Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » ETA- kanadai elektronikus...

ETA- kanadai elektronikus "vízumot" szeretnék online igényelni, de azt írják, hogy csak hitelkártyával lehet fizetni, debit kartyaval pedig nem. Most ezért muszaj csinaltatni egy hitelkartyat?

Figyelt kérdés
Bankkártyával fizetett már valaki? vagy teljesen lehetetlen?

2016. júl. 15. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Bankkártya is jó természetesen. csak dombornyomott Mastercard vagy Visa legyen
2016. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz dombornyomott se csak az kell hogy online elfogadják. Pl. [link] "internetes vásárlásokra is alkalmas".
2016. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ott valami más gond van.

Nekem az OTP-s nem dombornyomott Mastercardot elfogadta.

2016. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy dombornyomott vagy nem dombornyomott, annak semmi jelentősége sincs. A kérdező számára az lett volna releváns, hogy eláruld: a bankkártyád hitelkártya-e vagy betéti (külföldiül: credit vagy debit) ?
2016. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, ha a kanadai hivatalosságok azt írják, hogy csak hitelkártyával lehet fizetni, akkor hidd el, ez bizony úgy van.

Honnan hitelhártya ? Nem muszáj csináltatni, kölcsön is lehet kérni pl. az apósét (kifizeti helyetted), akinek aztán visszautalod a betéti kártyádról. Ilyen egy "csóró" megoldás.

S a normális megoldás ? Mit gondolsz, miért kérnek a hatóságok (és sokan mások) hitelkártya-fizetést ? Azért, mert akinek a bankja hitelkártyát ad (van, akinek nem ad), abban az emberben bizalma van, az mindig rendesen fizette a törlesztéseit, annak rendes és állandó jövedelme van már évek óta, stb - vagyis pénzügyekben rendesebb, megbízhatóbb ember. Így hát a kanadai hatóságok is ezáltal "megszűrik" a turistaáradatot, akinek vízum kell (csórobb országból jönne), az legalább a fizetőképes kategóriába tartozzon... Szerintem okos.

Az én tanácsom: kérj a bankodtól egy hitelkártyát. Nehogy azt mondd, hogy nem tudod fizetni az éves díjat...

2016. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jo hozza a bankkartyad, emiatt nem kell hitelkartyat kerned.
2016. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 15:04-esnek költőnek kéne menni de a többi sem semmi.


[link]


Visa, Mastercard and American Express, including prepaid Visa, Mastercard and American Express cards, are the accepted forms of payment.


[link]


You can pay with any of these credit or pre-paid credit cards:


Visa®

MasterCard®

American Express®

2016. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Aki hitelkártyát csináltat az elmebeteg. Én nem csináltatnék semmi esetre sem. Csak addig nyújtózkodom ameddig a takaróm ér. Nem dőlök be a bankok trükkjeinek.
2016. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek megoldottuk, 15:04-esnek köszönöm a cseppet sem lenéző tájékoztatást, mindig eszembe jut az igazi magyar paraszt mentalitás! Többieknek köszi szépen!:)
2016. júl. 16. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!