t...

Meg még ezer mindéről tudnék írni ha érdekel dobj egy privit vagy akármi.

Amúgy ha van egy kis kalandvágyad és tényleg vonz Amerika akkor ezt simán belehet vállalni, Mi a legrosszabb dolog ami történhet? Max nem jön össze aztán mész haza, de ha bejön az utazásodtól számított 5-10 év múlva egy szép amerikai feleséggel, gyerekekkel ,jól menő vállalkozással lehetsz gazdagabb. Na pá, örülök ha valaki eddig elolvasta bár siettem és lehet,hogy nagy zagyvaság lett. Greetings from Springfield.

2016. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Az,aki lepontozta az 5. válaszolót,nem ismeri Amerikát.

Az 5. válaszoló itteni helyzetről írt állításai helytállóak.

2016. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,legfőkébb az 5 válaszolónak,de egyenlőre csak turistaként gonddoltam kimenni, de attól függetlenül nagyon hasznos volt a válaszod,és még később talán jól jöhet.
2016. júl. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!